استایل چیست؟ انواع استایل زنانه و مردانه و کاربردهای آن

انواع-استایل
kassandra2550
نوشته شده توسط
استایل-چیست

استایل چیست ؟

آیا برای خوش استایل بودن باید با مفاهیم دنیا مد آشنا شویم؟ مد یک علم و صنعت پیشرفته است. بنابراین علاوه بر طراحان و افرادی که در این صنعت فعال هستند، افرادی هم که علاقه به زیبایی دارند باید اطلاعاتی در این حوزه داشته باشند.

سبک یا استایل (style) به روش خاص شخص برای بیان خود اشاره می کند. چه این کار از طریق لباس باشد، چه سبک نوشتن یا سبک معماری. در دنیای مد نیز، “سبک شخصی” معمولاً به اختصار “سبک” گفته می شود. سبک، روشی است که فرد از طریق انتخاب های زیبا در لباس، لوازم جانبی، مدل مو و نحوه ترکیب لباس خود آن را ارائه می کند.

انواع استایل :

با کلیک روی هر عنوان می توانید در مورد استایل مورد نظر خود مطالعه نمایید. 🙂

استایل کژوال (Casual style)

استایل کژوال Casual یک سبک لباس پوشیدن غربی است. در دنیای غرب به دنبال تغییر هنجارهای اجتماعی در دهه ی 1960 این نوع سبک ایجاد شده و مورد استفاده قرار گرفت. در تاریخ مد راحتی کمتر مورد توجه قرار گرفته بود. صد سال پیش، نزدیک ترین چیز به لباس های کژوال، لباس های ورزشی مانند لباس های گلف و کفش های oxford بودند. اما به مرور لباس های کژوال شامل لباس کارگران مانند شلوار جین و لباس های ارتش خاکی رنگ شد. اما این نوع لباس ها هنوز هم راحت نبودند و در ادامه تلاش آمریکایی ها برای یک سبک راحت کل صنایع را تحت تاثیر قرار داد. مدونا در دهه 1980 یراق دوزی و تزئینات خاص را به این سبک وارد کرد. در 1990 نیز مد هیپ هاپ جواهرات ظریف و لوکسی را که همراه با این نوع سبک پوشیده شده بود را به دنیای مد عرضه کرد.

استایل-کژوال-زنانه

چگونه استایل کژوال داشته باشیم؟

آیا به راحتی خود در طی روز خیلی اهمیت می دهید؟ پس استایل کژوال می تواند بهترین انتخاب برای سبک لباس پوشیدن شما باشد. استایل Casual برای رسیدن به راحتی در انتخاب لباس نیز ایجاد شد. برای این که فرد بدون نیاز به فکر کردن و بدون نیاز به تلاش زیاد بتواند راحت لباس رومزه خود را انتخاب کند. اما در این حالت هم رعایت برخی از اصول باعث می شود تا همین لباس های ساده و پایه ای نیز فوق العاده و همراه با خلاقیت باشند.

استایل-کژوال-مردانه

آیا امکان داشتن یک استایل کژوال با مانتو نیز وجود دارد؟

بله، اما چه موقع لباس های کژوال بپوشیم؟ یک روز معمولی!

هر زمان که می خواهید یک لباس راحت به تن داشته باشید از این سبک استفاده کنید. استفاده از شلوار جین و کتانی استایل شما را به سوی این سبک پیش خواهد برد. هنگام رفتن به خارج از خانه در طی روز می توانید از شلوار گشاد و کفش راحتی با یک گردنبند و کیف زنجیری بی نظیر به همراه یک مانتو بلند استفاده کنید. برای روزهای گرمتر ، به دنبال یک لباس چاپی با کفش های کتانی یا کفش پاشنه بلند بروید. در مورد اکسسوری، حداقل گوشواره و عینک آفتابی را فراموش نکنید. پالتو یا بارانی بلند نیز برای روزهای سرد کاربرد خوبی دارد.

 

استایل-کژوال-با-مانتو-روسری-شال

نحوه انتخاب یک استایل کژوال پاییزی

انتخاب یک هودی برای این فصل بسیار کاربردی است. هودی ها رنگ ها و طرح های متنوعی دارند، بنابراین دست شما برای انتخاب آن ها باز خواهد بود. شلوارهای مناسب برای این نوع استایل شلوارهای جین، کتان و جاگر است.

 

برای آقایان انتخاب یک تیشرت می تواند بسیار مناسب باشد. آن ها می توانند به صورت لایه لایه لباس بپوشند به این معنی که بر روی تی شرت از هودی استفاده کنند. از آن جایی که فصل پاییز کاملا هوا سرد نیست، این نوع لباس پوشیدن هم بسیار کاربردی و شیک خواهد بود.

برای پاییز و زمستان همچنین می توانید از پلیور یا ژاکت استفاده کنید. نوع بافت می تواند با توجه به فصل نازک یا زخیم باشد. اما اگر از لایه ها استفاده می کنید می توانید یک پلیور یقه گرد یا یقه هفت را انتخاب کرده و زیر و روی آن ها از سایر لباس های سبک کژوال مانند تی شرت، هودی و … استفاده کنید.

کت های چرم یا جین، انواع کاپشن ها با جنس های مختلف نیز در این فصل برای این سبک لباس پوشیدن بسیار پر کاربرد است.

استایل-کژوال-پاییزه-مردانه

روش انتخاب یک کفش مناسب در استایل کژوال

در حالی که نوع لباس پوشیدن مهم است، اما فراموش نکنید که کفش نیز در استایل کژوال از اهمیت ویژه ای برخوردار است. کفش های تخت، صندل و کفش های کتانی، بدون اینکه سبک شما را به خطر بیندازند، همه گزینه های خیلی خوبی هستند. کفشی را انتخاب کنید که دارای یکی از رنگ های گروه بندی لباس شماست یا این که یک رنگ متضاد را انتخاب کنید.

کفش-اسپورت-استایل-کژوال-پاییزی
استایل-کژوال-پاییزی
کفش-استایل-کژوال-پاییزی
کفش-مردانه-استایل-کژوال-پاییزی

استایل الگانت (Elegant style)

استایل-الگانت

وقتی از کریستین دیور سوال شد “چه چیزی خوشپوشی مهم است؟”

او گفت، هیچ کلیدی وجود ندارد! اگر این کار خیلی آسان بود، زنان ثروتمند می توانستند کلید را بخرند و تمام نگرانی های آن ها در مورد مد تمام می شد! اما سادگی، آراستگی و خوش سلیقگی – سه اصل اساسی مد – قابل خریدن نیست. اما می توان نکته این جاست که فقیر و ثروتمند هر دو می توانند آن را بیاموزند.

اصول اساسی دستیابی به ظاهری زیبا بسیار ساده است. البته ظرافت های پیچیده ای نیز وجود دارد، اما برای افراد مبتدی، ما به سادگی و کیفیت توجه خواهیم داشت.

استایل-الگانت-مردانه

اصول اولیه استایل الگانت برای خانم و آقایان:

  • تمیزی
  • مرتب بودن
  • از نظر ظاهری برازنده بودن. (طوری که همیشه قبل از لباس متوجه خود فرد خواهید شد.)
  • پوشیدن لباس با کیفیت خوب.
  • ظاهر و بیان مطبوع داشتن.
  • پوشیدن لباس متناسب با مناسبت ها
  • ترجیح در استفاده از سبک های کلاسیک

 

استایل-شیک-الگانت-دامن-کت
استایل-الگانت-پوشیده-با-روسری
استایل-الگانت-زنانه
استایل-الگانت-با-حجاب
elegant-style

برای خانم ها استفاده از اکسسوری ها و لباس های شیک، متناسب و پر زرق و برق برای این نوع استایل بسیار استفاده می شود. در استایل الگانت همیشه باید صورت و ناخن ها تمیز بوده و بوی خوش عطر از فرد به مشام برسد. همیشه لباس تازه بپوشید. سعی کنید حداقل آرایش را داشته باشید. ظاهر خود را تازه و به روز نگه دارید. در طول روز به دنبال ظاهری طبیعی تر و در شب سنگین تر باشید.

استایل-الگانت-زنانه-شیک
elegant-style-استایل-الگانت-رسمی

استایل ماسکولین (Masculine style)

استایل-ماسکولین-زنانه | masculine style

متن 

استایل-ماسکولین | masculine style

استایل ویبرانت (Vibrant style)

متن 

استایل-ویبرانت-زنانه | Vibrant style

استایل ویمسیکال (Wimsical style)

همه ما خانم ها کاملاً شبیه یکدیگر هستیم. ما مدام لباس و اکسسوری می خریم، اما وقتی کمد خود را باز می کنیم، احساس می کنیم چیزی برای پوشیدن نداریم. همه ما می خواهیم زیبا و شیک باشیم، تنها چیزی که لازم داریم، این است که بایستیم و چند دقیقه در کمد خود نگاه کنیم و به روش هوشمندانه تری مونتاژ کمد لباس خود را انجام دهیم. ما می توانیم تعداد زیادی لباس آماده را در کمد لباس خود داشته باشیم. در این جا می خواهیم یاد بگیریم که چطور برای یک فصل گرم کمد لباس خود را آماده کنیم.

استایل-ویمسیکال-Wimsical-style
استایل-ویمسیکال-زمستانه-۱
استایل-ویمسیکال-زمستانه-۲

چطور برای فصل های بهار و تابستان با استفاده از رنگ ها و طرح های جذاب استایل ویمسیکال شیک و زیبا باشیم. در این استایل به طرز خیره کننده ای از رنگ های شاد و پترن های رنگی استفاده می شود. این طرح ها و رنگ های جذاب، این استایل را برای فصل های گرم مناسب می کند. شاید در فصل های بهار و تابستان خیلی از ما از پیراهن های طرح دار و دامن های بلند یا کوتاه رنگی استفاده می کنیم، اما باید بدانیم که این ها همگی جزئی از این استایل محسوب می شوند. اگر دوست ندارید در فصل گرم از لباس خنک استفاده کنید دامن شلواری های زیبا می تواند انتخاب خوبی باشد.

استایل-ویمسیکال-با-شلوار-دامنی

در زمینه استایل ویمسیکال بیشتر بدانید :

استریت استایل (Street style)

آیا می دانید که شما هم استایل استریت (street style) خاص خود را دارید؟!

اگر در خیابان های نیویورک، لندن، توکیو، میلان، و پاریس قدم بزنید با انواع لباس های عجیب و خاصی مواجه خواهید شد که در واقع بر پایه تصورات فردی از فشن و مد شکل گرفته است. این نوع از مد وابسته به ترندهای دیده شده فشن شوها نیست و از این جهت هر فرد با توجه به سلیقه ی خود می تواند استایل خود را داشته باشد. البته افراد در استایل خیابانی یا استریت استایل ممکن است از سایر استریت استایل ها و یا حتی رسانه های اجتماعی تقلید کنند یا با توجه به آن ها سبک خود را بسازند.

street-style-استایل-خیابانی

در زمینه استایل خیابانی بیشتر بدانید :

استایل پانک (Punk style)

متن 

استایل-پانک-مردانه-punk-style
استایل-پانک-زنانه-punk-style-for-women
Punk-Hair-and-Makeup-Idea-استایل-پانک-مردانه-punl-style-for-men

استایل مونوکروم (Monochrome style)

متن 

استایل بوهیمین (Bohemian style)

Bohemian-style-استایل-بوهیمین

متن 

استایل-بوهیمین-Bohemian-style
استایل-بوهیمین-Bohemian-style-2

استایل پرپی (Perpi style)

استایل-پرپی | Perpi style

متن 

استایل و مدل مو

متن 

استایل گرانج (Grunge style)

متن

استایل رمانتیک (Romantic style)

متن 

romantic-style-استایل-رمانتیک
استایل-رمانتیک-romantic-style-france-for-women
romantic-style-استایل-رمانتیک-زنانه
استایل-رمانتیک-grey-flowers-light-pink-dresses

در زمینه استایل خیابانی بیشتر بدانید :

استایل مینیمال(Minimal style)

متن 

استایل-مینیمال-Minimalist-clothing-style
استایل-مینیمال-work-skirts-midi-skirts

استایل جرد لتو (Jared Leto style)

متن 

Jared-Leto-style--استایل-جرد-لتو

استایل الویس پریسلی (Elvis Presley Style)

متن 

Elvis-Presley-1956
استایل-الویس-پریسلی

درباره نویسنده

kassandra2550

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Registration

رمز خود را فراموش کرده اید؟

تهران مدا