Loading ...
close
logo

از طراحی لباس تا استالینگ شخصی

از طراحی لباس تا استالینگ شخصی

 


طراحی لباس و صنعت مد از جذاب ترین صنایعی است که هر ساله هنرمندان، صنعتگران، بازیگران و همچنین میلیاردها دلار پول را جذب خود می‌کند. تلفیق، پارچه، طرح، رنگ، نور و آرایش، صنعت مد را جذاب، فریبنده، پرسود و پرچالش ساخته است. هرساله هزاران علاقمند طراحی و دوخت لباس در سطح‌های مختلف جذب این بازار می‌شوند و بسیاری نیز هم اکنون به دنبال آن هستند که وارد این صنعت چندمیلیارد دلاری شوند. اگر شما علاقمند به این صنعت پر زرق و برق هستید بهتر است که تا پایان این مقاله همراه ما باشید. در این مقاله با برخی از زیرشاخه‌های حوزه مُد مثل اصول طراحی لباس، مُدنویسی، دوخت، استایلینگ و غیره آشنا می‌شوید. اگر ساکن کرج باشید هم یک مکان خوب برای آموزش تخصصی طراحی لباس در کرج به شما معرفی می‌کنیم که می‌تواند دروازه ورود شما به صنعت پر سود و رونق لباس باشد.
 

 مد چیست؟


شاید این پرسش به نظر ساده بیاید اما پاسخ دادن به آن بسیار سخت است. این به خاطر تنوع در صنایع و محصولاتی است که همگی تحت نام مد (Fashion یا Mode) نام گذاری می‌شوند. از لباس‌های رسمی تا لباس‌های اسپرت، از کیف‌های چند صد میلیون تومانی ساخته شده با پوست مار گرفته تا گیره‌های مو پارچه‌ای ارزان قیمت و چندصد محصول دیگر همه بخشی از این صنعت هستند. به همین علت به سختی می‌توان تعریف جامعی را برای مد ارائه داد. برای همین ما صرفاً در اینجا  به یک تعریف ساده بسنده می‌کنیم:

«صنعت مد یا فشن شامل طراحی، ساخت، تولید، عرضه و بازیافت هر آنچیزی که مرتبط به صنعت پوشاک، لباس و تشریفات باشد»  البته می‌دانیم که این تعریف کامل نیست، اما برای ما در اینجا کافی است.
صنعت مد به صورتی که ما می‌شناسیم از قرن شانزدهم شروع شد. تحولات تجاری در تجارت و بازرگانی در این دوران سبب شد که موضوع لباس و پوشاک و نیز آداب مرتبط به آن کم کم در میان اشراف و در نهایت مردم عادی در برخی از شهرهای اروپائی مهم شود. البته برای رسیدن به نقطه امروز باید چهارصد سال تحولات گوناگون در زمینه ابزار، تولید پارچه، روش‌های تجاری، روش‌های تبلیغات، سبک‌های هنری و در نهایت تحولات سیاسی طی می‌شد. اما به عنوان یک تازه کار کار خومان را از کجا باید شروع کنیم تا بتوانیم به عنوان یک طراح لباس فعالیت کنیم.


نقطه شروع طراحی لباس


آموزش خیاطی یکی از مهارتهای ضروری در طراحی لباس است. هر کوک و هر برش بخشی از طراحی شما را شامل می‌شود. زیباترین و فوق‌العاده‌ترین طرح‌های دنیا اگر قابل اجرا نباشند، برای همیشه روی کاغذ باقی می‌مانند. به عنوان طراح لباس اگر آموزش الگوسازی و دوخت ندیده‌باشید، نمیتوانید مطمئن شوید که طرح شما قابلیت اجرایی دارد یا خیر. این موضوع از لباسهای آوانگارد و مفهومی گرفته تا لباسهای داخل فروشگاه‌ها صدق می‌کند. ممکن است نیاز نباشد مستقیماً از این مهارت استفاده کنید، اما آشنایی با این مهارت به عنوان یک ابزار مفید همیشه به کمک شما خواهد آمد. در دوره‌های تخصصی طراحی لباس در کرج شما با دقت با این بخش از کار آشنا می‌شوید. در آموزش خیاطی کاربردی شما با پارچه، ماشین‌های دوخت، انواع دوخت، انواع برش، انواع ابزارهای تولید لباس و روش‌های نگهداری و عرضه، آشنا می‌شوید. آموزش تخصصی خیاطی به شما می‌آموزد که چطور یک لباس از پارچه ساده تبدیل به یک موجود زیبا و تن آرا می‌شود.
 

 


ادامه کار با استایلیست شخصی


استایلیست شخصی کیست و استایلینگ شخصی چه کاربردی دارد.

یک استایلیست شخصی به مشتریان خود کمک می‌کند با توجه به خصوصیات شخصیتی، شغل، نوع اندام و سبک زندگی، بهترین نوع پوشش را انتخاب و استفاده کنند. مشتریان یک استایلیست شخصی میتوانند از افراد مشهور و خواننده‌ها و هنرپیشه‌ها گرفته تا سیاستمداران و صاحبین کسب و کار را شامل شوند. برای وارد شدن به این حرفه شما می‌بایست با انواع تیپ‌های شخصیتی، استایل‌ها، تاثیرات رنگها ایرادات اندامی آشنا باشید. به عنوان یک استایلیست می‌بایست در جریان آخرین اخبار دنیای مُد، ترندهای روز و غیره قرار داشته باشید تا بتوانید همیشه بهترین گزینه‌ها را به مشتریان خود ارائه دهید. استایلیست شخصی شدن به شما کمک می‌کند به صورت دقیقی بتوانید لباس‌ها را متناظر با شخصیت افراد و مشتریان هماهنگ کرده و یا طراحی کنید. این نگرش به شما کمک می‌کند که دید وسیع تری نسبت به مشتریان، شکل و فرم بدن‌ها، تناظر لباس و کاربرد آن و غیره داشته باشید. بعضی از بهترین طراحان لباس، برای مدت‌های زیادی به عنوان استایلیست‌های شخصی کار می‌کرده و یا می‌کنند. شما به عنوان شخصی که در زمینه طراحی لباس‌های خاص و تک دوزی فعالیت دارید، ممکن است خود نیز کار استایلینگ مشتریان خود را انجام دهید و یا اینکه یک استایلیست استخدام کنید. در دوره‌های آموزش استایلینگ در کرج شما در زمینه تمام مهارتهای لازم برای ورود به حوزه استایلینگ تخصصی آموزش می‌بینید.


 

شروع به طراحی لباس


برای شروع به این حرفه در کنار آموزش تخصصی الگوسازی، به یادگیری طراحی لباس به صورت دستی و با استفاده از نرم‌افزار بپردازید. تا می‌توانید تمرین داشته باشید. ذهن خود را آزاد بگذارید تا هر ایده‌ای دارید به وسیله اسکیس روی کاغذ بیاید. ممکن است در ابتدای کار، طراحی‌های لباس شما چندان درخشان نباشند، اما این روند باتکرار و تمرین بهتر و بهتر می‌شود. دقت کنید که هرچه بیشتر طراحی کنید، بدوزید و به فرم و تن مشتریان و افراد دقت کنید، طراحی لباس شما بهتر می‌شود. این را بدانید هر لباس، داستانی دارد و در این داستان فردی که لباس را بر تن می‌کند قهرمان داستان است و شما هستید که باید با تخیل، مهارت در الگوسازی، انتخاب رنگ و طرح مناسب پارچه، روش دوخت درست و در نهایت بهترین ارائه، این قهرمان داستان را در معرض تشویق و تمجید دیگران قرار دهید.

 

 


مدنویسی چیست و مدنویس کیست


مُدنویسی یا خبرنگاری مد یکی از شاخه های اصلی صنعت مد محسوب می شود و هدف آن تولید محتوا در حوزه فشن از طریق رسانه‌های مختلف از جمله نشریات، وبسایت‌ها، مجلات، وبلاگ‌ها، تلویزیون، شبکه‌های اجتماعی و... است. یک مدنویس یا متخصص رسانه مد روی ترندها و اتفاقات در حال جریان در حوزه مد تمرکز داشته، آنها را تحلیل می کند و از طریق پلتفرمهای مختلف به مخاطبان انتقال می‌دهد. یک نویسنده مد میتواند در نشریات، مجلات اینترنتی، مجلات اینترنتی برندهای پوشاک و مد، شبکه های اجتماعی ، وبلاگ‌ها و ... فعالیت داشته باشد. یک متخصص رسانه مد همچنین می‌تواند به صورت مستقل در وبسایت، وبلاگ یا شبکه های اجتماعی به تولید محتوا بپردازد. مدنویس ها یا نویسندگان مد پل ارتباطی میان صنعت مد و علاقه‌مندان به دنیای مد هستند. در دوره تخصصی آموزش مدنویسی در کرج شما با انواع مهارتهای لازم برای تبدیل شدن به یک متخصص رسانه مد آشنا خواهید شد.
 


کار را از کار بلد یاد بگیرید


از قدیم گفته اند «که خشت اول گر نهد معمار کج تا ثریا می‌رود دیوار کج». این گفته در طراحی لباس و مد واقعاً درست است. اگر شما می‌خواهید وارد صنعت طراحی لباس و تولید پوشاک شوید باید کار خودتان را از کنار افراد خبره و حرفه ای شروع کنید. اگر در کرج زندگی می‌کنید یک فرصت استثنائی و خوب را در اختیار دارید که بتوانید همه چیزهای مرتبط به طراحی لباس و دوخت را در آموزشگاه طراحی لباس در کرج بیاموزید. مرکز آموزش تخصصی طراحی لباس، استودیو طراحان برتر، به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید به صورت دقیق و حرفه ای آموزش خیاطی  را در این شهر بیاموزید، همچنین به صورت تخصصی طراحی لباس را فرا گرفته و یا به یک استایلیست شخصی و مُدنویس تبدیل شوید.
 
برای شما که در شهر کرج زندگی می‌کنید یادگیری آموزش الگوسازی و دوخت و در نتیجه تبدیل شدن به یک طراح حرفه ای لباس ساده شده است. پس بهتر است که هم اکنون با آموزشگاه ما تماس بگیرید و اولین گام خودتان به سمت تبدیل شدن به یک طراح لباس و استایلیست حرفه ای را بردارید.

ثبت نظر

 

 

فرم سفارش

 

ارتباط با ما در واتساپ

 

تماس با ما

 

 

جهت اطلاع از دوره های آموزشی تهران مُدا تماس بگیرید.

 

 

    

 

 

جهت اطلاع از دوره های آموزشی تهران مُدا تماس بگیرید.

 

ارتباط با ما در واتساپ

 

تماس با ما

 

فرم سفارش

 

 

    

 

 

مجله ای تخصصی و آموزشی برای دوست داران دنیای مُد و زیبایی

تهران مُدا در شبکه های اجتماعی:

 

               

 

 

   مجله ای تخصصی و آموزشی برای دوست داران دنیای مُد و زیبایی

 

تهران مُدا در شبکه های اجتماعی:

 

               

 

 نمادها و درگاه ها

logo-samandehi

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد