روش هایی برای تبلیغات مد در اینترنت

روشهایی برای تبلیغات کسب و کار مد در اینترنت
kassandra2550
نوشته شده توسط

صنعت مد مانند صنعت نوشیدنی و موادغذایی یک فضای رقابتی و بسیار پرازدحام است. برای انگشت‌نما بودن لازم است تا بازاریابی شما پر از شگفتی باشد. چرا؟ زیرا بازار پوشاک بزرگترین بازار جهان است. فرقی ندارد که شما پیراهن‌های طرح ارتشی چاپ‌شده با شابلون یا لباس‌های‌ شب ظریف بفروشید، برای تقویت برند مد شما یک کمپین تبلیغاتی قابل‌سنجش و اثربخش ضروری است.

 

تبلیغات-مد-در-فضای-اینترنت

شما باید یک وب‌سایت برند داشته باشید

یک وب‌سایت مرکزی که می‌توانید همه فعالیت‌های خود را در آن پایه‌ریزی کنید و تصویر برند خود را بسازید.

بارها و بارها، بسیاری از برندها فروش در بازار را شروع می‌کنند و فکر می‌کنند که همین کافی است. گذاشتن همه تخم‌مرغ‌هایتان در یک سبد هرگز ایده خوبی نیست. اگر درحال فروش در بازار هستید، پیش از این بخش زیادی از کار سخت انجام شده‌است. ساخت برند پوشاک بسیار آسانتر (و کارآمدتر) است، اگر در یک فروشگاه وب مستقل عرضه‌شود. این وب‌سایت جایی است که برند شما دایر می‌شود و جایی است که بازدیدکنندگان پی‌می‌برند شما چه کسی هستید و به طورواقعی با شما ارتباط برقرارمی‌کنند. فروش در بازار و وب‌سایت شخصی شما «فروش چندکاناله» نامیده می‌شود و راهی قدرتمند برای دیده‌شدن محصول شما توسط افراد بیشتری است.

رسانه-اجتماعی-فشن-مد

در رسانه‌های اجتماعی فعال باشید

اجازه‌دهید همین اول یک چیز را روشن‌کنم:

با تنها تبلیغ خود از رسانه‌های اجتماعی سوءاستفاده نکنید. اگر همه‌ کاری که انجام می‌دهید استفاده از رسانه اجتماعی برای فروش محصولات خود باشد، هیچ‌کسی برند شما را دنبال نمی‌کند. به جنبه‌ اجتماعی رسانه‌های اجتماعی توجه کنید.

در جهان تجارت‌الکترونیک، رسانه‌های اجتماعی نقش‌های زیادی ایفا می‌کنند اما برای دیده‌شدن توسط افراد بیشتر، رسانه‌های اجتماعی بهترین هستند.

نکات مهم در تبلیغات

  • زمانی که توسط افراد بیشتری دیده می‌شوید، تعداد دنبال‌‌کنندگان خود را افزایش می‌دهید.
  • زمانی که این دنبال‌‌کنندگان محتوای جالبی ببینند، اعتماد می‌کنند.
  • زمانی که اعتماد کنند، از سایت شما بازدید می‌کنند.
  • زمانی که آنچه در سایت شما می‌بینند را بپسندند، خرید می‌کنند.
  • استفاده از جوایز و کدهای تخفیف انحصاری یک راه عالی برای افزایش دنبال‌کنندگان رسانه‌های اجتماعی بود، اما نه هر نوع جایزه‌ای. ما شروع به اعطای جایزه برند مشترک کردیم که در آن با برندهای دیگر در موقعیت جاویژه خود تیم تشکیل‌دادیم و از طریق کانال‌های اجتماعی خود جایزه دادیم. ما آن را تبلیغ خواهیم‌کرد و به یکدیگر کمک می‌کنیم تا دنبال‌کنندگان‌مان را افزایش دهیم. این نوع از تبلیغات متقابل یک شمشیر دولبه است. نه تنها دنبال‌کنندگان شما افزایش پیدا می‌کند بلکه شما می‌دانید که آنها دنبال‌کنندگان عالی مجذوب هستند.
  • دنبال‌کنندگان مجذوب بدان معناست که آنها به برند شما علاقمند هستند و تنها یک حساب‌کاربری کلی بدردنخور نیستند که شما را دنبال می‌کنند.
  • زمانی که به این روش دنبال‌کنندگان خود را افزایش می‌دهید، مهم است که شما مطالب جالب، مرتبط و گیرا به اشتراک‌بگذارید.
  • اگر کسل‌کننده باشید، به همان سرعتی که دنبال‌کنندگان را به دست‌آوردید آنها را از دست خواهیدداد.
شخصیت-به-برند

به برند خود شخصیت دهید

  • ​​​​​​زمانی که شخصی برای اولین بار وارد فروشگاه وب شما می‌شود، کمتر از 7 ثانیه زمان دارید تا توجه او را جلب‌کنید. ​
  • بنابراین هرچه بیشتر با مشتریان خود مانند ماهی قرمز رفتار کنید، فروش بیشتری خواهید داشت. ​بسیار خوب، شاید ماهی قرمز را دوست نداشته باشید، اما اگر با مشتری طوری رفتار کنید که انگار تنها چند ثانیه از وقت او را در اختیار دارید، فروش بیشتری را شاهد خواهیدبود. ​به عنوان بازاریاب و طراح برند خودتان (‏بله، شما در حال حاضر مشغول بازاریابی و طراحی هستید)‏، ماموریت شما این است که برند خود را به یادماندنی سازید. اطمینان حاصل‌کنید که افراد پس از اینکه تنها ۱۰ ثانیه در صفحه‌وب شما حضور داشتند، برند شما را به خاطر خواهندآورد. ​

درباره نویسنده

kassandra2550

دیدگاهتان را بنویسید

Registration

رمز خود را فراموش کرده اید؟

تهران مدا