تهران مدا

خانه

سلبریتی ها

زیبایی

آشنایی با برندهای ایرانی

رویدادها

آگهی ها

تالار گفتمان

خانه رویدادها سبک شناسی( تحولات مد در دل تاریخ)

سبک شناسی( تحولات مد در دل تاریخ)

سبک شناسی( تحولات مد در دل تاریخ)

درباره رویداد

فشن همیشه در حال تکرار شدن است.
روندهای مد یا فشن ترندها بارها و بارها در طول تاریخ به چرخه مد بازگشته و میان افراد در جوامع مختلف محبوب می شوند. با تغییر نسل ها، نگاه به مد نیز تغییر می کند و عناصری که شاید زمانی در چرخه مد حضور داشتند در نگاه نسل جوان، جدید و نو آورانه به نظرمی رسند.
تاریخ مد همیشه یکی از بهترین منابع جهت ایده پردازی برای طراحان لباس بوده است. برندهای مطرح و مدیران خلاقیت مشهور همیشه المان های تاریخی در دوران مختلف را با عناصر معاصر تلفیق کرده تا در نهایت بتوانند مجموعه هایی نو آورانه خلق کنند. مطالعه تاریخ مد و جریانات تاثیر گذار بر مد در دوره های تاریخی مختلف همچنین به ما جهت شناخت الگوهای مربوط به گذشته کمک می کند، مهارت های شهودی و ذهنی ما را بالا برده و در نتیجه باعث بالا رفتن ذوق هنری، مهارت های ایده پردازی و خلق طرح های نوآورانه می شود.

-دوره سبک شناسی به صورت آنلاین برگزار می شود.
- در پایان دوره در صورت ارائه پروژه نهایی، مدرک معتبر و قابل ترجمه از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به هنرجویان عزیز اعطا می شود.

بخشی از مباحث آموزشی دوره سبک شناسی:
- بررسی تحولات مد و پوشش از سده هجدهم میلادی تا عصر حاضر
- آشنایی با طراحان لباس مطرح در دوره های مختلف تاریخی و بررسی سبک آثارشان
- آشنایی با نماد های مد (Fashion Icons) و افراد تاثیرگزار بر روند مد در دوره های مختلف
- بررسی خرده فرهنگ های تاثیرگزار بر مد در بازه های زمانی مختلف و طراحان لباس تاثیر گزار در هر خرده فرهنگ


در پایان دوره هنرجویان دو الی چهار دست لباس با الهام از پوشش یه دوره زمانی خاص یا آثار یک طراح لباس مطرح طراحی و به عنوان پروژه پایانی ارائه می دهند.

درباره مدرس دوره:
نیلوفر ترابنده فارق التحصیل رشته کارشناسی طراحی لباس و چاپ پارچه از دانشگاه الزهراء تهران و کارشناسی ارشد در رشته پژوهش هنر از دانشگاه علم و فرهنگ تهران است.
وی بیشتر از 10 سال است که در حوزه طراحی لباس و طراحی کالکشن با مجموعه های پوشاک همکاری دارد.
علاقه به پژوهش در حوزه مد و همینطور نبود منابع کافی معتبر در این حوزه به زبان فارسی او را به سمت تولید محتوا در حوزه مد و همچنین تدریس دوره های مرتبط سوق داد.
او تا کنون دوره ها و ورکشاپ های متعددی در حوزه مد و طراحی لباس از جمله ترندشناسی، طراحی کالکشن کاربردی، سبک شناسی و... برگزار کرده است.
وی همچنین موسس و مدیر عامل مجموعه تهران مدا و موسسه هنری طراحان برتر می باشد.

14 هفته
14 جلسه
28 ساعت
1,600,000 تومان

مدرس رویداد

نیلوفر ترابنده نیلوفر ترابنده