Loading ...
close
logo

گامی جدید به‌سوی طراحی لباس

گامی جدید به‌سوی طراحی لباس

 

 

امروزه با پیشرفت هرچه بیشتر صنعت مد، رشته طراحی لباس نیز بیشتر از قبل مورد توجه قرار گرفته است. رشته طراحی لباس یکی از رشته‌های جذاب و پر طرفدار است که در بسیاری از شاخه‌های هنری و غیر هنری کاربرد دارد. به همین دلیل کسب درامد از طراحی لباس کار بسیار راحتی است. در حقیقت افرادی که به دنبال کسب درامد از طراحی لباس هستند به راحتی می‌توانند از طراحی لباس‌های مورد پسند هنرپیشه‌های سینما و تئاتر، مدل‌های عکاسی و عروسی، سلبریتی‌ها در مراسم خاص، لباس کودک، مهماندار، پلیس و غیره درامد قابل توجهی را داشته باشند. در صورتی که می‌خواهید یک طراح لباس حرفه‌ای شوید لازم نیست حتما به دنبال آموزش طراحی لباس با مدرک بین المللی باشید! افرادی که رشته طراحی لباس را به صورت حرفه‌ای دنبال می‌کنند، با یادگیری اسکیس طراحی لباس و طراحی لباس مردانه و زنانه می‌توانند موفقیت زیادی در این زمینه داشته باشند.
 


 گام اول: شناسایی ابزارهای لازم در رشته طراحی لباس


در گذشته طراحی لباس با مداد و ابزارهای ساده انجام می‌شد اما امروزه با وجود نرم افزارهای تخصصی مختلف، دیگر محدود به طراحی لباس با مداد نیستید. انواع اسکیس طراحی لباس با نرم افزارهای مختلف که در این زمینه وجود دارند، در صنعت مد انجام می‌شود. در رشته طراحی لباس قبل از هر چیز لازم است که درباره‌ی کشیدن و طراحی لباس زنانه و مردانه آموزش‌های لازم اولیه را ببینید. سبک‌های مختلف در طراحی لباس وجود دارد و نکته‌ی مهم و قابل توجه این است که لازم نیست حتما از یکی از این سبک‌ها پیروی کنید. همه‌ی آن‌ها را بررسی کنید اما می‌توانید سبک مخصوص خودتان را در طراحی داشته باشید. خاصیت دنیای مد همین است که سبک‌های جدید و طرح‌های جدید جای طرح‌های قبلی را می‌گیرند.

  گام دوم: یادگیری خیاطی


تعجب نکنید، این یک اصل اولیه و اساسی است! یک طراح لباس باید آشنایی لازم را در زمینه خیاطی و همچنین اصول دوخت و دوز داشته باشید. به عنوان یک طراح باید بتوانید طرحی را که خودتان کشیده‌اید به مرحله اجرا دربیاورید. حتی اگر قرار نباشد که شما طرح نهایی را خودتان بدوزید، باز هم باید اصول اولیه دوخت لباس را بدانید. بدین‌ترتیب با دید و دانش بهتری می‌توانید ایرادهای کار را بفهمید و برای بهتر و جذاب‌تر کردن آن گام بردارید. دانستن امکاناتی که در طرح و ایده شما وجود دارد مهمترین بخش برای خلاقیت و ارائه ایده‌های نوآورانه است.

  گام سوم: ایده‌های جدید


در رشته طراحی لباس، حرف اول را کسانی می‌زنند که ایده‌ای جدید برای ارائه داشته باشند. فرقی نمی‌کند که شما یک طراح لباس با سابقه هستید یا به تازگی وارد این شغل شده‌اید، همیشه باید ایده‌ای جدید و حرفی نو برای گفتن داشته باشید. اگر می‌خواهید ایده‌ها و طرح‌های خلاقانه و سرشار از نوآوری داشته باشید، باید تئوری دیزاین را بشناسید. اصول دیزاین در طراحی محصولات مختلف یکسان است. می‌توانید آنها را با طراحی جواهرات (تعادل، حرکت، تاکید) بشناسید و در طراحی لباس به کار ببرید. خودتان را یه یادگرفتن اصول طراحی مُد محدود نکنید. حتی می‌توانید در مورد تایپوگرافی بخوانید و ایده‌ها و آموزش‌های لازم در مورد طراحی فشن را یاد بگیرید.

 


 گام چهارم: صنعت مد را بشناسید


در رشته‌ی طراحی لباس باید نیازهای جامعه روز و صنعت مد را بشناسید و خود را با آن هماهنگ کنید. برای مثال باید بدانید که رنگ ترند امسال چه رنگی است و شما با توجه به سلایق مشتریان خود چطور باید از این ترندها در طرح‌های خود استفاده کنید. اما این کافی نیست! یک طراح لباس حرفه‌ای باید از صنعت مد جلوتر باشد. در حقیقت طرحی که شما امروز روی آن کار می‌کنید تا به مرحله‌ی اجرا برسد زمان می‌برد و چه بسا شاید طرحی که بر اساس مد امروز طراحی می‌کنید تا زمانی که به مرحله تولید و عرضه می‌رسد از چرخه مد خارج شده‌باشد. طراح‌های حرفه‌ای و موفق همیشه چند قدم جلوتر و متفاوت‌تر فکر می‌کنند. می‌توانید با بررسی فشن شو‌های برندهای بزرگ در سراسر جهان، از روند تغییرات در صنعت مد اطلاع پیدا کنید. بررسی طراحی دیگر دیزانیرها در صنعت مد می‌تواند کمک زیادی به پیشرفت شما در طراحی و ایده‌پردازی بکند.

 

 

 

 


 

 

فرم سفارش

 

ارتباط با ما در واتساپ

 

تماس با ما

 

 

جهت اطلاع از دوره های آموزشی تهران مُدا تماس بگیرید.

 

 

    

 

 

جهت اطلاع از دوره های آموزشی تهران مُدا تماس بگیرید.

 

ارتباط با ما در واتساپ

 

تماس با ما

 

فرم سفارش

 

 

    

 

 

مجله ای تخصصی و آموزشی برای دوست داران دنیای مُد و زیبایی

تهران مُدا در شبکه های اجتماعی:

 

               

 

 

   مجله ای تخصصی و آموزشی برای دوست داران دنیای مُد و زیبایی

 

تهران مُدا در شبکه های اجتماعی:

 

               

 

 نمادها و درگاه ها

logo-samandehi

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد