Loading ...
close
logo

جشنواره موسیقی و هنر “Coachella Valley” 

جشنواره موسیقی و هنر “Coachella Valley” 

جشنواره موسیقی و هنر “Coachella Valley”  یا به فارسی کوآچلا نماد شروع فصل جشنواره‌ها و تابستان طلایی کالیفرنیای جنوبی است.
اولین و در واقع شروع کننده این فستیوال، جشنواره موسیقی  "West Coast”یا به فارسی، ساحل غربی است که در سال ۱۹۹۹ توسط شرکت  Goldenvoice راه‌اندازی شده است؛ این شرکت در زمینه سرگرمی و هنر فعالیت میکند و تا به امروز این فستیوال را اداره میکند.
همانطور که پیش‌تر اشاره شد، کوآچلا  (Coachella) فستیوالی در زمینه موسیقی و هنر است و در کلوپ “ امپایر پولو" در ایندیو کالیفرنیا، با حدود دو ساعت و نیم فاصله از شرق فرودگاه لس آنجلس (که اصلی ترین قطب هوایی این منطقه است) برگزار می شود.
ده‌ها گروه موسیقی، به‌طور مداوم در طی دو آخر هفته سه روزه در ماه آوریل، درکنار چیدمان‌های هنری (منظور اینستالیشن است) ، غذا با کیفیت و طیف‌های متفاوت، مهمانی رقص، کارنوالهای بازی‌، بازار با تم وینتیج ، فروشندگان رکوردهای قدیمی موسیقی و چرخ و فلک اجرا می‌کنند!
 کمپانی “Pearl Jam” در سال ۱۹۹۳ با اجرای برنامه در باشگاه پولو، سعی کرد تا عرصه رقابت در زمینه مالی در این فستیوال را که کمپانی “Ticket Master ”   آن را در دست داشت، به نفع خود تمام کند و به عبارتی، صنعت این فستیوال را در گرو نام خود زنده نگه دارد اما این کمپانی (Ticket Master)  ثابت کرد که تخصص بیشتری در زمینه برگزاری نمایش‌های بزرگ و همچنین در جذب مخاطبین برای آنها قدرت بیشتری دارد.
در سال ۱۹۹۹، جشن افتتاحیه این فستیوال، با عنوان اصلی”Coachella Fest”  با یک سخنرانی جنجالی آغاز و طی فاصله زمانی دو ساله، به عنوان رویدادی یک روزه، دوباره برگزارشد. از آن زمان، کوآچلا به عنوان یک رویداد فستیوالی، به مدت دو روزه یا گاها سه روزه برگزار میشود؛ از سال ۲۰۰۳ شرایط کمپ در فضای فستیوال پیش از شروع آن تا همگام پایان این مراسم وجود دارد که مورد استقبال فعالان جوان عرصه هنر قرارگرفته است.

 

 

برگزاری کوآچلا

 

هدف از برگزاری کوآچلا چیست؟


هدف اصلی فستیوال کوآچلا، فراهم کردن بستری است برای خالقین اثرهای بدیع و اجراکنندگانی هنرمند و از هرطیف، تا بتوانند آثار خود را برای هرگروه از مخاطبین به نمایش دربیاورند و البته!!! هرآنکه به سختی کار میکند تا پولی برای سیر کردن گرسنگی خود داشته باشد، گرسنگی برای هنر!!!!!!!!

فشن و کوآچلا


جشنواره مد کوآچلا، با غوغایی از رنگ، پولک، تاج گل و هر آنچه ازآن جهان بی‌مرز مد است، حال دوباره بازگشته است؛ پس از دو سال وقفه ناشی از همه گیری بیماری و پندمیک کرونا، کوآچلا، جشنواره موسیقی و هنر بی‌مرز،‌ طی آدینه گذشته، در کالیفرنیا و با حضور حداقل ۲۵۰۰۰۰ طرفدار بازگشت و دنیایی بی‌نظیر از ترندها برای دنبال‌کنندگان این عرصه و البته رونق مالی بزرگی را برای دنیای مد و فشن به ارمغان آورد.
کوآچلا به عنوان شیک‌ترین فستیوال در فصل جشنواره‌ها، به همان اندازه که با اجراهای غوغایی شناخته میشود، با حضور جنجالی مد و استایل‌‌‌های غوغایی نیز شناخته میشود؛ ترندهای مد برای سایر فستیوال های فشن که در طول سال برگزار میشوند، اغلب با استایل‌هایی که چهره‌های مشهور (سلبریتی‌ها) مانند کندال جنر، کیتی پری و جیجی حدید می‌پوشند، مشخص و پرطرفدار میشوند.
کوآچلا برای برندهای فعال در زمینه "استایل خیابانی” و برندهای تولید کننده “فست مد”  بسیار با اهمیت است.
اخیراً، آیتم های قلاب‌بافی شده، شلوارک‌های کوتاه و اسکینی که به شلوارک‌های دوچرخه‌سواری معروف هستند به عنوان آیتم های اصلی و جسورانه استایل و ترندهای تابستانه دیده‌میشوند.
این فستیوال نیز از لحظات بحث‌برانگیز بدور نیست؛ برای مثال میتوان به سال ۲۰۱۷ اشاره کرد که طی آن، ترند معرفی شده برای اکسسوری مو و سر که از فرهنگ سرخپوستان بومی آمریکا الهام گرفته شده بود، به عنوان شیوه‌ای از تهاجم فرهنگی قلمداد شد.

برندهای فعال در زمینه فست مد، با درنظر داشتن اینکه طرفداران مد و فشن در طول فصل جشنواره بیشتر از هرزمانی به خرید و به اصطلاح به “مصرف” کالا‌های مربوط به مد و فشن میپردازند، افزایشی ۱۷۳٪‌ در زمینه فروش اقلام مد در فصل فستیوال در سایت هایی مانند BoohooBoohoo، H&M، Asos و Nasty Gal در مقایسه با سال ۲۰۱۹ گزارش کرده‌اند.

 

 

فشن و کوآچلا

 


تم فستیوال کوآچلا چیست؟


میتوان کوآچلا را درباب ترکیبی جسورانه از سبک‌های سرخپوستی، بوهمی و راک توصیف کرد؛ تاج‌های گل، خالکوبی، موسیقی، چادرهای تیپی، کابوس‌گیر، میوه های تازه، رنگ های ملایم، پر روبان، بستنی، بادکنک ها، مهمانی استخر و ون‌های سیار غذا را در ذهن تداعی کنید؛
هرآنچه که میتواند یک تم تولد ایدآل و ترندی برای جشن بعدی کودک شما باشد میتواند در تم کوآچلا بگنجد!!!!

ثبت نظر

 

 

فرم سفارش

 

ارتباط با ما در واتساپ

 

تماس با ما

 

 

جهت اطلاع از دوره های آموزشی تهران مُدا تماس بگیرید.

 

 

    

 

 

جهت اطلاع از دوره های آموزشی تهران مُدا تماس بگیرید.

 

ارتباط با ما در واتساپ

 

تماس با ما

 

فرم سفارش

 

 

    

 

 

مجله ای تخصصی و آموزشی برای دوست داران دنیای مُد و زیبایی

تهران مُدا در شبکه های اجتماعی:

 

               

 

 

   مجله ای تخصصی و آموزشی برای دوست داران دنیای مُد و زیبایی

 

تهران مُدا در شبکه های اجتماعی:

 

               

 

 نمادها و درگاه ها

logo-samandehi

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد