Loading ...
close
logo

بهترین روتین پوستی کره ای برای پاییز و زمستان در 8 قدم

بهترین روتین پوستی کره ای برای پاییز و زمستان در 8 قدم

 

 

در فصول سرد سال به خصوص زمستان، داشتن یک روتین پوستی مناسب بیشتر از فصل‌های دیگر اهمیت دارد. در این فصل به خاطر شرایط آب و هوایی و استفاده از وسایل گرمایشی در محیط کار و منزل، پوست ما بیشتر در معرض آب و هوای خشک قرار می‌گیرد و به همین دلیل باید روتین پوستی و مراقبت از پوست را بیشتر جدی بگیریم.

 

روتین پوستی چیست

 

کره ای ها به خاطر پوست زیبایشان در دنیا مشهور هستند. دلیل این موضوع جدا از ژن (خوش‌شانس ها!) و عادات غذایی، به خاطر اهمیت بالای مراقبت از پوست و داشتن روتین پوستی در بین کره ای ها است.
در این مقاله از مجله تهران مدا جدیدترین روتین پوستی کره ای برای پاییز و زمستان را به شما معرفی می‌کنیم. اگر دوست دارید روتین پوستی خود را به روز کنید و پوستی درخشان، شفاف و سرزنده در سراسر سال داشته باشید، همراه ما باشید.

 

 

روتین پوستی چیست؟


روتین پوستی یعنی استفاده از محصولات مختلف مراقبت از پوست به صورت روزانه و مداوم. هدف از داشتن روتین زیبایی یا روتین مراقبت از پوست این است که تعادل را در پوست صورت خود به وجود آورید تا بهترین عملکرد را داشته باشد و هر نوع مشکلی پوستی که دارید را با توجه به نوع پوست خود و با استفاده از محصولات مراقبت از پوست مناسب برطرف کنید. همانطور که پوست شما با افزایش سن نیاز به تغییر دارد، محصولات شما نیز نیاز به تغییر دارند. اجازه بدهید مراحل روتین پوستی به تشریفات روزانه شما تبدیل شود. برای انجام آن شوق و ذوق داشته باشید و به آن اهمیت دهید. تاثیر داشتن روتین پوستی و روتین زیبایی در طولانی مدت کاملا مشخص می‌شود.

 

 

چرا روتین پوستی کره ای را انتخاب کنیم؟


همانطور که پیش از این گفتیم، روتین پوستی کره ای در دنیا مشهور است. این نوع روتین پوستی باعث می‌شود با صرف زمان کمی در روز بتوانید پوستی سالم و درخشان در تمام طول سال داشته‌باشید. روتین پوستی کره ای با استفاده از روش‌های سنتی و مدرن کره ای  به بهبود مشکلات پوستی و سالم ماندن آن کمک می‌کند. دنبال کردن روتین پوستی پاییز از به وجود آمدن خطوط و چین و چروک و پوسته پوسته شدن آن و همینطور به وجود آمدن انواع حساسیت‌های پوستی جلوگیری می‌کند.

 

 

بهترین روتین پوستی کره ای برای پاییز و زمستان در 8 قدم

1-    تمیز کردن پوست در دو مرحله


در مرحله اول  از روتین پوستی کره ای باید دو مرتبه پوست خود را به وسیله شوینده‌ و پاک کننده کاملا تمیز کنید. ممکن است طاقت فرسا به نظر برسد، اما مهم است که تمام آرایش، سلول های مرده پوست، آلودگی و کثیفی که در طول روز به پوست شما راه پیدا می کند را از بین ببرید به خصوص اگر در شهرهایی زندگی می‌کنید که آلودگی هوای بالایی دارد. میتوانید در مرحله اول، پوست خود را با استفاده از یک پاک‌کننده آرایش ملایم مانند میسلار واتر یا یک شوینده ملایم پاک کنید. با توجه به این که در فصل سرد سال هستیم و پوستتان ممکن خشک‌تر از زمانهای دیگر باشد، در مرحله دوم شستشو و پاکسازی سعی کنید از روغن یا بالم‌های پاک‌کننده پوست استفاده کنید. توجه کنید که از پاک‌کننده هایی که حاوی موادی مانند الکل و سدیم لوریل سولفات (معروف به صابون) اجتناب کنید، زیرا این مواد پوست را خشک می کنند.

 

2-    لایه برداری ملایم در روتین پوستی کره ای برای پاییز


لایه‌بردارهای ملایم در روتین زیبایی هر خانم کره‌ای وجود دارد. استفاده از لایه‌بردار در روتین پوستی باعث می‌شود تا سلولهای مرده پوست کاملا پاکسازی شوند و پوست تنفس بهتری داشته باشد. میتوانید دوبار در هفته از یک اسکراب ملایم روی پوست صورت و گردن ( البته با احتیاط) استفاده کنید و پوستی نرم و شفاف در طول پاییز و زمستان داشته‌باشید. اسکراب ملایم را میتوانید خودتان در خانه هم درست کنید. میتوانید موادی مثل شکر، پودر قهوه، پودر بادام یا برنج آسیاب شده را با روغن های گیاهی مخلوط کرده و به عنوان یک اسکراب خانگی روی پوست خود استفاده کنید.  

3-    استفاده از تونر در روتین پوستی کره ای برای پاییز


در مرحله سوم از روتین پوستی کره ای از تونر استفاده کنید. پنبه آرایشی خود را به تونر آغشته کنید و به صورت دایره‌ای روی تمام صورت و گردن حرکت دهید. استفاده از تونر باعث می‌شود چربی اضافه پوست گرفته شود و پوست قسمتهای مختلف صورت متعادل شود. بعد از این کار با نوک انگشتان خود روی صورت ضربه های ریز بزنید. این کار باعث می‌شود جریان خون در قسمتهای مختلف صورتتان زیاد شود.

 

4-    استفاده از ماسک ورقه‌ای در روتین پوستی  روزانه کره ای


حتما به انواع ویدیوهای روتین پوستی کره ای در شبکه های اجتماعی برخورد کرده اید. تمام خانمهای کره ای در روتین پوستی خود از ماسکهای ورقه ای یا sheet mask  استفاده می‌کنند. استفاده از ماسک‌های ورقه‌ای به خصوص بعد از بیرون آمدن از حمام واقعاً در بهبود وضعیت پوستتان موثر هستند. اگر عادت به استفاده از ماسک در روتین پوستی خود ندارید پیشنهاد میکنیم در فصول سرد سال حتما اینکار را سه بار در هفته انجام دهید. انواع ماسک های ورقه‌ای برای پوستهای مختلف در بازار موجود هستند. میتوانید چند مدل ماسک ورقه ای تهیه کنید و در روتین پوستی خود از آنها برای آبرسانی، حفظ رطوبت و درخشان نگه داشتن پوست خود استفاده کنید. بهتر است ماسکهای خود را در یخچال نگهداری کنید تا اثر خنک کننده هم داشته باشند و به پوستتان طراوت ببخشند.

 

5-    کرم و سرم دور چشم در روتین پوستی کره ای


استفاده از کرم یا سرم دور چشم یکی از اجزای اصلی هر روتین پوستی است. پیشنهاد میکنیم حتما برای کرم دور چشم خود هزینه کنید چون چروک ها معمولا در ناحیه دور چشم زودتر خود را نشان می دهند. مخصوصا در فصول سرد سال این چین و چروکهای ریز ممکن است به خاطر شرایط آب و هوایی عمیق تر شوند. کرم دور چشم را به صورت ضربه های آهسته روی ناحیه دور چشم بزنید و با ضربه های آهسته به وسیله انگشت دوم روی پوست بزنید تا کاملا جذب شود. دقت کنید که پوست این ناحیه خیلی حساس است بنابراین اصلا انگشت خود را روی این قسمت نکشید.

 

 

6-    سرم بازسازی کننده یا غنی کننده پوست در روتین پوستی کره ای


سرمهای بازسازی کننده پوست یکی از محصولات پرفروش در بازارهای کره هستند. سرمهای پوستی به مرور زمان باعث می‌شوند چین و چروک های ریز پوست از بین بروند و خاصیت ارتجاعی پوست بیشتر شده و ظاهر پوست صاف تر به نظر برسد. بعد از استفاده ار سرم پوستی روی صورت باز هم با ضربه های سر انگشت روی صورت بزنید تا کاملا جذب شود.

 


7-    کرم مرطوب کننده شب در روتین پوستی کره ای


حالا نوبت به استفاده از کرم مرطوب کننده یا کرم شب می رسد. میتوانید در این مرحله یک ماساژ صورت هم به صورت خود هدیه دهید. با کف انگشتها از قسمت کنار بینی در دو طرف به سمت شقیقه ها بکشید. بعد از قسمت دو طرف چانه نیز همین حرکت را چند بار تکرار کنید. با نوک انگشتهای خود بالا و پایین پوست ابروها را فشار دهید و به سمت بیرون ماساژ دهید. کف دستها را چندبار روی هم بمالید مثل وقتی که هوا سرد است و میخواهید دستهای خود را گرم کنید. بعد کف دستها را روی چشمهایتان بگذارید و چند ثانیه نگه دارید.

 

 

8-    استفاده از روغن های گیاهی در روتین پوستی کره ای


در مرحله آخر میتوانید از یک روغن گیاهی و درمانی مثل روغن آرگان روی پوست خود استفاده کنید.
حالا پوست شما آماده جذب تمام مواد مغذی و درمانی در طول شب است.

 

 

 

 


5 محصول پوستی ضروری برای مراقبت از پوست در زمستان

 

1-    کرم ضد آفتاب


کرم ضد آفتاب از اجزای ضروری هر نوع روتین پوستی است. چه هوا گرم و آفتابی باشد چه سرد و برفی نباید از تکرار آن خسته بشویم! صرف نظر از اینکه قرار است بیرون بروید یا در خانه بمانید، استفاده از کرم ضد آفتاب با SPF مناسب به شما کمک می کند از پوست خود در برابر تابش مستقیم یا غیر مستقیم نور خورشید و همینطور و نور آبی دستگاه های الکترونیکی مثل مانیتور کامپیوتر محافظت کنید. کرم ضد آفتاب در روتین مراقبت از پوست بسیار مهم است و کره ای ها این موضوع را به خوبی می دانند. با توجه به دستورالعمل کرم ضدآفتاب خود آن را در طول روز چندبار تمدید کنید.

 


2-    روغن‌های گیاهی


روغن‌های گیاهی یکی از بهترین محصولات مراقبتی برای پوست و مو به خصوص برای فصل پاییز و زمستان هستند. می‌توانید آن‌ها را در ماسک‌ها یا مستقیماً روی ناحیه‌ای که می‌خواهید مرطوب نگه دارید استفاده کنید. بهترین و مناسب ترین روغن‌هایی که می توانید به روتین زیبایی خود در فصل سرد سال اضافه کنید روغن بادام، نارگیل، زیتون و قهوه هستند. کره ای ها همیشه از روغن های گیاهی و معطر در روتین پوستی خود استفاده می‌کنند.

 

 

3-    بالم لب (نرم کننده لب‌ها)


لب های ما هم مثل باقی اجزای صورتمان به مراقبت زیادی در زمستان نیاز دارند. استفاده از بالم لب، لبها را از ترک خوردگی در امان نگه می دارد و آن ها را تا آخر روز کاملاً محافظت می کند. استفاده از بالم لب برای روتین مراقبت از پوست پاییز و زمستان بسیار مهم است اما اسکراب لب را نیز فراموش نکنید. با انواع موادی که در خانه در دسترس است میتوانید اسکراب لب درست کنید. مثلا ترکیب شکر و روغن زیتون یا وازلین. البته در استفاده از اسکراب لب زیاده روی نکنید چون در فصل سرد سال پوست حساس تر است و ممکن است باعث نازک شدن پوست لبها و ترک خوردنشان شود. یک بار در هفته استفاده از اسکراب لب مناسب است.

 

 

4-    کرم مرطوب کننده در روتین پوستی روزانه


در پاییز و زمستان، پوست ما معمولا مستعد خشک شدن، پوسته پوسته و قرمز شدن است. کرم های مغذی که حاوی مواد مرطوب کننده مفید باشند برای مراقبت خوب پوست در پاییز و زمستان ضروری هستند. هنگام خرید کرم مرطوب‌کننده ولخرج باشید! چون که دارید برای آینده پوست خود سرمایه‌گذاری می‌کنید. کرم مرطوب‌کننده بهترین یار شما برای مراقبت از پوست در تمام مواقع از سال هستند.

 

 

5-    تونر


تابستان و زمستان مهم نیست، به طور کلی شما باید تا می توانید باید پوست خود را آبرسانی کنید! اما در طول پاییز و زمستان، استفاده از تونرها اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. بسیاری از تونرها حاوی سرامیدهای لازم برای مبارزه با انواع خشکی پوست هستند پس فراموش نکنید که تونرها را در روتین پوستی خود بگنجانید تا پوستی سالم در ماه های سرد سال داشته باشید.

 

 

نکته آخر:


خواب کافی و مناسب در طول شب را جدی بگیرید. یکی از موضوعات مهم در بهبود وضعیت پوست و داشتن یک پوست درخشان و صاف داشتن خواب کافی است. اگر ورزش میکنید حتما بعد از ورزش پوست خود را پاکسازی کنید و هر روز از مولتی ویتامینها استفاده کنید.

ثبت نظر

 

 

فرم سفارش

 

ارتباط با ما در واتساپ

 

تماس با ما

 

 

جهت اطلاع از دوره های آموزشی تهران مُدا تماس بگیرید.

 

 

    

 

 

جهت اطلاع از دوره های آموزشی تهران مُدا تماس بگیرید.

 

ارتباط با ما در واتساپ

 

تماس با ما

 

فرم سفارش

 

 

    

 

 

مجله ای تخصصی و آموزشی برای دوست داران دنیای مُد و زیبایی

تهران مُدا در شبکه های اجتماعی:

 

               

 

 

   مجله ای تخصصی و آموزشی برای دوست داران دنیای مُد و زیبایی

 

تهران مُدا در شبکه های اجتماعی:

 

               

 

 نمادها و درگاه ها

logo-samandehi

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد