Loading ...
close
logo

ساخت استایل شخصی در 8 قدم

ساخت استایل شخصی در 8 قدم

 

 

پیدا کردن استایل شخصی در هشت قدم

ممکن است شما هم جزو آن دسته افرادی باشید که وقتی کمد لباس خود را باز می‌کنید، به نظر می‌رسد هیچ چیز با همدیگر هماهنگی ندارد و همیشه احساس میکنید که چیزی برای پوشیدن ندارید! شاید دو سه دست لباس داشته باشید که همیشه خواه ناخواه سمت آنها می‌روید و بقیه لباسهایتان اکثر اوقات از محبت شما بی نصیب هستند. شاید لباسهایی در کمد خود داشته‌باشید که تنها باری که از آنها استفاده کردید، در اتاق پرو بوده‌است.

اگر با پاراگراف بالا احساس نزدیکی داشتید، این مقاله از مجله مد تهران مدا برای شماست.

 

 

در این مقاله قصد داریم در هشت قدم به شما کمک کنیم تا استایل شخصی خود را پیدا کنید.

 

رسیدن به استایل شخصی به شما کمک می‌کند تا:

 

- کمد لباسی داشته‌باشید که تمام اجزای آن را دوست دارید و از آنها استفاده می‌کنید.
- ‏با حذف خریدهای غیر ضروری در هزینه صرفه‌جویی کنید.
- در تمام لباسهایتان احساس خوبی داشته‌باشید.
- مجبور نباشید همیشه با یک یا دو استایل تکراری بیرون بروید.
- انتخاب لباس برای هر موقعیتی برای شما به یک تجربه لذت‌بخش تبدیل خواهد شد.

 


 

استایل شخصی چیست؟


استایل شخصی یا سبک شخصی "Personal style" منعکس کننده علاقه‌مندی‌ها، خصوصیات شخصیتی و سبک زندگی شماست. استایل شخصی منعکس کننده یک تصویر کامل از شما به دنیای بیرون است. تصویری که مورد علاقه شماست.

 

 

استایل شخصی چیست

 

 

 

ساخت استایل شخصی تنها شامل لباسهایی که می‌پوشیم نیست، بلکه از عطر مورد استفاده تا نوع زبان بدن و همینطور نوع حرف زدن ما را هم شامل می‌شود.
استایل شخصی ظاهری شما ممکن است ترکیبی از چند استایل یا سبک باشد. سبکهایی مثل کلاسیک، بوهو، رمانتیک، اسپرت، کژوال و غیره.

شناخت استایل شخصی میتواند در اعتماد‌به‌نفس شما و همینطور نحوه برخورد شما با افراد هم تاثیر مثبت بگذارد چون لباسهایی را میپوشید که دوستشان دارید، در آنها احساس راحتی میکنید و احساس میکنید بهترین خود به نظر می‌رسید.

 

چگونه استایل شخصی خود را پیدا کنیم

 

 

۱. استایل‌های مختلف را بررسی کنید

 

استایلهای مختلف را بررسی کنید و ببینید از کدامیک خوشتان می‌آید. چه خصوصیاتی را درمورد هرکدام از این استایلها بیشتر دوست دارید.
میتوانید نکاتی که به نظرتان می‌آید را در دفتر استایل خود یادداشت کنید.


در ادامه، درباره تعدادی از استایلهای محبوب و معمول به صورت خلاصه برایتان نوشتیم:


 

1. استایل کلاسیک: استایلی که هیچ وقت از مد نمی‌افتد. برش‌ها و فرم‌ها در این استایل کلاسیک هستند. خوش‌دوخت بودن لباسها و کیفیت مهم است.

 

استایل کلاسیک پاییزه

استایل کلاسیک

 

استایل کلاسیک

استایل کلاسیک

 

 

2. استایل گِلَم Glam: استایلی پر از زرق و برق، زیورالات مورد توجه Statement ، چرم و خز. حس لوکس بودن و غیره.

 

استایل گلم Glam

استایل Glam

 

استایل Glam

استایل Glam

 

3. استایل بوهو، بوهمین: استایلی پر از فرم‌های آزاد، طرح‌های سنتی و گلدار، زیورالات شلوغ و لایه لایه، دستمال سر، فرینج یا ریش ریش.

 

استایل بوهمین

استایل بوهمین

 

استایل بوهمین پاییزه

استایل بوهو پاییزه

 

4. استایل کژوال: استایلی که در آن راحتی الویت است. مثل شلوار جین و تیشرت. پارچه‌های کاربردی و راحت. فرم‌های نسبتا آزاد و اکسسوریها و زیورآلات مینیمال و کاربردی.

 

استایل کژوال ترندی

استایل کژوال

 

استایل کژوال

استایل کژوال

 

5. استایل مینیمال: رنگهای خنثی، برش‌های ساختارمند، طرح‌های ساده، سیلوئت‌های نسبتا آزاد.

 

استایل مینیمال

استایل مینیمال

 

استایل مینیمال

استایل مینیمال

 

6. استایل رمانتیک: استایلی پر از ظرافت، رنگهای ملایم، تور، دانتل، پارچه‌های ریزش‌دار و طرح‌های گلدار.

 

استایل رمانتیک

استایل رمانتیک

 

استایل رمانتیک پاییزه

استایل رمانتیک زمستانی

 


7. استایل اسپرت: لباسهای اسپرت مثل سوییشرت، شلوارهای جاگر، لگینگ و یوگا و کفش‌های اسپرت و ورزشی.

 

استایل اسپرت زنانه

استایل اسپرت

 

استایل اسپرت زمستانی

استایل اسپرت

 


۲. کمد لباس خود را برای پیدا کردن استایل شخصی بررسی کنید

 

تمام لباسهایتان را بیرون بیاورید و روی زمین پچینید.
برای شناخت استایل شخصی خود به کمد لباستان نگاه کنید. از کدام برندها بیشتر خرید می‌کنید. کدام لباسها را بیشتر می‌پوشید. در کدام لباسها احساس راحتی بیشتری می‌کنید. وقتی کدام لباسها را می‌پوشید از استایلتان تعریف میکنند و میشنوید که چقدر آن لباسها یا رنگهایشان به شما می‌آید.

 

پیدا کردن استایل شخصی

پیدا کردن استایل شخصی


این لباسها را به کمد لباستان برگردانید و هر لباسی که در این دسته بندی قرار ندارد را جدا کنید. در ضمن لباسهایی که سایزشان برای شما مناسب نیست و امیدوارید روزی اندازه شما بشود را نیز جدا کنید. همینطور لباسهایی که کهنه شده‌اند و دیگر قابل استفاده نیستند. لباسهای کهنه را از خانه خارج کنید. حالا لباسهای باقیمانده را در کیسه یا چمدانی قرار دهید و در گوشه‌ای قرار دهید. بعد از ۶ ماه دوباره به سراغشان بروید. اگر همچنان همان احساس را در موردشان داشتید میتوانید لباسها را به دوستان یا افراد خانواده یا به خیریه دهید.
در مورد اکسسوریها (کیف، کمربند، روسری و شال، عینک دودی و غیره) و زیورالات خود هم میتوانید این‌ مراحل را پیش ببرید.

 

 

۳. از لباسهای مورد علاقه‌تان برای پیدا کردن استایل شخصی کمک بگیرید

 

حالا لباسهایی که در کمد لباستان باقی مانده را خوب بررسی کنید. این لباسها لباسهایی هستند که دوستشان دارید، در آنها احساس خوبی دارید و وقتی جلوی آینه می‌ایستید احساس میکنید به فرم اندام و پوست شما می‌آیند. ببینید چه خصوصیات مشترکی بین آنها پیدا می‌کنید. چه رنگهایی بین این لباسها مشترک هستند. ظاهر آنها شبیه کدام از استایلهایی است که در قسمت اول با هم بررسی کردیم. این لباسها چه برشهای مشترکی دارند که باعث می‌شوند روی بدنتان خوب به نظر برسند. بررسی این موارد به شما در پیدا کردن استایل شخصی کمک می‌کنند.

 

استایلینگ شخصی

ساخت استایل شخصی

 

 

۴. برای پیدا کردن استایل شخصی منبع الهام پیدا کنید.


در دوستان و آشنایان استایل چه کسی را میپسندید. چه کسی از نظر شما خوشتیپ است. استایل و نحوه پوشش این افراد چه خصوصیاتی دارد که شما دوست دارید. استایل سلبریتیهای مورد علاقه خود را بررسی کنید. چه چیزهایی را درباره نحوه لباس پوشیدن و استایل این افراد دوست دارید. میتوانید عکس استایل‌های مورد علاقه خود را در جایی ذخیره کنید. این عکس‌ها میتوانند برای پیدا کردن استایل شخصی شما کمک‌کننده و الهام‌بخش باشند.

 

 

۵. برای ساخت استایل شخصی، فرم اندام خود را پیدا کنید.

 

به طور کلی فرم اندام خانم ها در پنج گروه تقسیم‌بندی می‌شود:

۱. تیپ بدنی مثلث وارونه
۲. تیم بدنی دایره
۳. تیپ بدنی گلابی
۴. تیپ بدنی مستطیل
۵. تیپ بدنی ساعت شنی

فرم اندام شما نزدیک به یکی از این دسته‌بندی‌ها است.

 

 

پنج فرم اندام

 


پیدا کردن فرم بدنی و مطالعه درباره خصوصیات آن به شما کمک میکند بدانید چه فرم‌ها، برش‌ها و پارچه‌هایی برای شما مناسب‌تر است. این موضوع به‌خصوص در انتخاب لباسهای پایه کمد لباستان به شما کمک میکند. احتمالا بدون اینکه بدانید لباسهایی که بیشتر آنها را برای استفاده انتخاب می‌کنید برای فرم بدنی شما مناسب تر هستند.

 

 

6. برای استایل شخصی خود یک مودبرد درست کنید.

 

تمام استایلهای مورد علاقه خود را یک جا جمع کنید و یک مود برد بسازید. میتوانید عکس‌ها را پرینت بگیرید و روی یک تابلو یا دیوار بچسبانید یا در یک پوشه مشخص در تلفن همراه یا سیستم کامپیوتری ذخیره کنید. این مودبرد موقع خرید به شما کمک میکند که لباسها و اکسسوریهایی را انتخاب کنید که با استایل مورد علاقه شما هماهنگی دارند.

 

 

 

7. برای خود یک کمد کپسولی درست کنید.

 

کمد کپسولی مجموعه‌ای از لباسها و اکسسوریهایی است که تک تک آنها خصوصیات استایل شخصی شما را در بر دارند. اجزایی که در آنها احساس خوبی دارید و کاملا با سلیقه و اندام شما هماهنگی دارند. این لباسها و اکسسوریها همچنین قابلیت ست شدن با همدیگر را دارند و به شما کمک میکنند تا در کم‌ترین زمان ممکن بتوانید یک استایل مناسب برای موقعیت‌های مختلف برای خود بسازید. در قدم ششم شما این توانایی را دارید که یک کمد کپسولی مناسب برای خود درست کنید. در این مرحله لباسهایی که در کمد شما حضور دارند کاملا برای شما مناسب هستند. لباسها را بررسی کنید و ببینید در خرید بعدی خود نیاز دارید چه اجزایی را به آن اضافه کنید. یک لیست برای خود درست کنید و این لیست را همیشه هنگام خرید پیش خود داشته‌باشید. به این صورت مقدار زیادی از هزینه‌های بی‌مورد خرید لباس را حذف می‌کنید و دیگر هیجانی خرید نمی‌کنید.

 

کمد کپسولی

کمد کپسولی

 

 

8. از نقطه امن خود بیرون بیایید.

 

زیبایی فشن به این است که هر شخص می‌تواند استایل منحصر به فرد خود را داشته باشد. میتوانید استایلهای جدید را امتحان کنید. در این مرحله شما دانش کافی برای این کار را دارید. برای مثال شاید دوست داشته باشید جزییاتی از استایل پانک را به کمد لباس خود اضافه کنید. میتوانید از اکسسوری شروع کنید یا لباسهایی به این سبک را در فروشگاه‌ها امتحان کنید و کم‌کم المان هایی از  سبک پانک را وارد کمد لباس خود کنید.

 

 

 

استایل شخصی

 


در نهایت این جمله را به یاد داشته باشید که استایل شخصی شما قرار نیست مورد علاقه همه باشد. استایل شخصی شما یعنی استایلهایی که خود شما در آنها احساس خوبی دارید و میدرخشید.

 

 

 

ثبت نظر

 

 

فرم سفارش

 

ارتباط با ما در واتساپ

 

تماس با ما

 

 

جهت اطلاع از دوره های آموزشی تهران مُدا تماس بگیرید.

 

 

    

 

 

جهت اطلاع از دوره های آموزشی تهران مُدا تماس بگیرید.

 

ارتباط با ما در واتساپ

 

تماس با ما

 

فرم سفارش

 

 

    

 

 

مجله ای تخصصی و آموزشی برای دوست داران دنیای مُد و زیبایی

تهران مُدا در شبکه های اجتماعی:

 

               

 

 

   مجله ای تخصصی و آموزشی برای دوست داران دنیای مُد و زیبایی

 

تهران مُدا در شبکه های اجتماعی:

 

               

 

 نمادها و درگاه ها

logo-samandehi

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد