Loading ...
close
logo

بررسی لباسهای سریال امیلی در پاریس

بررسی لباسهای سریال امیلی در پاریس

 

 

 

اگر می‌توانستید سوار هواپیما شوید و با جت به سمت هر مقصد مد در جهان حرکت کنید، کجا بود؟ برای عاشقان مُد، جواب این سوال آسان است. پاریس! شهر روشنایی، خانه برخی از شیک ترین زنان روی کره زمین  و سریال «امیلی در پاریس» که از این قاعده مستثنا نیست. در این مقاله از مجله تهران‌ مدا، نگاهی به برخی از بهترین استایل‌های او در این سریال می اندازیم. بنابراین اگر برای سفر بعدی خود به پاریس به منبع الهام برای استایل نیاز دارید (یا فقط می خواهید لباس های زیبا را تحسین کنید) به خواندن ادامه دهید!


سریال «امیلی در پاریس» به کارگردانی اندرو فلمینگ به محبوب‌ترین کمدی نتفلیکس تبدیل شده است.
فصل دوم بعد از انتظارهای زیاد طرفداران این سریال در دسامبر گذشته منتشر شد و در هفته اول پس از تاریخ انتشار، 107.6 میلیون ساعت از آن بازدید شد.

 

سریال امیلی در پاریس فصل دوم

 

داستان سریال امیلی در پاریس


داستان سریال از اینجا شروع می‌شود: پس از اینکه یک شرکت بازاریابی آمریکایی که امیلی برای آن کار می‌کند، Savoir (یک شرکت بازاریابی درجه یک در پاریس) را به دست می‌آورد، امیلی کوپر با توجه به اینکه رئیس او باردار است و قادر به رفتن نیست، برای مهاجرت به خارج و تبدیل شدن به نماینده آمریکا در خارج از کشور انتخاب می شود. امیلی با وجود اشتیاقش برای پیوستن به تیم، هیچ دانشی از زبان یا آداب و رسوم فرانسوی ندارد. این موضوع در اولین هفته‌های حضورش در این کشور مشخص می‌شود، زمانی که او فوراً توسط همسالانش مورد انتقاد قرار می‌گیرد که چرا با صدای بلند صحبت می‌کند، زود سر قرار می‌رسد و هرگز واقعاً کار نمی‌کند.
همانطور که در طول فصل اول دیدیم، ظاهر امیلی شبیه کسی نیست که کاملاً از ترندهای روز پیروی می کند، بلکه بیشتر شبیه کسی است که مد را وسیله ای برای آزمایش و سرگرمی می داند. با این حال، الهام بخش استایل امیلی چه بود؟

 

طراح لباس امیلی در پاریس

 

طراح لباس سریال امیلی در پاریس


پاتریشیا فیلد، مشاور لباس این سریال که طراحی لباس سریالهایی مثل Sex & the city را نیز در کارنامه هنری خود دارد در این باره می گوید:
من عاشق ترکیب نقوش مختلف در استایل هستم و تا زمانی که یک فاکتور به عنوان ایجاد کننده هارمونی مانند رنگ، طرح یا فرم در چیدمان استایل وجود داشته باشد، دوست دارم الگوها و طرح‌های مختلف را با هم ترکیب کنم و همین دیدگاه را برای کارکتر امیلی اجرا کردم.
به نظر می رسد کمد لباس رنگارنگ امیلی منعکس کننده ترندهای کوتاه مدتی است که آمریکایی ها از آن استقبال می کنند، در حالی که دوستان فرانسوی او بیشتر طرفدار طرح‌های تایم‌لس “timeless” “Slow-Fashion” هستند.


برندهای استفاده‌شده در سریال امیلی در پاریس


ار برندهای زیادی مانند دیور، جیوانشی، ژان پل گوتیه، کیت اسپید، لوبوتن، و ویوین وست وود در اجزای لباسهای این بازیگر جوان در طول سریال استفاده شده‌است اما قابل توجه‌ترین آنها برند شنل است که در بسیاری از استایل‌های امیلی استفاده شده‌است.
با پیشرفت سریال، امیلی در حال تطبیق شیوه لباس پوشیدن خود است. او با یک هویت کاملاً آمریکایی وارد می‌شود، جایی که ترکیب نقوش مختلف و لایه سازی در دستور کار است، اما به تدریج در موقعیت‌های خاصی با کلاسیک‌ترین و شیک‌ترین ست‌ها به استایل معروف پاریسی نزدیک می‌شود.

 

لباسهای امیلی در پاریس


 استایل ماکسیمال در لباسهای امیلی در پاریس


این سریال منعکس کننده تغییرات صنعت مد و ترندها در دنیای واقعی است که به سمت مینیمالیسم الهام گرفته از فشن فرانسوی پیش می‌رود. تغییراتی که در کالکشنهای پاییز 2022 مشخص بود. طراحان بزرگی مانند پرادا، فندی و سن لوران طرح های خود را با تم لباسهای تایملس و کاربردی، با طراحی کت و شلوارهای مونوکروم و تاکید زیاد بر برش‌های کلاسیک به جای طرح های رنگارنگ و شلوغ به نمایش گذاشتند.
به عنوان مثال، در فصل دوم، امیلی یک لباس کوتاه پولک دار با کفش‌های پاشنه های بنددار می پوشد که او را شبیه یک توپ دیسکوی متحرک می کند. بعداً در اپیزود، امیلی یک کت نقره‌ای متالیک از برند Miu Miu به همراه یک کیف دستی پرادای صورتی روی لباسش می‌پوشد که به طرز اغراق‌آمیزی با تزیینات پرزرق و برق پوشیده شده است.
استایل اغراق‌آمیز امیلی یک تعریف مشخص را بیان می‌کند: ماکسیمالیسم آمریکایی!
لباس امیلی در تضاد با دوست فرانسوی‌اش، کامیل است که یک لباس کوچک ساده مشکی پوشیده‌است. در حالی که دو دوست در کنار هم ایستاده اند، فیلد بر وسواس آمریکایی ها برای استفاده از برندهای مطرح (برندپوشی) تاکید می کند، که باعث افزایش مصرف غیر ضروری می شود.

 

تحلیل استایل سریال امیلی در پاریس


دهه 60 میلادی، عصری رو به پیشرفت برای صنعت فشن آمریکا بود. طراحانی مانند مری کوانت، دامنهای کوتاه “Mini skirts”را  به دنیای مد معرفی کردند و مدل‌های فوق‌العاده‌ای مانند تویگی استایل‌های جسورانه‌ای را از طریق لباس‌های یونیسکس، پیراهن‌های مینی و پارچه‌های الهام گرفته از سبک سایکودلیک به نمایش گذاشتند.
در یکی از سکانس‌ها امیلی در قطاری به سمت Saint Tropez حرکت می‌کند. به نظر می رسد بارانی بژ و زرد امیلی همراه با یک پیراهن کوتاه فیروزه ای کاملاً نماد این دوره در مد آمریکا است، جایی که برداشتهای نوآورانه مد اروپایی از طراحان آمریکایی، ایالات متحده را به عنوان نیرویی موثر در صنعت مد معرفی کرد.

 

استایل پاریسی امیلی در پاریس

 


استایل پاریسی در لباسهای سریال امیلی در پاریس


در ادامه امیلی را در کت و شلوارک شطرنجی سفید و مشکی می‌بینیم که با کلاه Beret قرمز رنگ و کفش‌های پاشنه‌دار مشکی ست شده است. یک استایل جسورانه که احساس اعتماد به نفس، قدرتمندی و آمادگی او را  برای شروع یک روز جدید انتقال می‌دهد. این استایل همچنین تغییر تدریجی روند پوشش او را به استایل پاریسی نشان می‌دهد.
یکی از استایل‌های مورد توجه امیلی، در سکانسی است که قصد دارد رئیسش را توسط سرآشپز مورد علاقه‌اش تحت تاثیر قراردهد. این لباس به دلیل بازی بین رنگ و بافت تاثیر قابل توجهی در ذهن مخاطب بر جای می‌گذارد. همه رنگها در این استایل مشابه هم هستند، اما بازی با بافت پارچه بین آیتم‌ها، پیچیدگی زیبایی به این استایل می‌بخشد. چکمه های توری امیلی، المان ظریفی از سبک گرانج را به کل این استایل اضافه می کند. این استایل با یک کیف بند‌دار تویید از شنل کامل می‌شود.

 

 

استایل سریال امیلی در پاریس


 استایل شیک و کلاسیک، آماده برای یک شب رویایی


بر کسی پوشیده نیست که یک پیراهن مشکی شیک با کفش‌های پاشنه دار مشکی، یک ظاهر کلاسیک تمام عیار را برای یک شب رمانتیک می‌سازد. امیلی در این سکانس، یک پیراهن مشکی دکلته میدی به تن دارد که همراه با یک کیف کلاچ نقره‌ای و کفشهای پاشنه دار مشکی کامل شده‌است. استایلی سرتاپا مشکی همراه با جزییات نقره‌ای که بیانگر قدرت، اعتماد‌به‌نفس و جذابیت کارکتر داستان است.  
پاتریشیا فیلد در مصاحبه‌ای گفت که این استایل برگرفته از یکی از استایل‌های آدری هیپبورن در فیلم معروف Funny Face  است. تقابلی جالب میان این دو شخصیت که هردو در طی مسیر داستان، تغییردر خصوصیات شخصیتی را تجربه می‌کنند و این تغییرات در نوع پوشش آنها نمایان می‌شود.

 

اگر طرفدار این سریال هستید، کدامیک از استایل‌های امیلی بیشتر مورد علاقه شما بود؟
اگر هنوز موفق یه دیدن این سریال نشدید، پیشنهاد می‌کنیم صرفاً به خاطر دیدن جدیدترین لباسها و ترندهای روز دنیای فشن و همینطور لذت بردن از منظره‌های دیدنی پاریس، دیدن این سریال را از دست ندهید.

 

 

 

    سلام ممنو ن بخاطر توضیحات تون عاشق این سریالم بخاطر همین ویژگی ها مد رنگ ها فضاو داستان فانتزی

    پاسخ
ثبت نظر

 

 

فرم سفارش

 

ارتباط با ما در واتساپ

 

تماس با ما

 

 

جهت اطلاع از دوره های آموزشی تهران مُدا تماس بگیرید.

 

 

    

 

 

جهت اطلاع از دوره های آموزشی تهران مُدا تماس بگیرید.

 

ارتباط با ما در واتساپ

 

تماس با ما

 

فرم سفارش

 

 

    

 

 

مجله ای تخصصی و آموزشی برای دوست داران دنیای مُد و زیبایی

تهران مُدا در شبکه های اجتماعی:

 

               

 

 

   مجله ای تخصصی و آموزشی برای دوست داران دنیای مُد و زیبایی

 

تهران مُدا در شبکه های اجتماعی:

 

               

 

 نمادها و درگاه ها

logo-samandehi

 

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد