Loading ...
close
logo

آشنایی با سبک شناسی در طراحی لباس

آشنایی با سبک شناسی در طراحی لباس


 

سبک شناسی در طراحی لباس چیست؟ 


مد و فشن همیشه برای مردم جذاب بوده است و هیچ وقت از بین نمی رود و هر ساله مدهای جدید و زیبا توسط طراحان مد و لباس نوآوری می شوند. سبک شناسی در در طراحی لباس بسیار گسترده است. سبک های زیادی مانند سبک اداری، سبک کژوال و ... در سبک شناسی لباس وجود دارد که هر کدام به نوعی جذاب و خاص هستند. در ادامه به معرفی و بررسی این سبک ها می پردازیم. 

  • سبک ماکسیمال

اگر شما هم به دنیای مد و فشن علاقه داشته باشید، حتما نام ماکسیمالیسم را شنیده اید. در استایل های ماکسیمال در سبک شناسی همه چیز به حالت اغراق آمیز وجود دارد. بهتر از از اکسسوری های بزرگتر در استایل خود در سبک ماکسیمال استفاده کنید. می توانید از لباس های دنباله دار، پارچه های بسیار شلوغ و طرحدار، لباس های لایه لایه، خزههایی با رنگ نئون و ... استفاده کنید. البته این نوع استایل در سبک شناسی برای همه افراد مناسب نیست و تنها کسانی آن را در استایل خود می آورند که شجاعت بیشتری دارند. جالب است بدانید که استایل ماکسیمال در فصل زمستان بسیار مناسب است. زیرا در این فصل لایه لایه پوشیدن لباس ها امری ضروری می شود و به راحتی می توانید از این استایل استفاده کنید. 

  • سبک کژوال

لباس هایی که حالت رسمی و کلاسیک دارند و فرد در آنها احساس راحتی دارد، سبک کژوال می‌گویند. استفاده از اکسسوری ها در این سبک محدودیتی ندارد. در واقع سبک کژوال در سبک شناسی لباس، سبکی راحت و مدرن و منظم است. بخشی بزرگی از دنیای مد مرتبط با سبک کژوال است که طرفداران زیادی هم دارد. سبک کژوال بهترین نوع لباس ها برای مهمانی های کوچک و تولدها است. 

  • سبک بوهمین

در سبک شناسی لباس، سبک بوهمین هم طرفداران خاص خودش را دارد. لباس های گل گلی و شاد و راحت، مانتو و پیراهن های بلند و ... بسیار مرسوم هستند. استایل شناسی مد در سبک بوهمین به این گونه است که لباس ها حالت لایه لایه پوشیده شوند. برای اینکه این نوع سبک را به خوبی اجرا کنید، می توانید یکی از لباس‌های اصلی خود را شاد و گلدار انتخاب کنید و مابقی لباس ها حالت ساده داشته باشند. در کتاب سبک شناسی در طراحی لباس تمامی این سبک ها به طور واضح شرح داده شده اند. 


آشنایی با سبک شناسی لباس


اگر شما هم به مد و فشن و طراحی لباس علاقه دارید، حتما در حرفه سبک شناسی در طراحی لباس موفق خواهید شد. البته برای موفقیت بهتر است با انواع کتاب سبک شناسی در طراحی لباس آشنا شوید و هم چنین در دوره های آموزش سبک شناسی در طراحی لباس شرکت کنید. در ادامه این مقاله سعی داریم به بررسی چندین کتاب مختلف در مورد سبک شناسی مد و لباس بپردازیم. 

 

بهترین کتاب های سبک شناسی در طراحی لباس

هر کسی که در دنیای مد و فشن فعالیتی دارد، بهتر است این کتاب را مطالعه کند. انواع سبک های موجود در طراحی لباس در این نوع کتاب گردآوری شده است. جالب است بدانید که در طراحی لباس مواردی اعم از آداب و رسوم و فرهنگ ها و ... بسیار تاثیرگذار هستند. قطعا کتاب های مختلفی در مورد آموزش سبک شناسی در طراحی لباس وجود دارد که هر کدام به نوعی معتبر هستند. 

  • مد- تاریخ هنر آکسفورد 

این کتاب توسط کریستوفرد بروارد تالیف شده است و او مد را یک پدیده فرهنگی می داند و آن را بررسی می‌کند. اگر تازه به دنیای سبک شناسی مد و فشن ورود کرده اید، این کتاب برای شما بسیار مناسب است. 

  • سقوط زیبا توسط آلیشیا دریک

یکی از جالب ترین کتاب ها در لیست کتاب های سبک شناسی در طراحی لباس، کتاب سقوط زیبا است. این کتاب گویی شما را به یک سفر قدیمی در سال 1970 در پاریس می برد. در این کتاب شما زندگی دو دست را مطالعه می کنید که بعد ها بزرگترین رقیب یکدیگر در سبک شناسی مد می شوند. آلیشیا زندگی این دو دوست را به طور کامل با جزئیات بررسی می کند. 

  • راهنمای حس لباس پوشیدن برای هر زن 

در این کتاب مد که توسط کریستین دیور نوشته شده است با برخی از نکات و قوانین مد به خوبی آشنا می شوید. اگر می خواهید بدانید که نحوه لباس پوشیدن در مناسبت های مختلف به چه صورت است، این کتاب را از دست ندهید. در واقع این کتاب بهترین منبع برای آشنایی با طراحی لباس و مد است. 

  • پایان مد

اگر می خواهید سبک های مختلف در صنعت مد را بشناسید کتاب The end of fashion  بهترین گزینه است. به طور کلی در کتاب پایان مد توضیحات بسیار خوب و شگفت انگیزی در مورد صنعت مد داده شده است که خواننده را ترغیب به مطالعه می کند. در این کتاب به بررسی انواع سبک های مد و تاریخچه آنها پرداخته شده است. کتاب پایان مد توسط Teri Agins نوشته شده است. 

سخن پایانی
به طور کلی کتاب های زیادی در مورد سبک شناسی طراحی لباس و مد و ... وجود دارند. قبل از هر اقدامی بهتر است با انواع کتاب سبک شناسی در طراحی لباس آشنا شوید و مطالعه خود را بیشتر کنید و بعد از آن در دوره های سبک شناسی لباس شرکت کنید تا آموزش سبک شناسی در طراحی لباس با اصول خاص و مناسب به شما داده شود. به طور کلی استایل شناسی مد حرفه ای است که علاوه بر تلاش و کوشش نیاز به علاقه شخصی هم دارد. پس اگر به این هنر زیبا علاقه مند هستید، خیلی زود در دوره های سبک شناسی طراحی مد شرکت کنید و با خلاقیت خود کارهای خود را انجام دهید. 
امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات بسیار خوب و مفیدی در مورد سبک شناسی در طراحی لباس بدست آورده باشید. 

 

 

 

فرم سفارش

 

ارتباط با ما در واتساپ

 

تماس با ما

 

 

جهت اطلاع از دوره های آموزشی تهران مُدا تماس بگیرید.

 

 

    

 

 

جهت اطلاع از دوره های آموزشی تهران مُدا تماس بگیرید.

 

ارتباط با ما در واتساپ

 

تماس با ما

 

فرم سفارش

 

 

    

 

 

مجله ای تخصصی و آموزشی برای دوست داران دنیای مُد و زیبایی

تهران مُدا در شبکه های اجتماعی:

 

               

 

 

   مجله ای تخصصی و آموزشی برای دوست داران دنیای مُد و زیبایی

 

تهران مُدا در شبکه های اجتماعی:

 

               

 

 نمادها و درگاه ها

logo-samandehi

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد