مجموعه اوت کوتور بهاری ۲۰۲۰ ولنتینو، پلی بین گذشته و آینده برند

مجموعه کوتور بهار 2020 ولنتینو
نیلوفر ترابنده
نوشته شده توسط نیلوفر ترابنده

در دنیای مد، شرایط عجیب و گیج‌کننده‌ای در جریان بوده است: همه در فاصله‌ی بین نمایش های مد، نیم‌نگاهی هم به جلسات استیضاح پرزیدنت ترامپ در ایالات متحده، شیوع کروناویروس در چین، و مذاکرات توسعه‌ی پایدار در داووس بین پلوتوکرات‌ها داشته‌ایم.

طراحانی مانند ویکتور هورستینگ و رالف اسنورن از ویکتور اند رالف کار خود را با استفاده از روشی آزادتر انجام دادند:

تکه دوزی های مربع در رنگ‌های متنوع و تند روی پیراهن‌های عروسکی و لباس‌های شب که گویی برای داستان‌های لارا ایگلاس ویندر طراحی شده‌اند، و اغلب همراه کلاه بزرگی از جنس فلزی مچاله شده پوشیده  می‌شوند.

ویکتور و رالف

 

مجموعه اوت کوتور بهاری خانه مد ولنتینو در هفته مد پاریس ارائه شد.

با گزارش این کالکشن، همراه مجله تهران مدا باشید.

پیچولی مدیر خلاقیت برند درباره‌ی این مجموعه گفت: سعی کردم روی موضوع کوتور از جنس ناخودآگاه کار کنم… می‌خواستم روی ایده ‌ی بی‌همتایی تاکید داشته باشم.
پیچولی این ایده را در بازی با شفافیت پارچه ها، برش ها و در آسترهای مشخص و لایه های زیری لباس ها به نمایش گذاشته بود.

در این کالکشن کارهای زیادی با الهام از سبک قدیمی هالیوود دیده می‌شد:‌
دستکش‌های بلند تا آرنج، یقه‌های بلند، دامن های مدل ماهی در لباس های شب، به همراه حجم‌های بزرگ و رنگ‌های خیره ‌کننده که امضای پیچولی هستند.

علاوه بر این‌ها، تزیینات امروزی‌تر مانند یقه‌اسکی‌هایی از جنس حریر و پاپیون‌های خیلی بزرگ، که وقار و ظرافت را با شیطنت و بازیگوشی تلفیق کرده بود.


وقتی این لباس ها کنار هم قرار می‌گرفتن به نظر می‌ رسید هر کدوم برای استایل یه شخصیت کاملا متفاوت طراحی شده ، اما در کنار هم و به عنوان یک کالکشن شکوهی را به نمایش می‌گذاشتند که یادآور سال‌های دهه‌ی ۷۰ و ۸۰ بود.

هر لباس در این مجموعه جزییات مفصلی داشت .


مثل فرم های چین دار و دالبردار حجیم، پیلی های بزرگ و مشخص، رنگ‌های غیرمنتظره، لباس‌های شب جیبدار، و جزییات ظریف و پیچیده‌ی پشت لباس‌ها که باعث می‌شد طرح‌ها از هر طرف که دیده می‌شن خیره‌کننده‌ باشند.


تناژهای قرمز، رنگ محبوب این خانه مد رومی، با جزییات اپتیکی، شکوفه‌های انتزاعی، و اکسسوری‌های مناسب مراسم فرش قرمز در این مجموعه بهاری به چشم می خورد.

پیچولی با استفاده از عنصر بی همتایی و برون‌گرایی، بین زمان گذشته و آینده، بین تاریخ پر افتخار و آینده‌ی پر اهمیت این برند پلی ساخته بود.

درباره نویسنده

نیلوفر ترابنده

نیلوفر ترابنده

دیدگاهتان را بنویسید

Registration

رمز خود را فراموش کرده اید؟

تهران مدا