Loading ...
close
logo

داستان فرش قرمز

داستان فرش قرمز

داستان فرش قرمز


در سال 1927 میلادی لوئیس ب.مایر مدیر و مسئول آکادمی علوم و هنرهای نمایشی و تصویر هالیوود، ایده در نظر گرفتن جوایزی به صورت سالیانه به برجسته‌ترین فیلم‌ها، کارگردان‌ها و بازیگران را در سر می‌پروراند.
اسکار در حدود 9 دهه از عمر خود، مراسم اهدای جوایز به بهترین فیلم‌ها و همچنین تبدیل شدن به پربیننده‌ترین برنامه تلویزیونی سال را راه اندازی کرد. گرچه هنوز زمان و هفته‌های زیادی به مراسم اسکار گالا باقی مانده است، اما نمی‌توان از برخی از بهترین لحظات فرش قرمز تاریخ گذشت! به ویژه گران‌ترین لباس‌های تاریخ.

 

 

فرش قرمز

 


اولین مراسم جوایز اسکار در سال 1929 میلادی برگزار شد و چیزی به مانند مراسم شامی کوچک بود. جوایز پیش از آن 3 ماه قبل داده شده بود و بنابراین چیز جدید و خاصی وجود نداشت. مراسم اسکار، اما در سال 1953 برای اولین بار در آمریکا و کانادا و از سال 1969 میلادی برای اولین بار در بیش از 200 کشور جهان از طریق تلویزیون پخش شد. 
هر ساله افراد زیادی منتظر هستند که مراسم اسکار فرا برسد و دیدن فرش قرمز آن جزو جذاب‌ترین و پرمخاطب‌ترین بخش‌ها است. از آدری هپبورن تا لوپیتا نیونگو، اگر جایزه‌ای برای بهترین لباس اسکار هم وجود داشت، ممکن بود این فهرست بسیار پر تعداد باشد.

 

 

جوایز اسکار

 

 


فرش قرمز چگونه به وجود آمد؟


فرش قرمز در حقیقت پیاده‌روی پرزرق و برق و شیکی است که نمی‌توان در آن همه چیز را به حال خود رها کرد! حرف ما فقط کراوات یا کفش و لباس نیست؛ ژست و نحوه راه رفتن هم کاملا موثر و خاص هستند. باید از زمان کمی که می‌توان در جلوی عکاسان قرار گرفت، بهترین استفاده را کرد و تمرین ژست قطعا تاثیر زیادی روی این مورد دارد. فرش قرمز تا سال 1961 در مراسم اهدای جوایز اسکار چندان مورد توجه نبود. فرش قرمز تنها مانند راهی برای عبور افراد معروف بود که از طریق آن به محل مورد نظر و نهایی می‌رفتند.

 

 

مراسم اسکار

 


اما دقیقا سه سال بعدی، آکادمی علوم و هنرهای نمایشی متوجه این موضوع شد که مردم علاقه زیادی به دیدن لباس‌ها و نحوه پوشش افراد معروف دارند؛ به همین دلیل کارکرد این فرش بیش از پیش شد. شروع پخش تلویزیونی این بخش، همان چیزی است که تا به امروز هم ادامه داشته است.

 

 

نمایش مد در فرش قرمز

 


امروزه نوآوری‌های جدیدی نیز در این مراسم و روی فرش قرمز دیده می‌شود که در هر جه جذاب‌تر شدن آن نقش پررنگی را ایفا می‌کنند.
پس باید بگوییم اسکار این روزها نه تنها برای معرفی بهترین‌ فیلم‌ها و بازیگران و افراد مختلف برگزار می‌شود، بلکه برای نمایش مد، لباس‌های مختلف و جدید و ژست‌های متفاوت هم کاربرد دارد و کاملا تاثیرگذار است.
بسیاری از افرادی بیشتر درگیر همان بخش فرش قرمز می‌شوند و چیزی جز آن بخش را به یاد نمی‌آورند. یعنی پیشی گرفتن فرش قرمز اسکار، از خود مراسم اصلی اسکار!

ثبت نظر

 

 

فرم سفارش

 

ارتباط با ما در واتساپ

 

تماس با ما

 

 

جهت اطلاع از دوره های آموزشی تهران مُدا تماس بگیرید.

 

 

    

 

 

جهت اطلاع از دوره های آموزشی تهران مُدا تماس بگیرید.

 

ارتباط با ما در واتساپ

 

تماس با ما

 

فرم سفارش

 

 

    

 

 

مجله ای تخصصی و آموزشی برای دوست داران دنیای مُد و زیبایی

تهران مُدا در شبکه های اجتماعی:

 

               

 

 

   مجله ای تخصصی و آموزشی برای دوست داران دنیای مُد و زیبایی

 

تهران مُدا در شبکه های اجتماعی:

 

               

 

 نمادها و درگاه ها

logo-samandehi

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد