Loading ...
close
logo

استایلینگ شخصی چه شغلی است و چگونه می‌توان در آن موفق شد

استایلینگ شخصی چه شغلی است و چگونه می‌توان در آن موفق شد

استایلیست شخصی  کیست و چه وظایفی دارد؟

برخی از مردم نگاهی طبیعی به استایل و پوشش دارند و برخی دیگر نیاز به محرکه‌ای درست در جهتی مناسب دارند. هر یک از افراد مشهور جهان، ستارگان ورزش و سیاستمداران گرفته تا افراد عادی جامعه می‌توانند از استایلیست شخصی کمک بگیرند که بتوانند پوشش و استایل خود را دچار تغییرات کرده و بهبود ببخشند.

استایلیست‌های شخصی با مشتریان خود کار می‌کنند که بتوانند استایل منحصربه‌فرد خود را پیدا کنند و از آن استفاده کنند. استایل شخصی ایده‌آل با مرور کردن پوشاک مشتری توسط استایلیست و این که او چه چیزهایی دارد و چه چیزهایی برای ساخت ترکیب مناسب لازم است و گاه باید خریداری شود، شروع می‌شود. از این زمان خرید برای ساخت استایل ایده‌آل و تهیه موارد مورد نیاز آغاز خواهد شد. 

در حقیقت بخش مهم و اصلی این حرفه درک مشتری و شناخت نیاز‌های او است و این که به او این اطمینان داده شود که بهترین خدمات با توجه به شرایطش برای او انجام خواهد گرفت. همه ما منحصر به فرد هستیم و تیپ و استایل ما نیز باید این مورد را به خوبی نشان دهد. هدف نهایی این است که مشتری با افزایش اعتماد به نفس از ظاهر خود راضی باشد و احساس خوبی به استایل خوب خود نیز داشته باشد.

استایل شخصی به مشتریان و افراد محدود نمی‌شود؛ می‌توان در حوزه‌های دیگری مانند مد، برنامه‌های تلویزیونی، طراحی لباس جهت عکس‌برداری و... نیز مشغول به کار بود.

 

 

استایلیست شخصی

 

 

تفاوت بین استایلیست شخصی و استایلیست مد در چیست؟

اگر فکر می‌کنید که استایلیست شخصی و استایلیست مد کاملا مشابه هم هستند و فرقی بین آن‌ها وجود ندارد، پیشنهاد می‌کنیم حتما ادامه مطلب را بخوانید.

گرچه ممکن است در ابتدا مشابه هم به نظر برسند، اما این دو حرفه مانند دو مکان کاملا مجزا از هم هستند. استایلیست شخصی در حقیقت کسی است که خدمات خود را با ایجاد ظاهر و پوشش مناسب در افراد و رفع نیازها و عیب‌های پوشش آن‌ها ارائه می‌کند. اما استایلیست مد و فشن همزمان می‌تواند با کارگردان‌ها، بازیگران و مدل‌های معروف کار کند و ظاهر را بر اساس تم و موضوع خاصی تنظیم کند.

استایلیست شخصی تصویر شخص را از نگاه فشن و مد بررسی می‌کند و به فرد کمک می‌کند که بتواند سبک منحصر به فرد و مناسب خود را شناخته و از آن استفاده کند. این افراد دائما با پرورش نیاز‌ها، به ظاهر و پوشش مشتریان خود کمک می‌کنند.

همچنین استایلیست مد، روی پروژه‌های مشخصی کار می‌کند و براساس چیزی که از پیش تعیین شده‌ است کار را پیش می‌برد. این افراد با رویکرد چشم‌گیرتر دنیای مد و استایل در ارتباط هستند و روی ست‌ها تمرکز دارند و کار می‌کنند.

پس زمینه و بحث زیبایی شناسی هر دو نقش تقریبا یکسان می‌ماند؛ همانطور که استایلیست شخصی برای این که بتواند استایلیست مد شود باید آموزش ببیند، استایلیست مد می‌تواند خود استایلست شخصی نیز باشد. هر دوی این دامنه‌ها به مشتریان اهداف کاملا متفاوت با پارامترهای کاملا متفاوتی ارائه می‌کنند.

استایلیست مد و شخصی می‌توانند بعضی از خدمات و مزایای یکسان را ارائه دهند؛ حتی با وجود تفاوت زیاد در نقش‌ها و کارهای آن‌ها.

 

 

تفاوت استایلیست شخصی و استایلیست مد

 

 

درآمد استایلیست

برای استایلیست‌های شخصی قیمت‌ها پروژه به پروژه تعیین می‌شوند و این قیمت کاملا به مهارت و قدرت فرد به عنوان استایلیست و تعداد مشتریان و نحوه بازاریابی بستگی دارد. قیمت برای هر جلسه بستگی به کار و البته توافقی که با مشتری انجام شده است، دارد. در ادامه اما روش‌هایی که می‌تواند مهارت های شما را برای تبدیل شدن به استایلیست موفق و قوی تقویت کند، بررسی می‌شوند.

 

 

درآمد استایلیست

 

 

1- اصول اولیه را بیاموزید

برای هر استایلیستی مهم است که همه چیز را از ابتدا شروع کند. از پارچه‌ها و رنگ‌ها گرفته تا تزئینات و جزئیات؛ باید کاملا آگاه بود که چه چیزی برای چه پوستی، چه محدوده سنی و چه شخصیتی مناسب است. همیشه به یاد داشته باشید بالا رفتن و ساختن روی پایه‌ای محکم و مناسب راحت‌تر خواهد بود؛ بنابراین اصول اولیه را فرا گرفته و کار را از ابتدا محکم شروع کنید.

 

 

اصول اولیه استایلیست شدن

 

 

2- در رویدادهای مد و استایل شرکت کنید

شرکت در همایش‌های مختلف یا حتی برگزاری همایشی از طراحی‌های جدید، فقط به این خاطر نیست که به دوستان و آشنایان خود نشان دهید و ثابت کنید که شغل شما تا چه حد جذاب و هیجان‌انگیز است. هر رویدادی می‌تواند تجربه‌ای جدید باشد. حتی یک فرصت را هم از دست ندهید و با مردم  و افراد فعال به مشورت و صحبت در خصوص این صنعت مشغول شوید که بتوانید بهترین استعدادها را کشف کنید.

 

 

رویدادهای مد و استایل

 

 

 

3- ترندها را بشناسید

مد هیچ وقت ثابت نمی‌ماند و با گذشت زمان همواره در حال تغییر است. بنابراین باید مطمئن شوید که از آخرین وضعیت‌ مد آگاه هستید. با جدیدترین گرایش‌ها و روندهای مد آشنا شوید؛ در دنیای امروزی جایی برای استایلیست‌های قدیمی و به‌روز نشده وجود ندارد!

 

 

شناختن ترندها

 

 

4- کار کردن تحت نظر استایلیست و کارآموزی

تجربه کردن همواره مزیتی بزرگ است. کار کردن زیر نظر استایلیست شخصی می‌تواند به فرد کمک کند که این دنیای پرزرق و برق را بهتر بشناسد. از اندازه‌گیری گرفته تا تناسب؛ چیزهایی را فرا خواهید گرفت که به ازای آن‌ها به استایلیست‌ها دستمزد پرداخت خواهد شد.

 

 

کارآموزی

 

 

5- برندها و طراحان مشهور را بشناسید

برای استایلیست این بسیار مهم است که بداند لوازم و تجهیزات مد نظر خود را از کجا تهیه کند. دقیقا به همین دلیل است که استایلست‌ها هرگز منبع خود را برای آن کت خاص و جذاب یا گردن بند‌های مختلف فاش نمی‌کنند. بنابراین کفشی راحت به پا کنید و مشغول گشت و گذار در بازار برای یافتن مرکز و منبع مد نظر خود شوید! یک لیست از برندها و مزون‌های مختلف تهیه کنید و در زیر هر اسم خلاصه‌ای درباره سبک و محصولات آن مجموعه یادداشت کنید. این لیست به یکی از مهم‌ترین منابع شما تبدیل خواهد شد.

 

 

برندها و طراحان مشهور

 

 

6- تکالیف را فراموش نکنید

برای تبدیل شدن به استایلیست شخصی موفق باید از اشتباهات دیگران به خوبی درس بگیرید و هرگز این اشتباهات را تکرار نکنید. در این راه هیچ چیزی را از دست ندهید؛ از پارچه‌های نامناسب گرفته تا مدلی که فرد را چاق نشان می‌دهد. همه چیز را برای خود در دفترچه‌ای یادداشت کنید و همیشه همراه خود داشته‌باشید.

 

 

استایلینگ

 

 

7- فرد مورد علاقه خود را دنبال کنید

قطعا به عنوان استایلیست یا فرد علاقه‌مند به این حرفه، چند استایلیست مطرح جهانی را مد نظر دارید و به آن‌ها و کارشان علاقه‌مند هستید. می‌توانید آن‌ها را در شبکه‌های اجتماعی رصد کرده، دنبال کنید و از کارهای آنها ایده بگیرید. اما یادتان باشد که همیشه سبک منحصر به فرد خود را حفظ کنید.

 

 

استایلیست مطرح جهانی

 

ثبت نظر

 

 

فرم سفارش

 

ارتباط با ما در واتساپ

 

تماس با ما

 

 

جهت اطلاع از دوره های آموزشی تهران مُدا تماس بگیرید.

 

 

    

 

 

جهت اطلاع از دوره های آموزشی تهران مُدا تماس بگیرید.

 

ارتباط با ما در واتساپ

 

تماس با ما

 

فرم سفارش

 

 

    

 

 

مجله ای تخصصی و آموزشی برای دوست داران دنیای مُد و زیبایی

تهران مُدا در شبکه های اجتماعی:

 

               

 

 

   مجله ای تخصصی و آموزشی برای دوست داران دنیای مُد و زیبایی

 

تهران مُدا در شبکه های اجتماعی:

 

               

 

 نمادها و درگاه ها

logo-samandehi

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد