طراحان لباس مشهور قسمت اول

طراحان مشهور
kassandra2550
نوشته شده توسط

این اشخاص پرچمدار دنیای مد در زمینه طراحی هستند. این طراحان پیشرو با ایده‌های خلاقانه‌  خود و بازآفرینی زیبایی در قالب لباس‌های جذاب و ضمائم آن مثل کفش، کیف، عطر، عینک و ‌غیره بارها تاریخ مد را بازنویسی کرده‌اند.

آشنایی و مطالعه درباره زندگی طراحان لباس بزرگ میتواند الهام بخش و به وجود آورنده ایده های نو و خلاقانه باشد.

برای آشنایی با طراحانی که در صنعت مد نقش مهمی دارند همراه مجله آموزشی تهران مدا باشید.

آلبرتا فرتی

آلبرتا فررتی

این طراح ایتالیایی تحت عنوان برندی به اسم خود طراحی می‌کند. طرح‌های او در عین اینکه جسورانه و لاکچری هستند بسیار زنانه‌اند و کیفیتی اَثیری دارند که همین عوامل او را به یکی از طراحان مورد علاقه‌ی افراد مشهور تبدیل کرده‌است.

الکساندر مک کویین

آلکساندر مک‌کوئین

این طراح انگلیسی به واسطه‌ی طرح‌های بحث‌برانگیز و تکان‌دهنده‌ی خود و ایجاد نوعی حس سرکشی در دنیای مد معروف است؛ با این وجود طرح‌های او فوق‌العاده خلاقانه و مبتکرانه است. ترند شدن شلوارهای فاق‌کوتاه یا bumber را به او نسبت می‌دهند. مک‌کوئین در سال ۲۰۱۰ خودکشی کرد و چشم از جهان  فروبست.

آنا سویی

آنا سویی

طراح مد آمریکایی چینی‌تبار اولین مجموعه‌ی خود را در سال ۱۹۸۱ عرضه کرد و پس از آن بیش از ۵۰ بوتیک در هشت کشور جهان افتتاح کرده‌است. سبک نامتعارف اما جذاب او طرفداران پر‌و‌پاقرص زیادی دارد.آناسویی در طراحی های خود از تاریخ لباس و همینطور سبک بوهمین بسیار الهام می گیرد.

بالنسیاگا

کریستوبال بالینسیاگا

طراح برجسته‌ی اسپانیایی که کت کوکون، دامن پفکی، دامن جلو کوتاه پشت بلند، تونیک، لباس خواب زنانه و لباس‌های کمر امپراطوری را معروف کرد. وی پس از جنگ جهانی به شهرت رسید و برند خود را تاسیس کرد. او به عنوان استاد اوت کوتور یا لباس دست‌دوز شناخته می‌شد این طراح پیشگام در سال ۱۹۷۷ درگذشت.

بتسی جانسون

بتسی جانسون

طراح آمریکایی که به خاطر سبک هیپی‌وار و سرزنده‌ی خود با رنگ‌های روشن و استایل‌های عجیب‌و‌غریب معروف است. نحوه حضور او در پایان نمایش هایش همانند جان گالیانو غیر منتظره و جذاب است.

کلوین کلاین

کلوین کلاین

او برند خود را در دهه ۶۰ تاسیس کرد این برند با سبک مینیمالیستی و کلاسیک خود شناخته می‌شود. وقتی می‌گوییم شلوار جین اسم کلوین کلاین تداعی می‌شود. این برند شلوار جین، لباس‌های روزمره، لباس زیر و حتی عطر به بازار عرضه می‌کند.

دایان

دایان فون فورستنبرگ

این طراح مد آمریکایی بلژیکی به واسطه‌ی لباس چپ و راستی Wrap dress مشهور خود در دنیای مد شناخته می‌شود. او در سال‌ ۱۹۷۰ برند خود را با لباس‌های آماده، کفش و اکسسوری راه‌ا‌ندازی کرد. دایان فون فورستنبرگ به واسطه‌ی طراحی‌ها و نقوش جسورانه و خلاقانه‌اش بر روی لباس‌ها مشهور است.

دانا کارن

 

دانا کرن

او به عنوان بنیان‌گذار برند دانا کرن نیویورک(DKNY) مجموعه‌ای از هفت آیتم را مطرح کرد که در طی روز از صبح تا غروب قابل استفاده هستند. این برند بعدا توسعه پیدا کرد و به عرضه‌ی لباس کودک، لوارم خانه، لوازم آرایشی و جین نیز پرداخت.

گبی آگیون

گبی آگیون

این طراح مصری که در فرانسه متولد شده‌بود برند معروف کلوئی Chloe را در دنیای مد پایه‌گذاری کرد. گفته می‌شود آبی گابیون مبدع عبارت « Prêt-à-Porter» یا پوشاک آماده در دنیای مد بوده‌است؛ لباس‌های مقرون به صرفه و طبق مد که به شکل انبوه تولید می‌شدند در زمان خود مفهومی انقلابی بود. او مشتریان برجسته‌ای مثل ژاکلین کندی، بریژیت باردو، ماریا کالاس و گریس کلی داشت.

کنزو تاکادا

کنزو تاکادا

ویژگی لباس‌های این طراح ژاپنی و موسس برند کنزو متاثر از جامعه جوان شهری و نقش‌مایه‌ها و الگوهای پویا و باطراوت بود. گفته می‌شود به واسطه‌ی او مد ژاپن مورد توجه جهانیان قرار گرفت. تاکادا همیشه به نوعی فرهنگ و اصالت ژاپن و شرق را در آثارش به نمایش می گذارد.

اسکار دلا رنتا

اسکار دلا رنتا

طراح بسیار مشهور آمریکایی که در جمهوری دومینیکن متولد شد. او به خاطر نمایش زنانگی منحصر به فرد لباس‌هایش معروف است؛ ویژگی که موجب آراستگی افراد مشهور زیادی در طی سال‌ها شده‌است.

پیر بالمان

پیر بالمن

طراح مد فرانسوی متولد سال ۱۹۱۴ و موسس خانه مد بالمن بود. پیر بالمن لباس‌های شب مجلل و لباس‌های عروس باشکوه طراحی می‌کرد.

استلا مک کارتنی

استلا مک‌کارتنی

طراح مد انگلیسی، دختر پل مک کارتنی خواننده و آهنگساز گروه بیتلز حتی پیش از تولد هم مشهور بود. در صحنه‌ی مد نیز با لباس‌های زنانه‌ی خود تحسین متخصصان مد را برانگیخت و همچنان به این کار ادامه می‌دهد. ‌او فعال محیط زیست است و در کار خود فقط از پارچه و مواد غیرحیوانی استفاده می‌کند و همین کار جذابیت او را دوچندان کرده‌است.

تامی هلفیگر

تامی هلفیگر

طراح مد آمریکایی صاحب برند تامی هلفیگر است و برای لباس‌های به سبک کلاسیک آمریکایی خود شناخته می‌شود. حیطه‌ی کاری این برند در زمینه‌ی لباس‌های ورزشی و روزمره است و عطرهای معتبر زیادی هم تولید کرده‌است.

توماس بربری

توماس بربری

توماس بربری در سال ۱۸۶۵ برند بریتانیایی بربری را بنیان گذاشت این برند طی سال‌ها خود را اثبات کرده‌است و با نقشمایه‌ی تارتان منحصر به فرد خود و تبدیل کت ترنچ به یک آیکن مد، شناخته می‌شود. این برند سهم بزرگی در تجارت پوشاک سطح بالا در اروپا دارد.

ویوین وست وود

ویوین وست‌وود

طراح مد بریتانیایی که هم در زندگی و هم در مد رویکرد نامتعارفی دارد. لباس‌های او عمدتا ملهم از جنبش پانک به شکل مدرن هستند. برخی اورا مادر سبک پانک می دانند.

درباره نویسنده

kassandra2550

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Registration

رمز خود را فراموش کرده اید؟

تهران مدا