تهران مدا

خانه

سلبریتی ها

زیبایی

آشنایی با برندهای ایرانی

رویدادها

آگهی ها

تالار گفتمان

خانه دنیای مُد رنگ سال ۲۰۲۱ چه رنگی است؟

رنگ سال ۲۰۲۱ چه رنگی است؟

1399-09-30

رنگ سال ۲۰۲۱ چه رنگی است؟

6 دقیقه

19

تصمیم نهایی گرفته شد: مسئولین موسسه پنتون (دو خانم در راس آن هستند) طبق رسم هر سال رنگ سال را اعلام کردند اما امسال (۲۰۲۱) به جای یک رنگ، دو رنگ داریم. رنگ_شرکت_پنتون دو رنگ خاکستری ملایم و زرد روشن که از قبل پیش‌بینی می‌شد یکی از آن‌ها به عنوان رنگ سال انتخاب شود در مجموعه‌های بهار/تابستان پرادا ، ژکموس ، گوچی ، بالمان و ژیوانشی قابل مشاهده است و جای رنگ آبی سلطنتی را (رنگ سال ۲۰۲۰) خواهد گرفت و تضمین می‌کند که تاثیر مثبتی بر ذهن و کمد لباس شما خواهد گذاشت. اما پشت این انتخاب چه معنایی نهفته است؟

پنتون چگونه رنگ سال را انتخاب می‌کند؟

رنگ_مد_سال فکر نکنید این انتخاب بر پایه حدس و گمان است. مسئولین پنتون برای انتخاب رنگ خط فکری را دنبال می‌کنند‌‌. لوری پرسمن معاون موسسه رنگ پنتون می‌گوید: « ما می‌خواهیم همه بدانند که برای انتخاب رنگ از گوی جادو استفاده نمی‌کنیم. انتخاب آن به ملاحظات دقیقی نیازمند است و برآیند کاری تیمی است که به انتخاب رنگ سال و پالت رنگی وسیع‌تر زیرمجموعه کمک می‌کند».

زندگی کسی که ترند سال را پیش‌بینی می‌کند به چه شکل است؟

لئاتریس آیزمن مدیر اجرایی پنتون می‌گوید: «بخش اعظمی از کار ما به روانشناسی رنگ‌ها و تاثیر آن بر احساس مردم به طور کلی، مربوط است. معمولا تیم ما در حال سفر به نقاط مختلف جهان است و ایده‌ها و عقاید مختلف- از تصورات مردم گرفته تا حرف و حدیث‌هایی که جریان دارد- هر آنچه که به نظر مهم برسد را با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند».

چه چیزهایی را برای پیش بینی رنگ بررسی می‌کنند؟

[caption id="attachment_8034" align="aligncenter" width="300"]رنگ_سال_2021  [/caption] هرچیزی! از رخدادهای ورزشی (چه شهری قرار است میزبانی را به عهده بگیرد؟ آیا آن شهر به رنگ خاصی شناخته می‌شود؟) گرفته تا سلفی‌های که در اینستاگرام پست می‌کنیم تا تُن‌های رنگی که در نمایش‌های بین‌المللی مد دیده می‌شوند. تجزیه‌و‌تحلیل آیزمن به همین جا ختم نمی‌شود؛ رنگ‌هایی که معرف یک سال بخصوص هستند نیز طبیعتا به نکاتی که به نظرمان مفید می‌رسد پیوند خورده‌است.ما شرایط اجتماعی-اقتصادی جهان را بررسی می‌کنیم تا به آنچه عموم مردم جهان به ما می‌گویند توجه کنیم. نیازهایشان چیست؟ به چه چیزهایی امید دارند؟» اِما در ادامه می‌افزاید:

« با جمع‌آوری این اطلاعات، می‌توانیم آماده‌سازی پژوهش خود را به اتمام برسانیم و با تجزیه‌و‌تحلیل آن می‌توانیم رنگ سال را انتخاب کنیم». تفاوتی که سال ۲۰۲۱ دارد این است که دو رنگ به عنوان رنگ سال انتخاب شده‌اند.»

چرا پنتون برای سال ۲۰۲۱ دو رنگ را برگزیده است؟

رنگ_سال این اولین بار نیست که پنتون دو رنگ را به عنوان رنگ سال انتخاب کرده‌است. در سال ۲۰۱۶ هم دو رنگ پنتون ۱۵-۳۹۱۹آبی روشن و پنتون ۱۳-۱۵۲۰ صورتی کوارتز (یا صورتی هزاره ) بصورت توامان انتخاب شده‌بودند اما ۲۰۲۰ شرایط استثنایی داشت. امسال همانطور که پِرسمن اشاره می‌کند همگی مردم درگیر مساله مشترکی بودند. موضوعی که قرار است بر رفتار و نگرش ما در آیندۀ پیش رو تاثیر بگذارد. وقتی پنتون شروع به تحقیق در مورد رنگ سال ۲۰۲۱ کرد تغییرات اجتماعی محسوس که همچنان با آن دست‌و‌پنجه نرم می‌کنیم در حال وقوع بود. رنگ_پنتون_۲۰۲۱

« از نحوه معاشرت و سفر گرفته تا تعیین الویت‌هایی که اهمیت دارند، ذهنیت ما در حال تغییر از حالت کمی به حالت کیفی است. ما در حال وفق دادن خود از یک زندگی پرسرعت به زندگی آرام‌تر هستیم و دنیایمان کوچک‌تر شده‌است».

او توضیح می‌دهد: همۀ مردم از هر نسلی به روشنی دریافتند که چقدر به یکدیگر نیاز داریم و این ارتباط با دیگران است که به ما شهامت و امید می‌بخشد؛ چیزی که برای حرکت به جلو به آن نیاز داریم. واضح بود که تنها یک رنگ قادر به بیان تمام این چیزها نبود و در عوض انتخاب دو رنگ مختلف که مکمل هم باشند ضروری به نظر می‌رسید؛ ترکیب کیفی این دو رنگ مکمل روایتگر داستان دنیای ماست و بصورت ضمنی این پیام را می‌خواهد برساند که همه ما بهم احتیاج داریم و به تنهایی نمیتوانیم مثل گذشته ادامه دهیم.

نوشته شده توسط نیلوفر ترابنده

0
0

افزودن نظر

نظرات کاربران (0)