Loading ...
close
logo

درامد طراح لباس چقدر است؟ کسب درآمد از طراحی لباس

درامد طراح لباس چقدر است؟ کسب درآمد از طراحی لباس

 

فایل صوتی این مقاله رو اینجا می‌تونی گوش بدی

 

درآمد از طراحی لباس به عوامل مختلفی بستگی داره. طراح لباس هستی و مدتیه وارد بازار کار شدی اما فکر می‌کنی اون درآمدی که باید رو هنوز به‌دست نیاوردی؟ هزینه زیادی کردی اما فروش ضعیفی داری؟برات سواله که بعضی از طراحان لباس چه کارهایی رو انجام می‌دن که درآمد زیادی از طراحی و فروش لباس دارن؟ این مقاله برای این نوشته شده که بهت بگم چه دلایلی باعث شده هنوز نتونی درآمدی که می‌خوای از این رشته داشته باشی و در ادامه راهکارهایی برای کسب درآمد از طراحی لباس برات داریم پس تا آخر این مقاله همراه مجله مد اینترنتی تهران مدا باش.

 

۱. کافی نبودن مهارت‌های کسب و کاری در طراحی لباس

 

بازار کار طراحی لباس خیلی وسیعه. طراحی لباس در کنار خلاقیت و هنر در وهله اول یک کسب و کار و یک شغل است. برای موفقیت در این شاخه  و درآمد از طراحی لباس باید در کنار شناخت کافی از این صنعت، مهارت‌های کسب و کاری خودت رو هم بالا ببری تا بتونی یک برند موفق داشته باشی.

 

 

درآمد طراحی لباس

 

از جمله این مهارتها:


- مدیریت کسب و کار
- مدیریت فروش
- بازاریابی
- فعالیت در فضای مجازی
- نحوه ارائه کار
- اصول مذاکره

 

راهکار:


میتونی در رابطه با تمام مواردی که گفته شد، سمینارها، دوره‌های حضوری و مجازی، مقالات و کتاب‌های آموزشی مختلفی رو پیدا کنی که بهت کمک کنن برند لباس موفق‌تری داشته باشی و از طریق طراحی لباس و فروش محصولات درآمد بیشتری به‌دست بیاری.

 

 

۲. عدم وجود هویت برند پوشاک

یکی دیگه از موضوعاتی که باعث می‌شه طراحان لباس نتونن درآمد بیشتری داشته باشن، تعریف نکردن هویت برند هست. با وجود حضور طراحان لباس زیادی که در این صنعت مشغول به کار هستند، درخشیدن میان رقبا و کسب درآمد بالا از طراحی لباس می‌تونه کار سختی باشه. اگر مشخص نکنی که چه عواملی برند و محصولاتت رو از بقیه متمایز می‌کنه، جذب مشتری و مخاطب می‌تونه کار سختی باشه.

 

 

هویت برند لباس

 

راهکار:
برند و سبک کارت رو مشخص کن.
چه عواملی کار تو رو از بقیه طراحان لباس متمایز می‌کنه؟
نحوه ارائه خدمات و همکاری با شما به عنوان طراح لباس، چه مزیت‌هایی داره؟
محصولات شما چه تفاوتی با بقیه محصولات بازار دارند؟
مشتری‌های هدف شما چه اشخاصی با چه خصوصیات و سبک زندگی هستند؟

 

وقتی تعریف کاملی از مواردی که گفته شد داشته باشی، می‌تونی نقشه راه کامل‌تری برای جذب مشتری و کسب درآمد از طریق رشته طراحی لباس ترسیم کنی.

 

 

۳. بازاریابی ضعیف

 

طرح‌‌ها و محصولات شما فقط به خاطر خوب بودن قرار نیست به فروش برسن! بازاریابی اصولی یکی از موارد ضروری برای کسب درآمد و فروش یک برند لباس محسوب می‌شه. بدون داشتن یک برنامه بازاریابی موثر، جذب مشتری و فروش بالا کار سختی به نظر می‌رسه.

 

راهکار:


یک استراتژی بازاریابی اصولی بر اساس خصوصیات مشتری هدفت داشته باش و از روش‌هایی استفاده کن که از طریقشون بتونی مستقیماً با جامعه هدفت ارتباط برقرار کنی. شبکه‌های اجتماعی، ایمیل مارکتینگ و اینفلوئنسر مارکتینگ بعضی از روش‌های بازاریابی هستند که می‌تونی در جهت این هدف ازشون استفاده کنی. می‌تونی در این رابطه از متخصصین و مشاورهای بازاریابی کمک بگیری و یا شخصی رو برای این کار استخدام کنی.

 

 

۴. استراتژی فروش ضعیف

 

یکی از مواردی که باعث افت فروش و عدم موفقیت و کسب درآمد از طراحی لباس می‌شه، استراتژی نامناسب در فروشه. بسیاری از برند‌ها و طراحان لباس به خاطر عواملی مثل قیمت‌گذاری نامناسب و تاکتیک‌های غلط در فروش نمی‌تونن موفق عمل کنن.

 

راهکار:


می‌تونی در زمینه فروش آموزش ببینی. دوره‌ها، کتاب‌ها و وبینارهای مختلفی دراین زمینه وجود داره که با استفاده از اونها می‌تونی راهکارهای فروش و قیمت‌گذاری اصولی‌تری برای محصولاتت داشته باشی و در این زمینه بهتر عمل کنی.

 

 

۵. مدیریت زمان


یکی از عواملی که باعث می‌شه بسیاری از طراحان لباس نتونن در شاخه طراحی لباس موفق‌تر عمل کنن، مدیریت زمانه. کسب درآمد از طراحی لباس به فاکتورهای مختلفی بستگی داره و نیازمند برنامه ریزی دقیقیه. شما نه فقط یک طراح لباس بلکه مدیر کسب و کارتون هستین. وقتی تعداد وظایف و کارهایی که باید بهشون رسیدگی کنی زیاد میشه، احتمال فراموش کردن کارهای مهم و جزییات و دور شدن از هدف کلی بالا می‌ره و در نهایت ممکنه باعث بشه نتونی درآمد خوبی از تخصصت داشته باشی.

 

 

مدیریت زمان طراح لباس

 

راهکار:


- زمانت رو مدیرت و کارهات رو اولویت‌بندی کن.
- از کارها و برنامه‌های آینده یک لیست کلی تهیه کن و بر اساس اولویت انجامشون بده.
- اگر می‌تونی بعضی از وظایف رو به اشخاص دیگه‌ای محول کن.
برای مثال می‌تونی برای مدیریت صفحات مجازی یا پاسخگویی به مشتری‌ها، شخصی رو استخدام کنی.
و یک موضوع مهم رو فراموش نکن.


خودت!
همیشه برای استراحت و تفریح زمان بذار.
اگر باطریهات رو شارژ نکنی، نمی‌تونی از تمام پتانسل‌هات استفاده کنی و وسب و کارت رو به خوبی مدیریت کنی.

 

 

در ادامه چند راهکار کلی و موثر برای موفقیت و کسب درآمد از طراحی لباس گفته شده که می‌تونی ازشون در کسب و کارت استفاده کنی:

 

۱. تنوع در محصولات:


ممکنه در اوایل شروع کسب و کار امکان پذیر نباشه اما در ادامه سعی کن انتخاب‌های بیشتری برای مشتری داشته باشی. برای مثال می‌تونی در کنار لباس، اکسسوری مثل زیورآلات و کیف و کفش هم تولید و عرضه کنی. این موضوع می‌تونه به وسیع‌تر شدن دایره مشتری و جامعه هدف کمک کنه.

 

۲. فروش آنلاین:


در کنار فضاهای فیزیکی، فضاهای آنلاین متنوعی برای عرضه و فروش محصولات وجود دارن که می‌تونی ازشون برای کسب درآمد بیشتر استفاده کنی.
برای مثال دیجیکالا یکی از پلتفرم‌های فروش آنلاینه که می‌تونی ازش برای ارائه و فروش استفاده کنی.
اینستاگرام یکی دیگه از پلتفرم‌های فروشه که با هزینه کم می‌تونی درآمد بالایی ازش داشته باشی.

 

۳. سفارشی سازی:

 

در کتار تولید انبوه، میتونی با استفاده از خدمات شخصی سازی لباس برای مشتریان یا سفارشی دوزی یک مزیت رقابتی و تجربه متفاوت برای مشتری‌ها به وجود بیاری و نسبت به رقبا موفق‌تر عمل کنی.

 

۴. همکاری با طراحان لباس دیگه


همکاری با طراحان لباس دیگه، می‌تونه دایره مشتریهات رو بزرگ‌تر کنه و باعث بشه بتونی درآمد بیشتری از طراحی لباس داشته باشی. با طراحان لباسی که سبک کاریشون مشابه با سبک کاری و هویت برندت هست ارتباط برقرار کن. نتیجه این همکاری می‌تونه یک کالکشن لباس مشترک یا پست یا یک لایو مشترک در فضای مجازی باشه.

 

 

طراح لباس موفق

 

 

۵. ارتباط سازی:

 

ارتباط سازی یکی از عوامل موفقیت در هر کسب کاریه. در رویدادهای لباس شرکت کن و با طراحان لباس دیگه و متخصصین صنعت پوشاک آشنا شو. نتیجه این ارتباط سازی می‌تونه یک همکاری جدید یا موقعیت‌های شغلی بهتر باشه.

 

 

کلام آخر:


طراحی لباس یکی از شاخه‌های پردرآمد در دنیاست و بازار کار طراحی لباس خیلی وسیعه اما دلایل مختلفی می‌تونن باعث بشن که نتونی از این راه درآمدی که انتظار داری داشته باشی. با آموزش دیدن، آزمون و خطا، ساخت هویت برند، مشخص کردن مزیت‌های رقابتی و همینطور مشخص کردن جامعه مشتری‌های هدف و مدیریت اصولی کسب و کار مد، می‌تونی در این مسیر موثرتر عمل کنی و در بازار طراحی لباس موفق بشی و درآمد بالایی داشته باشی.

ثبت نظر

 

 

فرم سفارش

 

ارتباط با ما در واتساپ

 

تماس با ما

 

 

جهت اطلاع از دوره های آموزشی تهران مُدا تماس بگیرید.

 

 

    

 

 

جهت اطلاع از دوره های آموزشی تهران مُدا تماس بگیرید.

 

ارتباط با ما در واتساپ

 

تماس با ما

 

فرم سفارش

 

 

    

 

 

مجله ای تخصصی و آموزشی برای دوست داران دنیای مُد و زیبایی

تهران مُدا در شبکه های اجتماعی:

 

               

 

 

   مجله ای تخصصی و آموزشی برای دوست داران دنیای مُد و زیبایی

 

تهران مُدا در شبکه های اجتماعی:

 

               

 

 نمادها و درگاه ها

logo-samandehi

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد