Loading ...
close
logo

گزارش مجموعه پاییز- زمستان 2021 موسکینو

گزارش مجموعه پاییز- زمستان 2021 موسکینو

 

 

نمایش‌های مدِ این فصل تحت تاثیر دوران همه‌گیری قرار گرفتند آن هم با حال و هوایی خسته‌کننده و کسالت‌بار. اما اگر نمایشی فرای این مطلب وجود داشته‌باشد چه؟ مجموعه‌ای چنان درخشان که جو کنونی را از خاطر برده و ما را به شکوه سال پیش می‌برد. موسکینو  وارد می‌شود.
موسکینو مجموعۀ پوشاک زنانۀ پاییز/زمستان 2021 خود را در هفتۀمد دیجیتال ایتالیا عرضه کرد. این مجموعه با عنوان jungle red از فیلم زنان  (1939) اثر جورج کیوکر  الهام گرفته‌است. در این فیلم نه مردی حضور دارد و نه صدای مردی به گوش می‌رسد.
مایه ماسک،  میزبان مراسم فریاد می‌زند«نور! موسیقی!».

موسکینو به شکل غیرمستقیم ما را به دنیای فانتزی اسکات از مد پیش از جنگ می‌برد. مدل‌ها با استایل‌های وینتیج وارد می‌شوند. در قالب زنان شهری شاغل با کت‌و شلوار و کفش‌‌های لژدار آکسفورد؛ در حال استراحت در مزرعه با پیراهن‌های گشاد و کوتاه طرح پوست گاوی؛ لذت بردن از فعالیت‌های فرهنگی در موزۀ هنر با لباس‌های نقاشی شده؛ لذت خرید از خیابان 15   که با ردیفی از تمساح‌ها و دم‌های پولکی پلنگ تزئین شده؛ و بالاخره رفتن به تئاتر در طول شب با لباس‌های شیک و مجلل دوران گذشتۀ هالیوود با دستکش‌های بلند و ‌شال و کفش و کیف پارچه‌ای.
فشن شوی پاییز 2021 موسکینو مانند فیلم «زنان» پر از مدل‌های معروف است. مانند هیلی بیبر ، جون اسمالز ، پرشس لی ، لیلی آلدریج ، میراندا کر ، وینی هارلو  و سوپرمدل‌هایی مانند کارن السون ، شالوم هارلو ،  گوینیور ون سینوس  و کارولین مورفی  و در انتها ستارۀ بورلسک، دیتا ون تیز  نشان می‌دهد که لباس قرمز دوستداشتنی‌‌اش که روی آن پر از طرح قلب است در پشت خود برشی به شکل قلب دارد.
اینقدر چهره‌ و ظاهر مدل‌ها درخشان و متنوع است که یک بار دیدن فیلم کافی نیست.
این نمایش، نمایشی غیرمعمول اما جذاب و به معنای واقعی کلمه سورئال است(نقاشی‌ها نشانگر زندگی واقعی هستند و مدل‌ها مانند زرافه لباس پوشیدند و کلاه‌ها مانند آسیاب بادی هستند). دقیقا همانطور که اسکات قصد آن را داشت.

اسکات می‌گوید« راحت؟! اینقدرا هم لازم نیست احساس راحتی کنید. چیزی که که الان بیش از هر وقت دیگری به آن نیاز داریم فانتزی و فریبندگی و چیزهایی است که به شما احساس شگفت‌انگیزی بدهند و فکر نمی‌کنم شلوار گرمکن چنین حسی در شما ایجاد کند.»

نمایش مد موسکینو پیش از کووید همیشه جزء نمایش‌های چشمگیر فصل بود. استعداد او در این زمینه ثابت شده‌است. اگرچه در این دنیای موازی او توانسته به شکل هیجان‌انگیزتری به آن عمل کند. این مطلب انتظارات جدیدی را بر دوش طراحان می‌گذارد تا صرفا مجموعه‌هایی برای فروش و راهبردی خلق نکنند بلکه مجموعه‌ها را به شکلی عرضه کنند که به لحاظ سینمایی هم قابل توجه باشد. فیلم با دیتا ون تیز در لباسی بلند که روی زمین کشیده می‌ شود (ملکۀ قلب‌‌ها) پایان می‌یابد. در حالیکه کمر خود را تکان می‌دهد چشمک زنان برمی‌گردد و با بدن خود که اندکی برهنه است ما را غافلگیر می‌کند.  

ثبت نظر

 

 

فرم سفارش

 

ارتباط با ما در واتساپ

 

تماس با ما

 

 

جهت اطلاع از دوره های آموزشی تهران مُدا تماس بگیرید.

 

 

    

 

 

جهت اطلاع از دوره های آموزشی تهران مُدا تماس بگیرید.

 

ارتباط با ما در واتساپ

 

تماس با ما

 

فرم سفارش

 

 

    

 

 

مجله ای تخصصی و آموزشی برای دوست داران دنیای مُد و زیبایی

تهران مُدا در شبکه های اجتماعی:

 

               

 

 

   مجله ای تخصصی و آموزشی برای دوست داران دنیای مُد و زیبایی

 

تهران مُدا در شبکه های اجتماعی:

 

               

 

 نمادها و درگاه ها

logo-samandehi

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد