Loading ...
close
logo

بررسی کالکشن پاییز/زمستان 23/2022 مردانه Dior

بررسی کالکشن پاییز/زمستان  23/2022 مردانه Dior


 


 

کیم جونز مدیر خلاقیت دیور، اخیرا کالکشن پاییز/ زمستان 23/2022 خود را در هفته‌ی مد پاریس ارائه داد. او واقعیت را با دنیای رؤیایی دیور ترکیب کرد و پلی به گذشته‌ی این برند وصل کرد.
این کالکشن با جشن هفتاد و پنجمین سالگرد خانه‌ی مد دیور همراه بود، کالکشنی که پاریس دیروز را به امروز پیوند می‌زد و تعادلی بین لباس‌های قدیمی و جدید به وجود می‌آورد.

 


مدل‌ها در بعدازظهری دلچسب، در دکوری شبیه سازی شده از پل Pont Alexandre III قدم می‌زدند. منظره‌ی وسیعی از ساختمان‌ها، برج ایفل و رودخانه سن بر روی یکی از نمادین‌ترین پل‌های فرانسه دیده می‌شد. جونز در این کالکشن تلاش کرد که دیور را با تمام شکوه تاریخی‌اش به نمایش بگذارد.این کالکشن با صدایی دلنشین بر فراز نت‌های موسیقی آغاز شد. هرکدام از نمادهای دیور تبدیل به یک اثر هنری برای مشتری‌های معاصر شده بود.
آیتم‌های طرح پلنگی، کت‌های گشاد، گل‌دوزی، کیف‌هایی در اندازه‌های گوناگون، کلاه، کت چرم و استفاده از نماد‌هایی مثل ستاره، گل رز و زنبق جزو جزییات مورد توجه در این نمایش بود.
جونز با همکاری  Birkenstocks، تاریخچه‌ی دیور را جشن گرفت. او در این باره می‌گوید:

 

《ما نگاهی به اولین مجموعه‌های خانه مد دیور داشتیم و از این عناصر برای تبدیل آنها به لباسهایی مدرن استفاده کردیم.》


 

 

 


از کیف‌های کوچک مربعی گرفته تا کفش‌های ورزشی، صندل، زنجیر، گوشواره‌های تک، دستکش، کمربند و موهای رنگ شده همراه با کلاه‌های خاص در 49 لوک این کالکشن از ترند‌های آینده خبر می‌داد.
یکی از منابع الهام جونز برای این مجموعه،  کالکشن زنانه‌ی بهار تابستان 1947 کریستین دیور بود که جزییات آن در لوک‌هایی با سرشانه‌های پهن که مدل لباس آنها که در قسمت کمر جمع می‌شد، مشهود بود.
مدل‌ها با کت‌های یقه انگلیسی، کلاه، پیراهن‌های بدون دکمه، ژاکت‌های زیپ‌دار، شلوار‌های سایز بزرگ، جزئیاتی مثل گل‌دوزی و جواهرات بر روی یقه، کفش، دستکش دیده شدند. از خلاقیت‌های دیگر کیم جونز می‌توان به کیف‌های متفاوت شبیه به دسته‌گل اشاره کرد.

 

 


لباس‌هایی با رنگ‌های مشکی، سفید، خاکستری، کرمی، قهوه‌ای و رنگ‌هایی به‌مانند آسمان پاریس در یک روز دلنشین حال و هوای زمستانی این مجموعه را کامل می‌کردند.
 Naomi, Alex Lawther, Miss Fame, Thomas Doherty,Sofia Sanchez در این نمایش حضور داشتند.

 

 


طراح خلاق کفش‌های دیور، Thibo Denis این بار از کفش‌های متفاوتی رونمایی کرد. این کفش‌ها از نمد و جیر تهیه و با جزئیاتی مثل گل‌دوزی و سگگ تزئین شده بود.

در آخر مدل‌ها بر روی پل Pont Alexandre III ایستادند. تماشای اثری هنری جونز زمان را وادار به ایستادن کرد و پیامی را به حضار ارائه داد: خانه‌ی مد دیور به گذشته و آینده‌اش متعهد است. صدای تشویق حضار با حضور کیم جونز و پایان این نمایش همراه بود.

 

ثبت نظر

 

 

فرم سفارش

 

ارتباط با ما در واتساپ

 

تماس با ما

 

 

جهت اطلاع از دوره های آموزشی تهران مُدا تماس بگیرید.

 

 

    

 

 

جهت اطلاع از دوره های آموزشی تهران مُدا تماس بگیرید.

 

ارتباط با ما در واتساپ

 

تماس با ما

 

فرم سفارش

 

 

    

 

 

مجله ای تخصصی و آموزشی برای دوست داران دنیای مُد و زیبایی

تهران مُدا در شبکه های اجتماعی:

 

               

 

 

   مجله ای تخصصی و آموزشی برای دوست داران دنیای مُد و زیبایی

 

تهران مُدا در شبکه های اجتماعی:

 

               

 

 نمادها و درگاه ها

logo-samandehi

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد