Loading ...
close
logo

جایگاه مد اسلامی در صنعت فشن

جایگاه مد اسلامی در صنعت فشن

 

 

 

جایگاه مد اسلامی در صنعت فشن

 

 

مد اسلامی در حال تبدیل شدن به یک صنعتی جهانی است، برندهای بسیاری از جمله مایکل کرس، گوچی، دلچه گابانا و ... در سالهای اخیر مد اسلامی را در قالب محصولاتی در این دسته بندی و همینطور کالکشن‌های فشن وارد تولیدات خود کرده‌اند.
رایحه شاخص عطرهای روغنی عربی در تمام ورودی‌های مراکز فروش سلفریجز  به مشام می‌رسد. مغازه‌های گرانقیمت سنترال لندن مملو از زنان محجبه‌ای از شبه جزیره عربستان است که به دنبال جدیدترین محصولات برندهای لوکسی مانند لوئی ویتون و گوچی هستند. توان مالی بالا و علاقه به مد باعث علاقه ساکنین متمول کشورهای عربی به مغازه‌های بریتانیایی یعنی هرودز  شده‌است. خانواده سلطنتی قطر در سال 2010 این شرکت را از تاجر مصری محمدالفاید  خریداری کرد.

 

 

 

فشن اسلامی

 

 

 

جایگاه مد اسلامی

 


مشتریان ثروتمند خاورمیانه مدت‌ها از خرید در مراکز مد اروپا لذت برده‌اند اما طراحان مسلمان امروزه به طور فزاینده‌ای به دنبال دستیابی به جایگاه خود در عرصه مد جهانی هستند.
«Islamic Chic» بازاری روبه رشد است. گزارش سالیانه 2014-2015 وضعیت اقتصاد جهان اسلام نشان می‌دهد که مشتریان مسلمان در سال 2013 چیزی حدود 266 میلیارد دلار صرف خرید لباس کرده‌اند.

 

 

 

حجاب استایل

 

 

هفته مد اسلامی


نظر به اینکه مد اسلامی در حال تبدیل شدن به صنعتی جهانی است، اتفاقات بسیاری در زمینه طراحی لباس پیش روی طراحان قرار دارد. جشنواره مد اسلامی که از سال 2006 در کوآلالامپور آغاز به کار کرده تا امروز بیش از 17بار در شهرهایی مثل نیویورک، لندن، جاکارتا، دوبی و سنگاپور برگزار شده است.


ما در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که  می‌توانیم با یک انگشت به اطلاعات زیادی دسترسی داشته باشیم، گفتگوی زنان در صفحات اجتماعی اغلب اشتراک اطلاعاتی در مورد زیبایی و مد است. مسلمانان این نسل در حال پذیرش هویت خود هستند و تجارتی که این بازار بزرگ را نادیده بگیرد عقب خواهد افتاد.

 


نسل جدید مسلمانان در بهترین حالت رویکرد متعادلی به لباس دارند. آن‌ها می‌خواهند خوش‌پوش و زیبا باشند اما نسبت به آن و یا ترندها وسواس فکری ندارند. مردم شناس لیلا کارین آسترلیند  اولین بار عبارت « مسلمان ساختار شکن » در مورد مد را در تز دکتری خود با عنوان « سال آینده انشاالله در دوبی. مد اسلامی و مسلمان ساختار شکن» مطرح کرد.

 

مریم مفید بلاگر با حجاب

مریم مفید

 

 

دینا توکیو

دینا توکیو 


این مفهوم به دو شیوه عمل می‌کند: هم شامل نحوه لباس پوشیدن بلاگرهای محجبه‌ای مثل مریم مفید  و فشن بلاگرهایی مثل دینا توکیو  در اینستاگرام می‌شود و هم چنین تاثیری که مد اسلامی بر جریان رایج برندهای غربی می‌گذارد. مثلا ارائه شلوارهای گشاد  و قبای  مراکشی در مجموعه H&M.

 

 

فشن اسلامی

 

 

ترندهای مد اسلامی

 


ریش بلند و میزان محبوبیت آن که از چند سال پیش آغاز شده و در اکثر شهرهای بزرگ جهان به چشم می-خورد در ابتدا بیانی از از «مسلمان ساختار شکن» بود.
عمدتا دو گرایش عمده در حال در دست گرفتن عرصه مد اسلامی بین المللی است: لباس‌های چسبان با لباس رو یا توربان و عبای خلیجی(سبک خلیجی) و یا حجاب کامل سرتاسری.
از نظر الدبی  الگوهای «مسلمان ساختارشکن» و « میپسترز » و چه «مد سلامی» قدیمی هستند و مد الهام گرفته از اسلام روز به روز بیشتر وارد جریان اصلی می‌شود.

 

 

هفته مد اسلامی

 


 فشار وارد بر صنعت مد و افراد مشهور برای اینکه نخستین فرد در ارائه ظاهری الهام‌بخش باشند به پذیرش ناشناخته‌ها کمک کرده‌است. امروزه مدها به سرعت جای خود را به همدیگر می‌دهند بنابراین مردم از اینکه از فرهنگ‌ها و مذاهب دیگر الهام بگیرند استقبال می‌کنند.


شرکت‌های مد بین المللی اسلامی وارد عرصه رقابت صنعت مد خواهند شد. شرکت های ترک، در حالی که بسیار بزرگتر از شرکت‌های پوشاک اسلامی غربی هستند، به شدت تحت تاثیر مد ترکیه هستند که در همه جا مورد استقبال قرار نمی‌گیرد و احتمال کمی دارد به یک برند مهم بین المللی تبدیل شوند.


در کل، صنعت مد اسلامی از لحاظ ارائه و سبک پوشاک بیشتر و بیشتر به جریان اصلی صنعت مد شباهت پیدا خواهد کرد. و به علت جهانی شدن تک فرهنگی غربی احتمالا این شرکت‌های پوشاک اسلامی غربی هستند که بیشترین شانس تبدیل شدن به شرکت‌های مد بین المللی بزرگ را دارند.

ثبت نظر

 

 

فرم سفارش

 

ارتباط با ما در واتساپ

 

تماس با ما

 

 

جهت اطلاع از دوره های آموزشی تهران مُدا تماس بگیرید.

 

 

    

 

 

جهت اطلاع از دوره های آموزشی تهران مُدا تماس بگیرید.

 

ارتباط با ما در واتساپ

 

تماس با ما

 

فرم سفارش

 

 

    

 

 

مجله ای تخصصی و آموزشی برای دوست داران دنیای مُد و زیبایی

تهران مُدا در شبکه های اجتماعی:

 

               

 

 

   مجله ای تخصصی و آموزشی برای دوست داران دنیای مُد و زیبایی

 

تهران مُدا در شبکه های اجتماعی:

 

               

 

 نمادها و درگاه ها

logo-samandehi

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد