Loading ...
close
logo

مدنویس کیست؟چگونه به یک مد نویس حرفه ای تبدیل شویم؟

مدنویس کیست؟چگونه به یک مد نویس حرفه ای تبدیل شویم؟

 

مد نویس کسی است که تمامی اطلاعات و موضوعات را در مورد دنیای مد به جامعه تزریق می کند. قطعا وظیفه مد نویس بسیار حساس است زیرا درستی این اطلاعات از منابع مهم و معتبر بسیار اهمیت دارد. در ادامه این مقاله سعی داریم در مورد دنیای مد و فشن و مدنویس اطلاعات بیشتری به شما بدهیم.

مد نویسی چیست؟

موضوعات مد و فشن در جامعه امروزی بسیار گسترش پیدا کرده است و افراد علاقه زیادی به این حرفه پیدا کرده‌اند. مد و فشن هم مانند هر حرفه دیگری دارای اصول خاصی هستند و باید بر طبق همین قواعد پیش روند. مد نویس کسی است که تمامی اطلاعات و موضوعات را در مورد دنیای مد به جامعه تزریق می کند. قطعا وظیفه مدنویس بسیار حساس است زیرا درستی این اطلاعات از منابع مهم و معتبر بسیار اهمیت دارد.

اگر به دنبال اطلاعات بیشتر درباره ی مدنویسی و مهارت های مورد نیاز آن هستید، اینجا کلیک کنید.

 

 

در ادامه این مقاله سعی داریم در مورد دنیای مد و فشن و مد نویس اطلاعات بیشتری به شما بدهیم.


مد نویس کیست؟

نویسندگان مد یا مدنویسان همان کسانی هستند که ارتباطی تاثیرگذار بین مردم و دنیای مد برقرار می کنند. مد نویس باید از تمامی اخبار در مورد مد و فشن ها، اقتصاد مد، کالکشن های جدید تمامی برندهای معتبر، ترندهای هر ساله و ... اطلاع داشته باشند تا این اخبار را به درستی در اختیار مردم قرار دهند.

 

 

یک متخصص مد می تواند در حرفه عکاسی، نویسندگی، ویراستاری، روزنامه نگار مد و فشن و ... فعالیت داشته باشد. مد نویس می‌تواند در مورد هر یک از این حرفه ها و یا همه آنها فعالیت داشته باشد.

نویسندگان مد چه کارهایی انجام می دهند؟

در واقع عضو اصلی و رهبر رسانه های مد، نویسندگان مد هستند. نویسندگان مد باید بتوانند به طور دقیق بر رویداد و عملکردهای مد تمرکز داشته باشند. توجه داشته باشید که در این حرفه، روابط عمومی بالا بسیار اهمیت دارد. نویسنده مد باید بتواند به طور عالی و مناسب با طراحان مد و صاحبان برندهای مختلف و معتبر ارتباط برقرار کنند. وظیفه اصلی یک روزنامه نگار مد و یا یک مدنویس این است که بتواند اطلاعاتی صحیح در مورد آخرین روندهای مد بدست آورد.

 


 

قطعا نویسنده مد در مورد تاریخچه مد و روند آن به خوبی خبر دارد و می تواند پیش بینی هایی هم انجام دهد. بیشتر وقت نویسندگان فشن و مد بر تحقیق و بررسی و گزارش های مد و فشن می‌گذرد. نوع کار نویسندگان مد به این صورت است که یا به صورت تمام وقت برای یک نشریه کار می کنند و یا با به صورت دورکاری مقالات را تهیه می کنند و به صورت مستقل ارسال می کنند.

نویسندگان مد چه کسانی هستند؟

در واقع نویسندگان مد کسانی هستند که در مرحله اول کار خود را با عشق و علاقه شروع می کنند. آنها تمامی اطلاعات به روز دنیا را در مورد برندهای مختلف جمع آوری می کنند و در زمان مناسب در اختیار مردم قرار می‌دهند. کار نویسنده مد هم مانند هر حرفه دیگری پیچیدگی ها و سختی های خود را دارد، نویسندگان با قلمی شیوا و رسا اطلاعات مهم و روز دنیا را در اختیار افراد دیگر قرار می دهند. آنها می توانند به کار عکاسی، گرافیکی، خبرنگاری و ... هم بپردازند.

 


 

چگونه یک مد نویس شویم؟

توجه داشته باشید که یک مد نویس باید اعتماد به نفس بالایی داشته باشد و هنگام مصاحبه با صاحبان مد، بتواند حس اعتماد آنها را جلب کند و پاسخ های مناسب هم دریافت کند. داشتن قلمی شیوا و رسا هم برای نوشتن گزارشات بسیار اهمیت دارد.

 

 

روزنامه نگار مد نباید مطالب را طوری بیان کند که خواننده از خواندن آنها خسته شود و تمایلی به ادامه دادن نداشته باشد. مد نویس باید اطلاعات گسترده ای در زمینه مد و فشن داشته باشد. خلاقیت در کار، توجه به تمامی جزئیات، توانایی طراحی و ... همگی باعث می شوند تا یک مدنویس بتواند به بهترین شکل ممکن کار خود را انجام دهد. در ادامه این مقاله سعی داریم در مورد چند تن از نویسندگان مد مشهور صحبت کنیم.

معرفی چند تن از نویسندگان مد مشهور

 Anna Wintour

مدنویس مشهور

 

آنا وینتور یک نویسنده مد بسیار معروف و مشهور بریتانیایی است که با علاقه بسیار زیاد و به طور جدی وارد عرصه مد و فشن شد. او از هوش و درایت خود استفاده کرد تا با نویسندگان مد ارتباط خوبی برقرار کند و بعد از گذشت مدت زمانی، خود سردبیر مجله ووگ شد. او یکی از تاثیرگذار ترین زنان در حوزه مد و فشن است. در واقع او با سردبیر مجله ووگ آشنایی پیدا کرد و توانست در این مجله کار خود را ادامه دهد. با توجه به خلاقیت‌ها و درایتی که داشت، توانست در مجله ووگ تحولات مثبتی ایجاد کند و به همین ترتیب به مقام مدیریت برسد.

 

  • Glenda bailey

مدنویس مشهور

 

او یک روزنامه نگار مد و فشن و نویسنده ای بسیار استثنایی است که بر روی مجله هارپر کار کرده است. او به طور شگفت انگیزی توانست فروش مجله هارپر را در انگلستان بالا ببرد. همین موضوع هم باعث شهرت این نویسنده مد شد.

 

  • Cathy Horyn

مدنویس مشهور

 

کتی هورین نویسنده ای سی ساله در صنعت مد و فشن است. او در طی این سی سال همیشه به طور خیلی شفاف در مورد دنیای مد و فشن صحبت کرده است. او به عنوان یک روزنامه نگار فشن کار خود را به بهترین حالت ممکن انجام داده است.

درآمد یک مد نویس چقدر است؟

مد نویس هم مانند یک فریلنسر شروع به کار می کند و می تواند محتوای خود را به نشریات و مجله های مختلف بدهد. این یک نوع درآمد برای مد نویس است که بسیار طرفدار دارد. نوع دیگری از مدنویسان در شبکه های مجازی کار می کنند و اطلاعات خود را به همراه محتوای جذاب به کاربر ارائه می دهند و از طریق محبوبت به درآمد می رسند. به طور کلی میزان این درآمد ها با یکدیگر متفاوت است و بستگی به روال کاری دارد.

 

درآمد یک مد نویس چقدر است؟

یک مد نویس کجا می تواند شروع به کار کند؟

همانطور که گفتیم نویسنده فشن و مد می تواند کار خود را در نشریه ها و مجلات مختلف و یا در شبکه های مجازی و ... شروع کند. بهتر است قبل از هر کاری رزومه ای مشخص و معتبر برای کار خود جمع آوری کند تا به راحتی مشغول به کار شود.

 

 

 

فرم سفارش

 

ارتباط با ما در واتساپ

 

تماس با ما

 

 

جهت اطلاع از دوره های آموزشی تهران مُدا تماس بگیرید.

 

 

    

 

 

جهت اطلاع از دوره های آموزشی تهران مُدا تماس بگیرید.

 

ارتباط با ما در واتساپ

 

تماس با ما

 

فرم سفارش

 

 

    

 

 

مجله ای تخصصی و آموزشی برای دوست داران دنیای مُد و زیبایی

تهران مُدا در شبکه های اجتماعی:

 

               

 

 

   مجله ای تخصصی و آموزشی برای دوست داران دنیای مُد و زیبایی

 

تهران مُدا در شبکه های اجتماعی:

 

               

 

 نمادها و درگاه ها

logo-samandehi

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد