استایل چیست؟ انواع استایل زنانه و مردانه و کاربردهای آن

انواع-استایل
kassandra2550
نوشته شده توسط
استایل-چیست

استایل چیست ؟

آیا برای خوش استایل بودن باید با مفاهیم دنیا مد آشنا شویم؟ مد یک علم و صنعت پیشرفته است. بنابراین علاوه بر طراحان و افرادی که در این صنعت فعال هستند، افرادی هم که علاقه به زیبایی دارند باید اطلاعاتی در این حوزه داشته باشند.

سبک یا استایل (style) به روش خاص شخص برای بیان خود اشاره می کند. چه این کار از طریق لباس باشد، چه سبک نوشتن یا سبک معماری. سبک، روشی است که فرد از طریق انتخاب های زیبا در لباس، لوازم جانبی، مدل مو و نحوه ترکیب لباس خود آن را ارائه می کند.استایل های مختلفی وجود دارد و هر فرد بنا بر عادات، سبک زندگی، شغل و … استایل مشخصی را دنبال می کند. 

انواع استایل :

با کلیک روی هر عنوان می توانید در مورد استایل مورد نظر خود مطالعه نمایید. 🙂

استایل کژوال (Casual style)

استایل کژوال Casual یک سبک لباس پوشیدن غربی است. در دنیای غرب به دنبال تغییر هنجارهای اجتماعی در دهه ی 1960 این نوع سبک ایجاد شده و مورد استفاده قرار گرفت. در تاریخ مد راحتی کمتر مورد توجه قرار گرفته بود. در حدود صد سال پیش، نزدیک ترین چیز به لباس های کژوال، لباس های ورزشی مانند لباس های گلف و کفش های Oxford بودند. اما به مرور لباس های کژوال شامل لباس کارگران مانند شلوار جین و لباس های ارتش خاکی رنگ شد. اما این نوع لباس ها هنوز هم راحت نبودند و در ادامه تلاش آمریکایی ها برای یک سبک راحت کل صنایع را تحت تاثیر قرار داد. مدونا در دهه 1980 یراق دوزی و تزئینات خاص را به این سبک وارد کرد. در 1990 نیز مد هیپ هاپ، زیورآلات و ظاهر متفاوتی را به این سبک وارد و  به دنیای مد عرضه کرد.

استایل-کژوال-زنانه

چگونه استایل کژوال داشته باشیم؟

آیا به راحتی خود در طی روز خیلی اهمیت می دهید؟ پس استایل کژوال می تواند بهترین انتخاب برای سبک لباس پوشیدن شما باشد. استایل Casual برای رسیدن به راحتی در انتخاب لباس نیز ایجاد شد. برای این که فرد بدون نیاز به فکر کردن و بدون نیاز به تلاش زیاد بتواند راحت لباس رومزه خود را انتخاب کند. اما در این حالت هم رعایت برخی از اصول باعث می شود تا همین لباس های ساده و پایه نیز فوق العاده و همراه با خلاقیت باشند.

استایل-کژوال-مردانه

آیا امکان داشتن یک استایل کژوال با مانتو نیز وجود دارد؟

بله، اما چه موقع لباس های کژوال بپوشیم؟ یک روز معمولی!

هر زمان که می خواهید یک لباس راحت به تن داشته باشید از این سبک استفاده کنید. استفاده از شلوار جین و کتانی استایل شما را به سوی این سبک پیش خواهد برد. هنگام رفتن به خارج از خانه در طی روز می توانید از شلوار گشاد و کفش راحتی با یک گردنبند و کیف زنجیری بی نظیر به همراه یک مانتوی بلند استفاده کنید. برای روزهای گرمتر میتوانید ، به دنبال یک لباس چاپی با کفش های کتانی یا کفش پاشنه بلند بروید. در مورد اکسسوری، حداقل گوشواره و عینک آفتابی را فراموش نکنید. پالتو یا بارانی بلند نیز برای روزهای سرد گزینه مناسبی است.

استایل-کژوال-با-مانتو-روسری-شال

نحوه انتخاب یک استایل کژوال پاییزی

انتخاب یک هودی برای این فصل بسیار کاربردی است. هودی ها رنگ ها و طرح های متنوعی دارند، بنابراین دست شما برای انتخاب آن ها باز خواهد بود. شلوارهای مناسب برای این نوع استایل شلوارهای جین، کتان و جاگر است.

 

برای آقایان انتخاب یک تیشرت می تواند بسیار مناسب باشد. آن ها می توانند به صورت لایه لایه لباس بپوشند برای مثال بر روی تی شرت از هودی استفاده کنند. از آن جایی که فصل پاییز کاملا هوا سرد نیست، این نوع لباس پوشیدن هم بسیار کاربردی و شیک خواهد بود.

برای پاییز و زمستان همچنین می توانید از پلیور یا ژاکت استفاده کنید. نوع بافت می تواند با توجه به فصل نازک یا ضخیم باشد. اما اگر از لایه ها استفاده می کنید می توانید یک پلیور یقه گرد یا یقه هفت را انتخاب کرده و زیر و روی آن ها از سایر لباس های سبک کژوال مانند تی شرت، هودی و … استفاده کنید.

کت های چرم یا جین و انواع کاپشن ها با جنس های مختلف نیز در این فصل برای این سبک لباس پوشیدن بسیار پر کاربرد است.

استایل-کژوال-پاییزه-مردانه

روش انتخاب یک کفش مناسب در استایل کژوال

در حالی که نوع لباس پوشیدن مهم است، اما فراموش نکنید که کفش نیز در استایل کژوال از اهمیت ویژه ای برخوردار است. کفش های تخت، صندل و کفش های کتانی، بدون اینکه سبک شما را به خطر بیندازند، همه گزینه های خیلی خوبی هستند. کفشی را انتخاب کنید که دارای یکی از رنگ های گروه بندی لباس شماست یا این که یک رنگ متضاد را انتخاب کنید.

کفش-اسپورت-استایل-کژوال-پاییزی
استایل-کژوال-پاییزی
کفش-استایل-کژوال-پاییزی
کفش-مردانه-استایل-کژوال-پاییزی

استایل الگانت (Elegant style)

استایل-الگانت

وقتی از کریستین دیور سوال شد “چه چیزی در خوشپوشی مهم است؟”

او گفت، هیچ کلیدی وجود ندارد! اگر این کار خیلی آسان بود، زنان ثروتمند می توانستند این کلید را بخرند و تمام نگرانی های آن ها در مورد مد تمام می شد! اما سادگی، آراستگی و خوش سلیقگی – سه اصل اساسی مد – قابل خریدن نیست. اما نکته اینجاست که فقیر و ثروتمند هر دو می توانند آن را بیاموزند.

اصول اساسی دستیابی به ظاهری زیبا بسیار ساده است. البته ظرافت های پیچیده ای نیز وجود دارد، اما برای افراد مبتدی، ما به سادگی و کیفیت توجه خواهیم داشت.

استایل-الگانت-مردانه

اصول اولیه استایل الگانت برای خانم و آقایان:

  • تمیزی
  • مرتب بودن
  • از نظر ظاهری برازنده بودن. (طوری که همیشه قبل از لباس متوجه خود فرد خواهید شد.)
  • پوشیدن لباس با کیفیت خوب.
  • ظاهر و بیان مطبوع داشتن.
  • پوشیدن لباس متناسب با مناسبت ها و موقعیت های مختلف
  • ترجیح در استفاده از آیتم های کلاسیک

 

استایل-شیک-الگانت-دامن-کت
استایل-الگانت-پوشیده-با-روسری
استایل-الگانت-زنانه
استایل-الگانت-با-حجاب
elegant-style

برای خانم ها استفاده از اکسسوری ها و لباس های شیک، متناسب و با کیفیت برای این نوع استایل بسیار استفاده می شود. در استایل الگانت همیشه باید صورت و ناخن ها تمیز بوده و بوی خوش عطر از فرد به مشام برسد. همیشه لباس مرتب و با ظاهری تازه بپوشید. سعی کنید حداقل آرایش را داشته باشید. ظاهر خود را تازه و به روز نگه دارید. در طول روز به دنبال ظاهری طبیعی تر و در شب سنگین تر باشید.در استایل الگانت کیفیت پارچه بسیار مهم است. بنابراین اگر به این استایل علاقه دارید روی تهیه لباسهای باکیفیت برنامه ریزی کنید. در استایل الگانت بسیار با احتیاط از ترندهای روز استفاده می شود. چرا که اکثر آیتم های این سبک به اصطلاح Timeless  یا بدون زمان هستند و لباس های ترندی معمولا بعد از مدت کوتاهی از چرخه مد خارج می شوند.

استایل-الگانت-زنانه-شیک
استایل-الگانت-زیبا
elegant-style-استایل-الگانت-رسمی

استایل ماسکولین (Masculine style)

استایل ماسکولین
استایل ماسکولین
استایل-ماسکولین | masculine style

لباس مردانه یا زنانه؟ امروزه مرز بین لباس ها نامشخص است. ما بیش از هر زمان دیگری شاهد طراحی لباس های مردانه و زنانه به شکل هم هستیم. کلمه ماسکولین در واقع به معنای مردانه است. اما همان طور که بیان شد به خصوص در سالهای اخیر مرز بین لباس های مردانه و زنانه روز به روز کم رنگ تر می شود و طراحان مد در کالکشن های خود روی این موضوع متمرکز شده اند.

در این سبک از فرم ها و لباس های مردانه در پوشش زنان استفاده می شود. لباس های زنانه در این سبک دارای برش های خاص بوده و ریزکاری های لباس های زنانه به این نوع استایل مردانه افزوده می شود.

این نوع لباس پوشیدن فقط برای استفاده در محل های خاص یا داخل شهر نیست و بسته به نوع انتخاب و طرز فکر فرد می تواند در جاهای مختلف استفاده شود.

از جمله ویژگی هایی که این نوع استایل دارد استفاده از کت و شلوار و همچنین کراوات است. پالتو و بارانی و پیراهن مردانه نیز در این استایل استفاده می شود.برای استفاده از این سبک  توصیه می شود که خطوط کلاسیک و ملایم لباس های مردانه سنتی را پذیرفته، اما با یک ظاهر طراحی شده و زیبای زنانه به عنوان مثال تاپ زنانه یا یک لباس ابریشمی یا نخی زنانه، کفش با پاشنه های بلند و نوک تیز، استایل خود را زنانه تر کنند.

اگر اهل پوشیدن لباس های از سر تا پا و یک تکه نیستید، به جای آن به دنبال ترکیبی غیر منتظره باشید. یک کت چرمی مشکی یک عنصر زیبا و حیاتی در یک استایل است. این کت را تقریباً می توان در هر موقعیتی استفاده کرد و می توان آن را با دامن و یا شلوار ترکیب کرد.

یک کاپشن پف دار قطعا فقط مناسب برای موقعیت های ورزشی نیست و شما می توانید از آن در این نوع استایل هم استفاده کنید. البته نباید زیر آن از لباس های اسپرت استفاده کنید.

لباس های چارخانه و پشمی با سرد شدن فصل به استایل ما وارد می شوند. می توان در این استایل هم از لباس های چارخانه استفاده کرد. رنگ خاکستری یک رنگ بسیار مناسب می تواند باشد.

استایل ویبرانت (Vibrant style)

برخی از افراد دوست دارند که توجه سایرین را با سبک لباس پوشیدن خاص خود جلب کنند. یکی از ویژگی های استایل ویبرانت نیز همین است. اما چطور؟!

کلمه vibrant  به معنی پر جنب و جوش، فرد یا چیز پر از انرژی، رنگ و زندگی است. از رنگ هایی که به عنوان پر جنب و جوش توصیف می شوند، می توان به رنگ زرد روشن، نارنجی و رنگ های پاستلی اشاره کرد.

این سبک رسما یک انفجار رنگ است! می توانید به اندازه کافی رنگ های روشن و نقوش سرگرم کننده داشته باشید. بهار بهترین زمان سال برای رنگ آمیزی و استفاده از این استایل است. در این سبک لباس از انواع پارچه های نقش دار شلوغ و شاد استفاده می شود که طراحی های آن ها معمولا نامتقارن و بزرگ هستند.

استایل-ویبرانت-زنانه | Vibrant style

استایل ویمسیکال (Whimsical style)

همه ما خانم ها نقاط مشترک زیادی داریم. علاقه زیادی به خرید لباس و اکسسوری داریم اما وقتی کمد خود را باز می کنیم، احساس می کنیم چیزی برای پوشیدن نداریم! همه ما می خواهیم زیبا و شیک باشیم، تنها چیزی که لازم داریم، این است که بایستیم و چند دقیقه در کمد خود نگاه کنیم و به روش هوشمندانه تری چیدمان کمد لباس خود را انجام دهیم. ما می توانیم تعداد زیادی ست آماده را در کمد لباس خود داشته باشیم تا هر روز لباس پوشیدن به امر ساده تر و تجربه ای لذت بخش تر تبدیل شود. استایل ویمسیکال از خیال بافی و تخیلات سرچشمه می گیرد. در این استایل انواع رنگ ها به چشم می خورد مانند آبی، صورتی زرد …مانند پیراهن بلند زرد در تصویر زیر و یا کت های بلند (statements coats) . همچنین در این استایل سبک مجلسی و کفش های پاشنه بلند نیز بسیار به چشم می خورد.

whimsical-style-استایل-ویمسیکال
استایل-ویمسیکال-پیراهن-بلند-طرح-گل-دار
استایل-ویمسیکال-زمستانه-۱
استایل-ویمسیکال-زمستانه-۲
استایل-ویمسیکال-زمستانه-۳

چطور برای فصل های بهار و تابستان با استفاده از رنگ ها و طرح های جذاب استایل ویمسیکال شیک و زیبا باشیم. در این استایل به طرز خیره کننده ای از رنگ های شاد و پترن های رنگی استفاده می شود. این طرح ها و رنگ های جذاب، این استایل را برای فصل های گرم مناسب می کند. شاید در فصل های بهار و تابستان خیلی از ما از پیراهن های طرح دار و دامن های بلند یا کوتاه رنگی استفاده می کنیم، اما باید بدانیم که این ها همگی جزئی از این استایل محسوب می شوند. اگر دوست ندارید در فصل گرم از لباس خنک استفاده کنید دامن شلواری های زیبا می تواند انتخاب خوبی باشد.

استایل-ویمسیکال-با-شلوار-دامنی

در زمینه استایل ویمسیکال بیشتر بدانید :

استریت استایل (Street style)

آیا می دانید که شما هم استایل استریت (street style) خاص خود را دارید؟!

اگر در خیابان های نیویورک، لندن، توکیو، میلان، و پاریس قدم بزنید با انواع لباس های عجیب و خاصی مواجه خواهید شد که در واقع بر پایه تصورات فردی از فشن و مد شکل گرفته است. این نوع از مد وابسته به ترندهای دیده شده فشن شوها نیست و از این جهت هر فرد با توجه به سلیقه ی خود می تواند استایل خود را داشته باشد. البته افراد در استایل خیابانی یا استریت استایل ممکن است از سایر استریت استایل ها و یا حتی رسانه های اجتماعی تقلید کنند یا با توجه به آن ها سبک خود را بسازند.

street-style-استایل-خیابانی

در زمینه استایل خیابانی بیشتر بدانید :

استایل پانک (Punk style)

استایل پانک الهام گرفته از چیست ؟

استایل پانک بر اساس ایدئولوژی آزادی خواهانه پانک شکل گرفته است. مد یا استایل پانک شامل لباس، مدل مو، لوازم آرایشی، جواهرات و اصلاح و آرایش بدن بر اساس خرده فرهنگ پانک است. این استایل به طور گسترده ای متفاوت است. این نوع سبک به طور قابل توجهی از سایر سبک ها تاثیر گرفته است. البته مد پانک نیز به همین ترتیب بر سبک سایر گروه ها و همچنین سبک های فرهنگ عامه تأثیر گذاشته است. بسیاری از پانک ها از لباس به عنوان روشی برای اظهار نظر استفاده می کنند.

استایل-پانک-مردانه-punk-style
استایل-پانک-زنانه-punk-style-for-women
Punk-Hair-and-Makeup-Idea-استایل-پانک-مردانه-punl-style-for-men

استایل پانک در دهه‌ های 1970 و 1980، مورد استقبال عمومی قرار گرفت. امروزه این استایل به شیوه ای مدرن همچنان مورد استفاده قرار می گیرد. از استایل مدرن پانک هم آقایان و هم خانم ها می توانند استفاده کنند.

مد پانک تجاری شده است و طراحان مد معتبر از عناصر پانک در تولیدات خود استفاده می کنند. لباس های اصلی سبک پانک انگلستان، که در ابتدا دست ساز بود، در دهه 1980 به تولید انبوه رسید و در فروشگاه های خاصی عرضه می شد. در سال های دهه ی 70 خرده فرهنگ پانک شکل گرفته و در این مدت طرفدارن فراوانی پیدا می کند. این عامل حتی باعث ایجاد یک سبک موسیقی به نام راک می شود. در پی ایجاد این ایدئولوژی ساختارهای خاصی وارد هنرهایی چون سینما، موسیقی، ادبیات و … می شوند.

پانک راک یک تکذیب عمدی از افراط و تفریط در جریان اصلی موسیقی بود. شیوه اولیه هنرمندان پانک سرسختانه ضد مادی بود. به طور کلی نامرتب بودن و اغلب مدل های موی متفاوت با رنگ های خاص در این استایل دیده می شد. در ایالات متحده، لباس های کثیف و ساده  از تی شرت، شلوار جین، ژاکت چرمی گرفته تا لباس های دست دوم بر لباس های گران قیمت یا لباس های رنگارنگ ترجیح داده می شد.

استایل-پانک-موی-کوتاه-رنگ-خاص

عناصر خاص استایل پانک زنانه چیست؟

از آن جایی که این استایل بر روی فردگرایی تاکید بیشتری دارد، در نتیجه آزادی هایی که این استایل برای افراد بویژه خانم ها به همراه داشت، افراد می توانستند لباس های مردانه را به همراه لباس های ظریف زنانه استفاده کنند. در نتیجه یک ترکیب کاملا متفاوت ایجاد می شد. در این شرایط خانم ها می توانند موهای خود را بسیار کوتاه کنند و از آرایش های خاص استفاده کنند.

در این استایل هر فردی می تواند بر اساس روحیه و سلیقه خود عمل کند و آزادانه ترکیب خاص خود را بسازد. برای مثال پوتین را به همراه لباس یا دامن توری بپوشد. کاپشن چرم را با شلوارهای ارتشی و پوتین های مردانه ست کند.

استایل-پانک-کت-چرم

در استایل پانک مردانه از چه عناصری استفاده می شود؟

برای آقایان نیز در این نوع استایل شاهد لباس ها، اکسسوری ها و همچنین آرایش های خاص در مدل مو و صورت هستیم. در استایل پانک مردانه معمولا کت جین و چرمی بسیار مورد استفاده قرار گرفته و طرفداران خاص خود را دارد. کت های اورسایز را می توانید به همراه شلوار جین هایی که معمولا زانوهای پاره دارند (از انواع شلوار پانک ) استفاده کنید. در این سبک آقایان می توانند بر اساس سلیقه هر نوع لباس یا کتی را در هر فصلی استفاده کنند، چون در این سبک منطق خاصی وجود ندارد و فرد در انتخاب آزاد است. اما باید بدانید که لباس ها و اکسسوری های چرمی بخصوص سیاه رنگ در این استایل زیاد استفاده می شود. مهره های فلزی یا Studs  و سنجاق قفلی از مشخصه های این استایل هستند که ریشه در خرده فرهنگ پانک و ضد هنجارهای آن دارند.

استایل-پانک-مردانه-شلوار-جین

در زمینه استایل پانک بیشتر بدانید :

استایل مونوکروم (Monochrome style)

مونوکروم یا مونوکروماتیک به معنای تک رنگ است. بله درست متوجه شدید در این استایل شما از یک رنگ خاص بر اساس سلیقه ی خود استفاده می کنید. اما این به این معنی نیست که شما نمی توانید از ترکیب رنگ های روشن تر یا تیره تر در استایل خود بهره ببرید. بنابراین اگر فکر می کنید، استفاده از لباس آبی روشن و تک رنگ از سر تا پا جذاب نیست می توانید درجه های رنگی متفاوت را در کنار هم استفاده کنید.برای مثال از آبی کمی تیره تر یا آبی آسمانی نیز در انتخاب های خود استفاده کنید.

استایل-مونوکروم-طوسی-شلوار-پشمی

برای یک استایل مونوکرم طوسی رنگ شما می توانید از یک شلوار پشمی خاکستری به همراه یک شومیز زغالی رنگ یا برعکس در ست خود استفاده کنید. البته به خاطر داشته باشید که این تکنیک را می توانید برای همه ی رنگ ها و نیز همه فصل ها به کار ببرید. در مورد اکسسوری نیز بهتر است ساده انتخاب کنید. از شلوغ کاری پرهیز کنید و به تعداد محدود ولی شیک انتخاب کنید. سعی کنید نگین ها و تزئینات آن ها دارای رنگ های مورد نظر در استایل مونوکروم شما باشد.

چه اصول و قواعدی را در یک استایل مونوکرماتیک در نظر بگیریم؟

تعریف استایل مونوکروم بسیار ساده به نظر می رسد، اما باید بدانید که در نظر گرفتن برخی از اصول نیز در این استایل لازم است. برای مثال باید رنگ های مورد علاقه ی خود را مشخص کنید. همه ی ما می دانیم که بر اساس نوع استایل بدنی و رنگ پوست برخی از رنگ ها و طرح ها برای ما مناسب تر هستند. بنابراین آن ها را مشخص کرده و بر اساس آن ها لباس خود را انتخاب کنید.

قبل از هزینه های اضافی به سراغ کمد لباس خود رفته و از میان آن ها مواردی که مناسب هستند و بر اساس یک رنگ خاص می توان آن ها را دسته بندی کرد از هم جدا کنید. در این انتخاب ها به طرح ها و نوع پارچه نیز دقت کنید. این نوع لباس ها برای چه فصولی از سال مناسب هستند! این نکته را نیز در نظر بگیرید که فقط گاهی اوقات لباس های سایر فصل ها در کنار هم زیبا به نظر می رسند.

استایل-مونوکروم

در انتخاب استایل مونوکروم می توانید از انواع مختلف پارچه ها با جنس های مختلف استفاده کنید. این مورد باعث می شود تا علاوه بر این که جذاب تر به نظر می رسید دیگر چشم سایرین با دیدن لباس یک دست شما خسته نشود. استفاده از طرح های و الگوهای خاص و در عین حال شیک و زیبا شما را از سادگی خارج می کند.

در زمینه استایل مونوکروم بیشتر بدانید :

استایل بوهمین (Bohemian style)

Bohemian-style-استایل-بوهیمین
استایل-بوهیمین-Bohemian-style

استایل بوهمین چیست و چه ارتباطی با استایل هیپی دارد؟

سبک یا استایل بوهو یک سبک مد است که کاملاً با جنبش هیپی (hippie fashion) مرتبط است، در آن پارچه های طبیعی (مانند نخ، ابریشم و چرم طبیعی)، رنگ های خنثی و گرم با تاکید بر استایل دهه 70 و اکسسوری های فراوان استفاده می شود.

در اواخر قرن نوزدهم و نیمه اول قرن بیستم، جنبه های مد بوهمین بازتاب دهنده سبک زندگی فردی بود. اما در کاربردهای مدرن، اصطلاح  “Bohemian”  به افرادی گفته می شود که سبک زندگی نامتعارف و معمولاً هنری دارند. برای مثال هنرمندان “گروه بلومزبری” را می توان از طرفداران این جنبش نام برد.

 اما “بوهمیان” اصلی مسافران یا پناهندگانی از اروپای مرکزی بودند. بوهمین های فرانسوی، (به معنای “کولی”) دائما در حال سفر بودند. این افراد بنابر نیاز خود توشه راه سبکی را نیز حمل می کردند و نوع پوشش خاص خود را داشتند.

در اوایل قرن 21 دختران شیک پوش با دامن های گل دار و با ظاهری بوهمی، در جامعه حضور پیدا می کنند در حالی که دختران کولی خودشان به این اندازه زیبا، شیک پوش و مرتب نبودند!

استایل-بوهمین-فرانسه-لندن

سبک بوهو فراتر از یک روند مد است. این سبک در واقع یک خرده فرهنگ واقعی است، فرهنگی که دارای یک ایدئولوژی بسیار خاص و تاریخی پیچیده می باشد و با مدهای هیپی دهه 60 و 70 ارتباط تنگاتنگی دارد. واقعیت این است که این مد در واقع به عنوان یک ضد فرهنگ در قرن نوزدهم آغاز شد.

استایل-بوهیمین-Bohemian-style-2

چطور یک تیپ بوهمین داشته باشیم؟

برای این که  از استایل بوهمین استفاده کنید،  همیشه لباس راحت و آزاد انتخاب کنید. پارچه ها معمولا رنگارنگ، سبک و از جنس الیاف طبیعی هستند.

در این سبک می توانید انواع پیراهن های بلند، طرح دار، رنگی و گلدار را وارد کمد لباس خود کنید. انواع کت های چرم و جیر به خصوص کت هایی که فرینجهای بلند دارند می توانند با پیراهن های نقش دار شما به خوبی هماهنگ شوند.چکمه ها و صندل های چرمی و دست ساز از عناصر دیگر در این استایل هستند.

بوهمین

مدل بافت بوهمین

مدل-مو-استایل-بوهمین-۱

مدل مو بوهمین چه طوریه؟

در این استایل چه برای خانم ها و چه آقایان معمولا مدل موها حالت دار و پریشان هستند. موها بلند و پرپشت است. خیلی از افراد موها را با یک روسری یا دستمال سر می بندند. روی سر می توان از تزئینات خاص این استایل نیز استفاده کرد. گاهی اوقات هم می توان از کلاه های خیلی بزرگ و لبه دار از جنس حصیر و .. استفاده نمود.

Bohemian-style-hairstyle--مدل-مو-استایل-بوهمین
مدل-مو-استایل-بوهمین-Bohemian

اکسسوری های خاص سبک بوهمین چیست؟

گردنبند، انگشتر و النگوها و دستبندها همگی در این استایل بسیار خاص و منحصر به فرد هستند. النگوهای بزرگ، رنگی و چند تایی در کنار هم دیگر، دستبندهای دست ساز و همچنین رشته های مهره و سنگ همگی از اکسسوری های خاص این استایل هستند.

اکسسوری-سبک-بوهمین
bohemian-style
-boho-style-my-style
bohemian-jewelry-النگو-استایل-بوهمین

لباس عروس استایل بوهمین

لباس-عروس-استایل-بوهمین
لباس-عروس-بوهمین
استایل-بوهمین-لباس-عروس

استایل پرپی (Preppy style)

Preppy-Style-Clothing-For-Women7

استایل پرپی یا کالجی چیست؟

سبک Preppy همه چیز در مورد یک ظاهر کلاسیک، تمیز و با کیفیت را ارائه می کند. گرچه خرید از برند هایی مانند Ralph Lauren ، Tommy Hilfiger و Lacoste برای انتخاب مناسب از این استایل کمک کننده خواهد بود، اما دستیابی به یک ظاهر شیک پرپی چیزهای دیگری بیش از خرید از برندهای مناسب است.

سبک پرپی به عنوان سبک کالجی نیز معروف است. دلیل این نامگذاری به جایی که این استایل از آن جا منشا گرفته است برمی گردد. این سبک از خرده فرهنگ جوانان دانشگاه های آمریکا و تغییراتی که آن ها در سبک لباس پوشیدن خود دادند، نشات می گیرد. در ابتدا دانشجویان این دانشگاه ها یک لباس فرم داشتند که به نام پرپی شناخته می شد. به مرور دانشجویان طبقه متوسط و طبقه ی بالا جامعه، انتخاب ها و نوع لباس پوشیدن خود را در این لباس فرم وارد کرده و به مرور باعث ایجاد این نوع سبک شدند.

استایل-پرپی-استایل-کالج
استایل-پرپی-preppy-style-for-men

نحوه انتخاب لباس به سبک پرپی

در این استایل باید لباس های شیک و اصیل را انتخاب کنید. لباس ها را به صورت لایه لایه نپوشید، برای پوشیدن یک لایه دیگر بر روی لباس معمولا از ژاکت های نازک و ترکیب هایی شبیه به آن مانند کت ها استفاده کنید.

در استایل پرپی می توانید از انواع پارچه های ساده و یا از انواع طرح های راه راه، خال دار، چهار خانه استفاده کنید. البته امروزه در سبک مدرن این استایل انواع پارچه های دیگر با طرح های گل دار و بته جقه ای هم وجود دارد.

برای آقایان کت ها و شلوارهای خاص، پیراهن های یقه دار، پیراهن مدل اکسفورد، پولو شرت ها و .. را می توان انتخاب کرد. خانم ها دامن های پلیسه کوتاه، به همراه جوراب شلواری و جوراب، شومیزهای یقه دار و .. را می توان انتخاب نمود.

preppy-style-for-women-استایل-پرپی-برای-خانم-ها
preppy-style
استایل-پرپی-آقایان
استایل-پرپی-خانم-ها

در زمینه استایل پرپی مقاله مفید زیر را می توانید دنبال کنید:

استایل و مدل مو

استایل-مدل-مو-مردانه

استایل گرانج (Grunge style)

با توجه به علاقه افراد امروزی به ترندهای قدیمی و دهه 90، جای تعجب نیست که استایل گرانج دوباره به چرخه مد برگشته باشد. از پیراهن های چهارخانه گرفته تا شلوارهای جین پاره و زاپ دار و کفش ها و پوتین های خاص این سبک همگی دوباره در خیابان ها دیده می شوند. جالب این که با وجود فاصله ی زیادی که این نوع از سبک با فرهنگ ایرانی دارد، اما در خیابان ها شاهد حضور این استایل در بین نوجوانان و جوانان هستیم.

در زمینه استایل گرانج مقاله مفید زیر را می توانید دنبال کنید:

استایل رمانتیک (Romantic style)

romantic-style-استایل-رمانتیک
استایل-رمانتیک-romantic-style-france-for-women
romantic-style-استایل-رمانتیک-زنانه

استایل رمانتیک چگونه بوجود آمد؟

هنگامی که به سبک یا استایل رمانتیک فکر می کنیم، یک زن رویایی را تصور می کنیم که موهایش را در باد رها کرده و یک پیراهن زنانه پوشیده است. او زنانه، با روحیه آزاد و عاشق است.

سبک های رمانتیک از زمان یونان باستان وجود داشته است و به ویژه در قرن نوزدهم میلادی در دوران ویکتوریا این سبک محبوب شد. مد در آن زمان به سرعت همه چیز را در کمرهای باریک، سایه های براق، توری های فرانسوی، تزئینات، گلدوزی و آستین های بلند تفسیر کرد.

بعدها، در دهه 1970 رمانتیسم از طریق دیدگاه طراح انگلیسی لورا اشلی که شرکت معروف خود را در زمینه طراحی پارچه تأسیس کرد، بازگشت جدی پیدا کرد. این اتفاق در زمانی رخ داد که مدرنیسم در مرکز همه چیز قرار داشت. وقتی مد بسیار ساختاری و هندسی بود، طرح های Laura Ashley فرار رویایی را به گذشته بدون نگرانی ارائه می داد.

استایل-رمانتیک-grey-flowers-light-pink-dresses

ویژگی های سبک رمانتیک

استفاده از استایل رمانتیک برای بهار و تابستان بسیار ساده و عملی است. می توانید برای ملاقات با دوستان، استایل تولد، میهمانی ناهار در کنار خانواده و فامیل از آن استفاده کنید. کلید این کار ایجاد ظاهری رمانتیک در جزئیات ساده و ریز است.

پارچه ها و بافت ها

پارچه های طبیعی مانند کتان، لنین و همینطور پارچه های سبک مانند حریر را انتخاب کنید زیرا به آرامی روی اندام شما می نشیند و به شما احساس لطافت میبخشد.

تزئینات

همانطور که در بالا ذکر شد، در سبک عاشقانه همه چیز در مورد جزئیات است. در نتیجه استفاده از گلدوزی، تور و جزئیات چین دار در این سبک ضروری است.

پالت رنگ

سایه های رنگ روشن در سبک یا استایل رمانتیک کلاسیک غالب است. با این حال رنگ های پاستلی و خنثی های گرم نیز بسیار خوب عمل می کنند.

در زمینه استایل رمانتیک بیشتر بدانید :

استایل مینیمال(Minimal style)

استایل-مینیمال-Minimalist-clothing-style
استایل-مینیمال-work-skirts-midi-skirts

لایف استایل مینیمال چیست؟

در استایل مینیمال مردانه و زنانه یک اصل اساسی حاکم است. این اصل عبارت است از داشتن یک رویکرد حداقلی در انتخاب نوع لباس ها و رنگبندی آن ها. بنابراین می توانید در این استایل از جزئیات غیر ضروری خلاص شوید. این به معنی اولویت سادگی در انتخاب لباس و سبک زندگی است. همچنین در این استایل رنگ های خنثی و برش های ساده لباس یکی از ویژگی ها است.

در زمینه استایل مینیمال مقاله مفید زیر را می توانید دنبال کنید:

استایل جرد لتو (Jared Leto style)

Jared-Leto-style--استایل-جرد-لتو

استایل الویس پریسلی (Elvis Presley Style)

Elvis-Presley-1956
استایل-الویس-پریسلی

درباره نویسنده

kassandra2550

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Registration

رمز خود را فراموش کرده اید؟

تهران مدا