Loading ...
close
logo

گزارش کالکشن بهارتابستان اوت کوتورSchiaparelli 202

گزارش کالکشن بهارتابستان اوت کوتورSchiaparelli 202

 
گزارش کالکشن بهارتابستان کوتورSchiaparelli 2022


Daniel Roseberry، مدیر خلاقیت شیاپارلی با اولین نمایش فیزیکی(حضوری) خود از زمان همه‌گیری کرونا، هفته‌ی مد اوت کوتور پاریس را آغاز کرد.
 این کالکشن در Petit Palais برگزار شد. نور آفتاب از پنجره‌های بزرگ سالن عبور می‌کرد و در کنار تماشاگران نظاره‌گر مجموعه‌ی کهکشانی Schiaparelli بود. صدای قدم‌های مدل‌ها در تالار می‌پیچید و شروع این نمایش را نوید می‌داد.
مدل‌ها با سیلوئت‌های ساده در کنار ساختار‌های فلزی، یقه‌های دکلته و آف‌شولدر خاص این برند، جوراب‌شلواری، دامن‌های کوتاه، سوتین‌های مخروطی شکل و کلاه‌های بزرگ دیده شدند. آنها بر روی فرش سفیدی که برای ورود باشکوهشان تهیه شده بود قدم زدند و با لباس‌هایی گل‌دوزی شده از سنگ‌های قیمتی و کریستال‌های قدیمی از دهه‌ی 1930 خلاقیت رزبری را به رخ تماشاگران کشیدند.
بهشت امپریال، محل سکونت الهه‌های مقدس، این بار به زمین آمده و منبع الهامی برای ذهن خلاق رزبری شده بود. او در یادداشتی این‌گونه نوشت:

《بهشت مکانی برای فرار از هرج‌ومرج سیاره‌ی ما است.》

 

 

 

 


سیاره‌ی شیاپارلی


عناصر خاص سبک سورئالیستی در جزئیاتی مثل کیفی شبیه به نان باگت، اشک‌های کریستالی و بینی فلزی، تاج و کلاه‌های بزرگ، دستکش‌های بلند، کفش‌هایی با پنجه‌های طلایی و اکسسوری‌هایی فلزی مثل کیفی به شکل سیاره‌ی زحل، انگشتر‌های خاص و گوشواره‌های بزرگ مشخص بودند.
مدیر خلاقیت شیاپارلی از فضا و اسطوره‌شناسی الهام گرفته و کالکشنی با عنوان "عصر نظم و انضباط" پدید آورد.
رزبری:《من نمی‌دانم چند بار فیلم تپه را دیده‌ام! ما مدام می‌گفتیم سیاره‌ی شیاپارلی. من می‌خواستم کاری انجام دهم که شبیه به آن وجود نداشته باشد.》

 

 

 


این کالکشن، تاریخچه‌ی برند شیاپارلی، جنبش هنری سورئالیسم و آثار هنرمندانی مثل Salvador Dalí و René Magritte را به تصویر کشید.
Julia Fox ,Kanye West ,Chiara Ferragni, Laverne Cox , Olivier Rousteing, Simon Porte Jacquemus ,Thebe Magugu در این نمایش حضور داشتند.

 

 

 


متریالی خاص به سبک رزبری


پارچه‌های ابریشم، ساتن، تور، چرم و مخمل در رنگ‌های سفید، مشکی، طلایی در نهایت ظرافت تبدیل به لباس‌هایی شد که گویا آنها را از گوشه‌گوشه‌ی آسمان  برای هفته‌ی مد پاریس گرد هم آورده بودند.
متریال کارشده در این کالکشن به طور خاص برای خانه‌ی شیاپارلی ساخته شد و شامل قطعاتی از طلای 24 عیار است.
رزبری درباره‌ی طلاهای به‌کاررفته در این مجموعه می‌گوید:《تمام نمادهای این برند مثل قفل، خرچنگ و کبوتر توسط تیمی از صنعتگران در خاک رس حجاری شده است. آنها چرم نازک را خیس می‌کنند، قالب می‌زنند و سپس قسمت سفالی را برمی‌دارند. در نهایت چیزی که برای شما باقی می‌ماند مجسمه‌های چرمی طلایی بی‌وزنی است که با سنگ‌های قیمتی مربوط به دهه‌های 30 و 40 پوشانده می‌شوند.》
رزبری، کت طراحی شده توسط شیاپارلی در سال 1936 را در مجسمه‌های فلزی نخل طلایی بر روی سرشانه کت سفید رنگی، بازآفرینی کرد.


 

 

 

از زمانی که رزبری سکان هدایت این برند را به دست گرفته، شیاپارلی روزبه‌روز در حال پیشرفت است. نمایش امسال او به محبوبیت این برند اضافه کرد و توانایی‌های مدیر خلاقیت آن را بار دیگر به نمایش گذاشت.
هفته مد کوتور وقتی شروع شد که کرونا سایه‌ی سیاهی خود را بر روی پاریس انداخته بود. این کالکشن بهاری برای دقایقی باعث شد که فراموش نکنیم در تاریکی هم می‌توان روشنایی را دید. مهم نگرش و دید ما نسبت به آن است. درست مثل دیدگاه زیبای رزبری در شرایط سخت پاریس.

ثبت نظر

 

 

فرم سفارش

 

ارتباط با ما در واتساپ

 

تماس با ما

 

 

جهت اطلاع از دوره های آموزشی تهران مُدا تماس بگیرید.

 

 

    

 

 

جهت اطلاع از دوره های آموزشی تهران مُدا تماس بگیرید.

 

ارتباط با ما در واتساپ

 

تماس با ما

 

فرم سفارش

 

 

    

 

 

مجله ای تخصصی و آموزشی برای دوست داران دنیای مُد و زیبایی

تهران مُدا در شبکه های اجتماعی:

 

               

 

 

   مجله ای تخصصی و آموزشی برای دوست داران دنیای مُد و زیبایی

 

تهران مُدا در شبکه های اجتماعی:

 

               

 

 نمادها و درگاه ها

logo-samandehi

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد