Loading ...
close
logo

10 محصول نمادین برند شنل Chanel

10 محصول نمادین برند شنل Chanel

 

 

 

محصولات نمادین برند شنل

 

شنل بدون شک یکی از بزرگترین و محبوب ترین برندها در دنیای فشن است.
این خانه مد نقش بسیار مهمی در تعیین ترندهای هر فصل و تمام فصول دارد و در طی این سالها محصولات منحصر به قرد و نمادین او دنیای مد ر ا همواره تحت تاثیر قرار داده است.
از آنجا که تا کنون برخی از محصولات کلاسیک شنل هنوز هم مورد استفاده هستند و هیچگاه از بین نخواهند رفت
در اینجا در مورد ده نمونه ی نمادین برتر شنل که تا کنون طراحی شده و شامل نمونه های کلاسیک و مدرن آن است صحبت خواهیم کرد.

 

 

 

کیف دستی Boy bag

 


شماره یک

Boy bag شنل


گابریل کوکو شنل خلق و خویی پسرانه داشت و از لباسهای مردانه بسیار الهام می گرفت. بزرگترین الگوی او، عشق زندگیش Boy Capel بوی کپل بود. و پس از این سالها کارل لاگرفلد بود که با خلق boy bag شنل به این مرد بزرگ در زندگی او ادای احترام کرد.
Boy bag  های شنل یکی از پر تقاضا ترین کیف های این برند است که به یکی از اتیکت های کلاسیک شنل هم  تبدیل شده‌است. از مشخصات بارز آن  استفاده از متریال های فلزی سنگین , شکل برجسته و قفل منحصر به فرد آن است.

 

 

 

کیف دستی quilted شنل


شماره دو

Quilted bag شنل


در فوریه 1966 این کیف نمادین پا به دنیای مد گذاشت.
مشتری ها در ابتدا نسبت به این طرح نامتعارف مردد بودند. گابریل شنل برای اینکه دست های زنان طبقه مرفه جامعه در حین حمل کیف آزادی بیشتری داشته باشند بند هایی را برای این کیف طراحی کرد. در آن دوره زنان عادت داشتند که کیف را در دست خود حمل کنند که کاری سخت و غیر کاربردی بود. می توانید تصور کنید حمل کیف در حین برداشتن یک لیوان شامپاین یا حین پذیرایی شدن از ظرف اردور و یا  نگه داشتن بروشور های تاتر چقدر می تواند سخت باشد. اضافه کردن بند شانه یک ایده ی انقلابی در دهه ی پنجاه بود.

 

 

 

کفش های دورنگ معروف شنل


شماره سه

کفش های دو رنگ شنل


کوکو شنل در سال 1957 ازکفش های پشت بندی دورنگ رونمایی کرد.
و بلافاصله بعد از آن این کفشها در پای افراد مشهوری چون کاترین دنوو, رومی اشنایدرو برجیت باردو دیده شدند.
در زمان معرفی این کفشها خانم ها عمدتا کفشهایی را می پوشیدند که با لباسهایشان ست بود . دور رنگ بودن همان چیزی بود که در این کفش ها متفاوت و انقلابی بود.رنگ نود و کرمی کفشها موجب کشیده تر دیده شدن پاها و پنجه های مشکی آن باعث کوچکتر دیده شدن نوک پاها میشود علاوه بر این به دلیل رنگ تیره ی جلوی کفش آنها دیر تر لک میشوند.

 

 

 

بلوزهای برتون شنل


شماره چهار

بلوز های بِرِتون شنل


پس از سفر به ساحل فرانسه کوکو شنل چنان از لباسهای ملوانان تاثیر گرفته بود که  ازآن نقوش راه راه در مجموعه ی 1917 خود استفاده کرد. از آن زمان تاپ برتون به یکی از شیک ترین آیتم ها در دنیای مد بدل شد و توسط بسیاری از ایکون مد های تاریخ از جمله Brigitte Bardot, Edie Sedgwick, Audrey Hepburn, Jane Birkin and Alexa Chung پوشیده و مورد تحسین قرار گرفت. شنل با عشقش به لباس ملوانان ، برای همیشه ظاهر لباسهای کژوال زنانه را تغییر داد.

 

 

 

پیراهن مشکی معروف شنل LBD


شماره پنج

Little Black dress  یا پیراهن مشکی کوتاه شنل


قبل از دهه ی 1920 زنان فقط در هنگام عزاداری لباس مشکی می پوشیدند و پوشیدن لباس مشکی در مناسبت های دیگر عامل بد شانس تلقی می شد. اما  قدرت لازم برای تغییر این دیدگاه تنها و تنها از یک نفر ساخته بود و او کسی نبود جز کوکو شنل. زمان معرفی little black dress در سال 1926 بود. هنگامی که مجله ی ووگ طرحی از این پیراهن ها را  منتشر کرد و چنین نوشت:

 

لباسی برای همه ی سلیقه ها
 

از آن زمان به بعد این پیراهن ها  بسیار محبوب شدند چرا که قدشان از پیراهن های معمول آن زمان کوتاه تر بود و آزادی بیشتری برای خانم ها فراهم می کرد و همانطور که در وگ قید شده بود برای همه سلیقه ها مناسب بود!

 

 

 

گردنبند مروارید شنل


شماره شش

مرواریدهای مصنوعی شنل


کوکو شنل را به ندرت می شد بدون انبوهی از رشته های مروارید به دور گردنش دید.او بود که مروارید های مصنوعی وزیورآلات طلایی بدلی را به جریان اصلی مد وارد کرد. استدلال شنل این بود که اگر زنان بتوانند زیور آلات را با قیمتی مناسب تر جواهرات واقعی خریداری کنند قادر خواهند بود که لباسهای خود را با اکسسوری های متنوع تری همانگ کنند تا اینکه با اتعداد کمی اکسسوری واقعی محدود باشند.

 

 

 

کت تویید معروف شنل chanel tweed jacket

 

شماره هفت
کت توییدشنل


یکی از پارچه هایی که کوکو شنل برای کت و شلوارهایش استفاده میکرد پارچه تویید بود. این پارچه معروف که برای کت های شنل استفاده میشد نه تنها از لباس مردانه بلکه از لباس یک مرد مشخص الهام گرفته شده بود.
کوکو شنل اغلب لباسهای دوست پسرش دوک وستمینستر(the Duke of Westminster) را می پوشید و خیلی زود متوجه شد که این پارچه راحت و زیبا برای طرح های او عالی خواهند بود. در سال 1924 یک کارخانه اسکاتلندی تولید پارچه تویید برای شنل شروع به کار کرد.
امروزه کت های شنل همچنان همان ظرافت و اصالتی را که در صد سال پیش داشتند منعکس می کند.

 

 

 

شلوارهای قایق سواری شنل


شماره هشت

شلوارهای قایق سواری شنل


کوکو شنل در سال 1883 به دنیا آمده بود زمانی که زنان فرانسوی طبقات بالای جامعه فقط دامن می پوشیدند اما از آنجا که او سرکش بود و عاشق پوشیدن شلوار، اغلب لباسهای دوست پسرش را امانت می گرفت. او شروع به طراحی شلوار برای زنان کرد و به زودی شلوارها به یک آیتم مد در کمد هر زن جسوری تبدیل شد. طراحی خلاقانه و شکل شلوارهای قایق سواری هنوز هم در ترندهای مد هر فصل  تاثیر گذار است.

 

 

 

کفشهای دو رنگ شنل


شماره نه

کفش های فلت دور رنگ شنل


این فلت ها راحت و در عین حال شیک و به اندازه ی کفش های کلاسیک پاشنه دار ماندگار هستند و با رنگهای مونو کروم ، پاپیون های کوچک و دوخت های cc شناخته می شوند. این کفش های زیبا تاریخچه ای طولانی دارند. کوکو شنل به این دلیل که طرفدار لباسهای راحت برای زنان بود خودش از این کفشها استفاده میکرد. کفش های دوست داشتنی بالرین شنل ده ها سا ل است که توسط نسل های مختلف استفاده می شود.

 

 

 

عطر شماره 5 شنل


شماره ده

ادکلن N5


در سال 1922 کوکو شنل از N5 رونمایی کرد.
کوکو اولین طراحی بود که عطر مخصوص برند خود را عرضه کرد.عطر سازی شنل 10 عطر مختلف را برای او تولید کرد.
گابریل شماره 5 را انتخاب کرد به این دلیل که هم عدد شانس او بود و هم رایحه ی آن بهشتی بود.
N5 بعد از ارائه در سال 1921 به سرعت مشهور شد و به یکی از خاصترین عطرهای جهان تبدیل شد. این عطر همان عطر مورد علاقه مرلین مونرو است که ادعا میکرد فقط شبها آنرا به خودش میزند. N5 در سال 2016 پرفروش ترین عطر دنیا شد.

 

 

 

 

ثبت نظر

 

 

فرم سفارش

 

ارتباط با ما در واتساپ

 

تماس با ما

 

 

جهت اطلاع از دوره های آموزشی تهران مُدا تماس بگیرید.

 

 

    

 

 

جهت اطلاع از دوره های آموزشی تهران مُدا تماس بگیرید.

 

ارتباط با ما در واتساپ

 

تماس با ما

 

فرم سفارش

 

 

    

 

 

مجله ای تخصصی و آموزشی برای دوست داران دنیای مُد و زیبایی

تهران مُدا در شبکه های اجتماعی:

 

               

 

 

   مجله ای تخصصی و آموزشی برای دوست داران دنیای مُد و زیبایی

 

تهران مُدا در شبکه های اجتماعی:

 

               

 

 نمادها و درگاه ها

logo-samandehi

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد