Loading ...
close
logo

گزارش کالکشن پاییز/ زمستان 2022 مردانه‌ی Louis Vu

گزارش کالکشن پاییز/ زمستان  2022 مردانه‌ی Louis Vu

 

 


کالکشن پاییز- زمستان 2022مردانه‌ی Louis Vuitton

 


آخرین نمایش از طرح‌های ویرجیل ابلو و ادای احترام به میراث او


لویی ویتون برای نمایش کالکشن زمستانه‌ی خود Carreau du Temple را تبدیل به خانه‌ای رؤیایی کرده بود. بعد از مرگ ناگهانی ويرجيل ابلو، مدیر خلاقیت برند  Louis Vuitton و بنیان‌گذار Off-White، آخرین مجموعه از لباس‌های او به واسطه‌ی یک تلاش تیمی و رهبری Ib Kamara به نمایش درآمد.

این کالکشن در واقع ادای احترام به ابلو و قدردانی از کمک‌های او به برند لویی ویتون بود.  Kamara در این باره گفت:《من معتقدم که ویرجیل خوشحال می‌شد.》
مدل‌ها با استایل‌های امضای ابلو مثل لباس‌های خیابانی، نقاب، کلاه‌های بیسبال، کفش‎های وزرشی، کیف‌هایی در اندازه و طرح‌های گوناگون، استایل‌های تک‌رنگ، دامن‌های چین‌دار و ژاکت‌های خز ظاهر شدند و میراث او را حفظ کردند.

 

 


 

اقامتگاه پاییزی لویی ویتون


ضیافت لویی ویتون با رقص، شعر و آواز همراه بود. این نمایش، خانه‌ی رؤیایی لویی نام گرفت. در این خانه آب دادن به ابرها یا سپردن بادبادکی از عروس دریایی به دستان باد موضوع عجیبی نبود. داستان این نمایش با شعری درباره‌ی رؤیاها و تخیل آغاز شد.  
سالن آبی‌رنگ این خانه شامل پشت‌بامی با دودکش روشن، راه‌پله‌ای با اشاره به فیلم ترومن و در ورودی، تختخواب و میز نهارخوری می‌شد. لویی ویتون در سالن غذاخوری، میزبان گروه ارکستری به رهبری Gustavo Dudamel بود. آنها آهنگ Tyler, the Creator، دوست نزدیک ابلو را اجرا می‌کردند و گویا قصد داشتند، با صدای دل‌نشین موسیقی مرحمی برای درگذشت ویرجیل باشند.

 

 

 


این تئاتر شامل اجرای نمایشی مدل‌ها در راه‌پله‌های سالن بود. آنها می‌رقصیدند، از پله‌ها می‌افتادند و دوباره به‌جای اول خود بازمی‌گشتند. ترامپولین مخفی شده در پشت پله به اجرای مدل‌ها برای این نمایش کمک می‌کرد.
وقتی که این خانه در مه غلیظ فرورفت، صدای گوش‌نواز موسیقی طنین‌انداز شد و مدل‌ها با کاپشن، هودی، جلیقه، کت‌و‌شلوارهای تک‌رنگ، شلوار جین، پالتوهای یقه انگلیسی، لباس‌های چاپ دار در رنگ‌های سفید، مشکی، کرمی، قهوه‌ای، بنفش، سبز و آبی حضور پیدا کردند.
 
بعضی از آنها روی زمین می‌افتادند و همان جا می‌خوابیدند. حرکات عجیب و بازیگوشی مدل‌ها اشاره‌ای به دنیای کودکانه بود. آنها روی دیوار نقاشی می‌کشیدند، برعکس حرکت می‌کردند، از خانه‌ها بالا می‌رفتند و شیطنت‌های کودکان را تداعی می‌کردند.
پارچه‌های ابریشم، خز، گیپور، مخمل، جین و تور متریال این مجموعه را تشکیل می‌دادند.
اکسسوری‌هایی مثل کیف‌هایی شبیه به دسته‌گل، کوله‌پشتی، عینک‌های رنگی، نقاب، گردنبند، بوت‌های چرم، چمدان، گوشواره‌های تک، کمربند، کلاه‌ها و سربندهایی با گوش گربه‌ای و کیف‌های کوه‌نوردی در این مجموعه دیده شدند.
Naomi Campbell, Venus Williams, J Balvin  وTyler, the Creator مهمان خانه‌ی لویی ویتون بودند.


 

 


پارچه‌هایی از جنس هنر در فشن شوی مردانه لویی ویتون

 


از عناصر نمایش‌های قبلی به‌ویژه مجموعه‌ی زمستانی 2020 گرفته تا هنرمندان موردعلاقه ابلو مثل Futura ، Michelangelo Merisi da Caravaggio، Giorgio de Chirico در طراحی این کالکشن تأثیر گذار بودند.
نقاشی‌های Souvenir d' Italie و  The Painter’s Studio به پارچه‌هایی تبدیل شده بودند که در ترکیب لباس‌های این مجموعه درخشیدند. ابلو در یادداشتی در این باره گفته بود:

《گنجاندن این دو نقاشی به‌منظور گفت‌وگویی بین رئالیسم و سورئالیسم است.》
 

 

روح جاودانه‌ی ویرجیل ابلو


فرشته‌های لویی ویتون برای بدرقه و اتمام آخرین نمایش ابلو به روی صحنه آمدند. آنها با لباس‌های سفید و بال‌های توری ظاهر شدند. درحالی‌که مدل‌ها سرگردان در خانه قدم می‌زدند‌، افراد تیم ویرجیل ابلو بیرون آمدند و به آنها پیوستند. آهنگ دوباره می‌بینم از Tyler, the Creator شنیده می‌شد. آنها همدیگر را در آغوش گرفتند و با اشک و لبخند از مدیر خلاقیتشان خداحافظی کردند. این نمایش یک یادداشت پایانی برای دوران حضور ویرجیل در این خانه مد و گواه روح جاودانه‌ی او بود.

ثبت نظر

 

 

فرم سفارش

 

ارتباط با ما در واتساپ

 

تماس با ما

 

 

جهت اطلاع از دوره های آموزشی تهران مُدا تماس بگیرید.

 

 

    

 

 

جهت اطلاع از دوره های آموزشی تهران مُدا تماس بگیرید.

 

ارتباط با ما در واتساپ

 

تماس با ما

 

فرم سفارش

 

 

    

 

 

مجله ای تخصصی و آموزشی برای دوست داران دنیای مُد و زیبایی

تهران مُدا در شبکه های اجتماعی:

 

               

 

 

   مجله ای تخصصی و آموزشی برای دوست داران دنیای مُد و زیبایی

 

تهران مُدا در شبکه های اجتماعی:

 

               

 

 نمادها و درگاه ها

logo-samandehi

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد