Loading ...
close
logo

روتین مراقبت از پوست به سبک کره ای ها

روتین مراقبت از پوست به سبک کره ای ها

 

 

حتما تابه حال مشاهده کرده ، یا شنیده اید که کره ای ها پوست های محشری دارند و روتین رسیدگی کره ای ها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. یکی از فاکتور های مهم زیبایی داشتن پوستی زیبا و سالم است و تقریبا بیشتر خانم ها و آقایان به دنبال روش هایی هستند تا پوست خود را عاری از الودگی و بدون اکنه و حفره های عمیق نگه دارند تا زیباتر و جوان تر دیده شوند.

 

قطعا همه ی شما تابه حال به دنبال درمان و یا مراقبت های پوستی بوده اید اما اگر تا به حال به فکر نیفتاده اید از همین امروز شروع کنید. مهم ترین قدم در  داشتن پوستی سالم و زیبا داشتن روتین های روزانه و هفتگی میباشد.

کره ای ها عاشق رسیدگی به پوست های خود هستند و دو روتین مراقبی که هرکدام حدودا ده مرحله دارد را در طول شبانه روز انجام میدهند. اگر عاشق پوستتان هستید و میخواهید بیشتر از آن مراقبت کنید با تهران مدا همراه شوید.

 

 

روتین پوستی کره ای

روتین پوستی کره ای

 

 

روتین روزانه ی مراقبت از پوست کره ای ها:

 

 

۱-شستن صورت با آب

۲-استفاده از تونرهای پاک کننده

۳-استفاده از اسنس: اسنس مایعی مانند آب است که برپایه ترکیب تونر و سرم پوست ساخته میشود و به کمک آب رسانی و گردن سلول های خون در زیر پوست باعث جوان تر شدن پوست میشود.

۴-آمپول: نگران نباشید منظور امپول های تزریقی نیست. درواقع آمپول همان سرم های تقویتی موضعی هستند که مسئول کلاژن سازی و ترمیم پوست و رفع مشکلات وخیم پوستی میباشند.

۵-سرم های پوست: سرم ها موادی هستند که بر پایه آب و یا روغن ساخته میشوند و معمولا غلظت بیشتری نسبت به آمپول ها دارند و حاوی ویتامین های C.K.E و عصاره ی مواد طبیعی هستند.

۶-کرم دور چشم: معمولا دور چشم ها به دلیل کمبود غدد چربی و کمبود کلاژن بیشتراز سایر نقاط صورت چروک میشوند و ترک میخورند به همین دلیل کرم دور چشم با توجه به سن و نوع پوست باید استفاده شود تا خاصیت ارتجاعی خود را از دست ندهد و کلاژن سازی تقویت شود.

۷-مرطوب کننده: شاید باور نکنید اما مرطوب نگه داشتن پوست کمک بسیار زیادی به جوان‌سازی میکند و همچنین از اکنه خشکی و چروک های پوستی جلوگیری میکند و خانوم های کره ای معمولا توجه ویژه ای به این مرحله دارند اما باید دقت داشته باشید که فقط یک لایه نازک از مرطوب کننده را به پوستتان بزنید.

۸-ضدآفتاب: ضدآفتاب نه تنها از پوست در برابر اشعه های خورشید مراقبت میکند بلکه باعث‌جلوگیری از بوجود آمدن لکه های پوست و چین و چروک میشود و خطر ابتلا به سرطان پوست را کاهش میدهد. خانم های کره ای معتقدند که ضدآفتاب فقط مخصوص روزهای نیست و حتی در روزهای ابری هم باید استفاده شود. شما میتوانید با توجه به نوع پوست خود بهترین ضدآفتاب را انتخاب کنید و به طور روزانه استفاده کنید.

 

 

 

پوست کره ای ها

 

 

روتین شب مراقبت از پوست کره ای  ها:

 

به طور کلی روتین شب تقریبا تکرار همان روتین روز میباشد فقط برای اینکه اطمینان حاصل شود که با پوستی مرطوب به خواب رفته و آرایش به طور کامل از روی صورت پاک شده باشد.

 

۱-پاک کننده های روغنی: پاک کننده هایی که روغنی هستند به راحتی ناخالصی هارا در خود حل میکنند و به خوبی ارایش را از روی صورت پاک میکنند.

۲-پاک کننده های بر پایه آب: برای اینکه چربی و روغن های به جا مانده از قدم اول به طور کامل پاک شود از پاک کننده های برپایه آب استفاده میشود.

 

۳-لایه بردار: در این قسمت شما با ماسک های مختلف یا اسکراب ها باید پوستتان را لایه برداری کنید و پوست های مرده را از روی صورتتات حذف کنید تا صورتتان پوسته پوسته نشود و همچنین باعث بروز لکه روی صورت نشود. لایه برداری کمک میکند تا پوست یکدست و شفاف‌تر بشود و گردش خون را در زیر پوست بهبود میدهد. همچنین باعث میشود مواد راحت تر جذب و پوستتان شود و حتی مواد ارایشی را به خوبی روی صورت می‌نشاند.

 

۴-تونر: استفاده از تونر در این مرحله باعث تنظیم PH پوست در تمامی نقاط میشود.

۵-اسنس: استفاده از اسنس برای اینکه بار دیگر آبرسانی به خوبی انجام شود.

۶-امپول های تقویتی: استفاده از امپول های تقویتی در شب باعث میشود تا فرایند ابرسانی در کل روز اثرگذاری بیشتری داشته باشد.

۷-سرم: سرم که دارای مواد مغذی است وبا تاثیرگذاری عمیق باعث محکم ترشدن پوست میشود.

۸-ماسک ورقه ای: ماسک ورقه ای میان کره ای ها از محبوبیت خاصی برخوردار است. ماسک های ورقه ای در بسته های جداگانه با مواد مایعی هستند که معمولا یک و نهایتا دوبار میشود از ان استفاده کرد. ماسک ورقه ای به دلیل سهولت در مصرف و مواد مغذی وخاصیت ضدپیری بسیار مشهور است و شایان ذکر است که برای تمامی پوست ها مناسب میباشد.

۹-کرم دور چشم مخصوص شب: برای اینکه اطمینان داشته باشیم دور چشم در طول شب خشک نمیشود و فرایند ابرسانی از صبح هدر نمیروند.

۱۰-مرطوب کننده: روتین شب را با لایه‌ی نازکی از مرطوب کننده تمام میکنیم تا پوستی جوان تر و درخشان تر داشته باشیم.

 

 

 

وسایل روتین پوستی

وسایل روتین پوستی

 

 

 هشت قانونی که باید در روتین هفتگی و یا ماهانه رعایت کنید:

 

۱-ماسک ورقه ای خود را به باشگاه ببرید.

ماسک های ورقه ای که به‌خاطر خواص چندگانه نه تنها میان کره ای ها بلکه در سراسر جهان محبوب شده است و مانند یک پزشک سیار عمل میکند کمک میکند تا بعد از هرگونه فعالیت مخصوصا بعد از باشگاه و ورزش رطوبت پوست مخصوصا در زمستان از بین نرود.

 

۲-ماساژ صورت: اگر این مرحله را رد کنید انگار که اصلا هیچکدام را انجام نداده اید.

ماساژ صورت به دلیل تقویت گردش خون و مبارزه با چین وچروک و کمک کردن به جوان سازی و درخشان تر شدن پوست اهمیت بسیار زیادی دارد. به همین سبب کرم های ماساژمختلفی تولید شده است که میتوانید تهیه کنید و ماساژ صورت را شروع کنید.

 

۳-فقط به یک بار شستشو صورت بسنده نکنید.

باید مراقب باشید تا ارایش و الودگی کاملا از روی صورتتان پاک شود وگرنه بقیه ی مراحل درمانی موثر نخواهند بود. نام این روش دبل واش یا شستشوی مضاعف میباشد که یکی از اصلی ترین راز های پوست کره ای است.

 

 

 

ترتیب روتین پوستی

ترتیب روتین پوستی

 

۴-سیلی زدن به صورت!

سیلی زدن پنجاه مرتبه ای نوعی ماساژ برای تقویت گردش خون میباشد و کره ای ها میگویند هرچه محکم تر باشد بهتر است البته توجه داشته باشید ملاک کبود کردن صورت نیست!

 

۵-مصرف برنج:

کره ها به دلیل خواص زیادی که برنج برای پوست و مو دارد حتما در رژیم غذایی خود از آن استفاده میکنند و همچنین از آب برنج به عنوان تونر ،شوینده و مرطوب کننده طبیعی استفاده میکنند و معتقدند که خاصیت ضدپیری و از بین برنده لک و چروک دارد.

 

۶-روش حوله خیس:

بسیاری از زنان کره ای علاقه دارند تا حوله خیس را در کنار تخت آویزان کنند تا رطوبت در طول شب در هوا حفظ شود. شما میتوانید به جای حوله خیس از بخور های سرد یا گرم استفاده کنید.

 

۷-اکسسوری های محافظتی:

حتما در برابر آلودگی واشعه های افتاب از اکسسوری هایی مانند عینک،نقاب و...استفاده کنید.

 

۸-جینسینگ:

جینسینگ که دراقع همان زنجبیل است خواصی مشابه با برنج دارد که کره ای ها معمولا برای ماساژ و یا آن را در رژیم غذایی خود استفاده میکنند. غیر از این شما میتوانید محصولاتی که در آن از جینسینگ استفاده شده را تهیه و مصرف کنید.

 

 

ماسک صورت کره ای

ماسک صورت کره ای

 

 

جمع بندی


یکی از نکات مهم در مراقبت از پوست این است که هرچقدر دیرتر برای رسیدگی و درمان  اقدام کنید نتیجه سخت تر حاصل میشود زیرا عوامل مخرب بسیاری در طی سالیان سال روی پوست شما تاثیر گذاشته اند. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که اول از همه ژنتیک بیشترین تاثیر را دارد و همچنین سبک زندگی و رژیم غذایی کره ای ها کمک شایانی به سلامت و زیبایی پوست آنها داشته است مراقبت از پوست دوره ای نمیباشد و شما باید در ابتدا از سلامت بدن خود مطمئن شوید تا عوامل داخلی تاثیرشان را روی پوست نگذارند قدم دوم داشتن برنامه ی غذایی سالم و نوشیدن دتاکس و آب به اندازه ی کافی میباشد.

 

 

 

ثبت نظر

 

 

فرم سفارش

 

ارتباط با ما در واتساپ

 

تماس با ما

 

 

جهت اطلاع از دوره های آموزشی تهران مُدا تماس بگیرید.

 

 

    

 

 

جهت اطلاع از دوره های آموزشی تهران مُدا تماس بگیرید.

 

ارتباط با ما در واتساپ

 

تماس با ما

 

فرم سفارش

 

 

    

 

 

مجله ای تخصصی و آموزشی برای دوست داران دنیای مُد و زیبایی

تهران مُدا در شبکه های اجتماعی:

 

               

 

 

   مجله ای تخصصی و آموزشی برای دوست داران دنیای مُد و زیبایی

 

تهران مُدا در شبکه های اجتماعی:

 

               

 

 نمادها و درگاه ها

logo-samandehi

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد