Loading ...
close
logo

کالکشن‌های بین فصلی | Resort, Cruise, Pre-fall

 کالکشن‌های بین فصلی | Resort, Cruise, Pre-fall

 

 

 

 کالکشن‌های بین فصلی | Resort, Cruise, Pre-fall

 

 

اگر شما هم جزو علاقه‌مندان به دنیای فشن هستید و هفته‌های مد را دنبال می‌کنید احتمالا تا به حال به عنوان های مجموعه های بین فصلی ریزرت و پیش از پاییز برخورده‌اید. اما داستان این مجموعه ها چیست و برای چه هدفی تولید و ارائه می‌شوند. زمان ارائه این فشن شوها چه تاریخی است.


در این مقاله از مجله مد تهران مدا درباره کالکشن های بین فصلی برایتان می‌گوییم. همراه ما باشید.

 

بیایید از اول شروع کنیم.

 


تعداد کالکشنهای مد

 


برندهای مد هرساله دو مجموعه اصلی خود را معرفی و در هفته مد نمایش می‌دهند. مجموعه‌های بهار/تابستان و پاییز/زمستان.هر مجموعه خودش به دو قسمت مجزا تقسیم می‌شود: پوشاک سفارشی Haute Coutureو پوشاک آماده یا Ready-to-wear. 

برندهای مد متوجه شدند در دوره‌ای که همه پیوسته مشتاق چیزهای جدید هستند نمی‌توانند صرفا به سیستم ارائه دو کالکشن در سال اکتفا کنند. چگونه این مشکل را حل کردند؟ با اضافه کردن کالکشنهای جدید.

 

 

 

کالکشن های بین فصلی کروز ریزرت تعطیلات پیش از پاییز

 


تفرجگاه Resort ، کروزCruise ، پیش از بهارPre-Spring  یا تعطیلات Holiday...خب در واقع همه آن‌ها یک چیز هستند. این عناوین متفاوت به کالکشن‌هایی گفته می‌شود که بعد از عرضه کالکشن‌های پاییز/زمستان و پیش از به بازار آمدن کالکشن‌های بهار/تابستان به نمایش گذاشته می‌شوند.

 

 

کالکشن ریزرت، هالیدی، پیش از پاییز و پیش از بهار چیست

 

این مجموعه‌ها در واقع مجموعه‌های بین فصلی هستند و برندهای معتبر مد آن را برای مشتریان ثروتمندی طراحی می‌کردند که طی ماه‌های سرد سال برای سفر به نقاط گرمسیر می‌رفتند. در گذشته هیچ توجه رسانه‌ای و نمایش مد مسحورکننده‌ای وجود نداشت. کالکشنهای جدید در فروشگاه‌ها و بوتیکهای محلی فروخته می‌شد، هدف اولیه از این مجموعه‌ها تازه کردن موجودی فروش بود. مجموعه‌های پیش از پاییز Pre-Fall یکی دیگر از این مجموعه‌های بین فصلی است که در ماه می (اردیبهشت) به بازار عرضه میشود. از نظر تجاری، مجموعه پیش از پاییز وقتی که هنوز مجموعه اصلی (فصل پاییز/زمستان) به بازار عرضه نشده و مجموعه قبلی به فروش رفته‌است، نیاز بازار را برطرف می‌کند.  

 

 

 

هفته مد ریزرت

 

 


مجموعه‌های ریزرت و پیش از پاییز ماهیتی بین فصلی دارند بنابراین طرح‌ها کاربردی‌تر هستند و به راحتی با دیگر عناصر فصلی کمد لباس قابل ترکیب هستند. آن‌ها فاصله بین دو فصل اصلی مد (پاییز/زمستان و بهار/تابستان) را پر می‌کنند. قبلا تنها دو فصل مد وجود داشت اما با توجه به دوره پرشتاب و متغیری که در آن زندگی می‌کنیم از آن روزها خیلی دور شده‌ایم. مجموعه‌های بین فصلی نیز هفته مد مخصوص به خود را دارند. بعضی از برندهای فشن برای مجموعه‌های بین فصلی خود فشن شو برگذار نمیکنند و صرفا از طریق عکاسی یا فتوشوت و تبلیغات این کالکشنها را ارائه می‌کنند.
با توجه به کاربردی‌تر بودن و تنوع سبکی مجموعه‌های بین فصلی، تعداد برندهایی که آن را به دستور کار خود اضافه می‌کنند در حال افزایش است.

 

 

 

 

 

ثبت نظر

 

 

فرم سفارش

 

ارتباط با ما در واتساپ

 

تماس با ما

 

 

جهت اطلاع از دوره های آموزشی تهران مُدا تماس بگیرید.

 

 

    

 

 

جهت اطلاع از دوره های آموزشی تهران مُدا تماس بگیرید.

 

ارتباط با ما در واتساپ

 

تماس با ما

 

فرم سفارش

 

 

    

 

 

مجله ای تخصصی و آموزشی برای دوست داران دنیای مُد و زیبایی

تهران مُدا در شبکه های اجتماعی:

 

               

 

 

   مجله ای تخصصی و آموزشی برای دوست داران دنیای مُد و زیبایی

 

تهران مُدا در شبکه های اجتماعی:

 

               

 

 نمادها و درگاه ها

logo-samandehi

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد