UNITI، برند ایرانی بابک وثوقی

امینه محمدی
نوشته شده توسط امینه محمدی

UNITI  یک برند ایرانی با نگاه خلاقانه است که توسط بابک وثوقی تأسیس شده است.

این برند از استایل خیابانی و هنر مدرن الهام میگیرد و مزیت اصلی آن طراحی منحصر به فرد همراه با کیفیت بالا است.

این مجموعه لباس هایی با استایل خیابانی و آوانگارد در لاین مردانه و رنج سنی ۱۵ تا ۳۹ سال تولید میکند.

محصولات این برند قیمت مناسبی دارند.

 

در ایران UNITI محصولاتی ارائه می دهد که نسبت به محصولات بازارمحلی و خرده فروش ها بسیار متفاوت است.

کالاهای قابل مقایسه فقط توسط برندهای لوکسی تولید میشوند که قیمت های نجومی دارند و تقریبا ۶ تا ۱۰ برابر بالاتر از قیمت محصولات UNITI هستند.

مجموعه ی پاییزه ۲۰۱۷  UNITI با بیش از ۵۰ قطعه در دبی به نمایش گذاشته شد که شامل دسته بندی هایی مانند، کاپشن ها، سویشرت ها، پیراهن ها، شلوارها و اکسسوری( کلاه و کمربند) بود.

ستاره ی محصولات UNITI تی شرتهای مشهور مد روز او که قیمتی بین ۲۵ تا ۴۰ دلار دارند به عنوان ستاره محصولات uniti شناخته می شود.

از دیگر محصولات محبوب می توان به کلاه های مارک دار آن به قیمت ۴۰ دلار و « شلوار ورزشی توکیو» به قیمت ۷۰ دلار اشاره کرد.

این برند در نتیجه اضافه کردن برخی محصولات به مجموعه هایش (کفش ها و شلوارهای جین) سود خوبی کرده است؛ این کار باعث افزایش فروش متوسط هر مشتری و فروش کلی شده است.

 

مدل قیمت گذاری این برند:

میانگین سود فروش عمده ی UNITI تقریبا ۵٫۷ برابر هزینه ی کلی است؛ بیشترین فروش فعلی UNITI از فروشگاه شعبه ی زعفرانیه با در آمد ماهیانه ۵۰ تا ۷۵ درصد از کل فروش این برند به دست می آید.

UNITI متشکل از همکاری قوی بابک وثوقی (مدیر خلاق) و معین علوی (مدیر عامل) است.

بابک بیش از ۱۵ سال تجربه در زمینه ی لباس و معین سابقه طراحی داخلی دارد.

UNITI از ده تیم اصلی تشکیل شده است که در بخض های فروش، تولید و عملیات با ۵  کارمند دیگر که درشعبه های مختلف مشغول به کار هستند.

یکی از مهمترین مزیت های UNITI مفهوم نام تجاری منحصر به فرد و موقعیت این برند در بازار است.

همیشه رقبایی وجود دارند که بر اساس امتیاز قیمت و دیگر موارد در سبک استایل خیابانی آوانگارد رقابت میکنند اما در حال حاضر هیچ رقیبی وجود ندارد که بتواند هر دو مورد را در یک بازار داخلی با UNITI جای دهد.

تم مشکی تک رنگ محصولات UNITI وجه تمایز او نسبت به دیگر برند های ارزان قیمت در سبک استایل خیابانی را در بازار جهانی نشان میدهد.

بهترین رقبای UNITI در ایلات متحده Blvck Scvle است و در سطح جهانی نزدیک ترین رقبای آن برندهای لوکس Rick Owens و Julius هستند.

او درباره مجموعه ای که ۲۰۱۷ در دبی به نمایش گذاشت می گوید که ایده ی اصلی مجموعه زمانی که در توکیو (جایی که کفش های UNITI در آنجا تولید میشوند) برای چند ماهی اقامت داشت به ذهنش رسید.

منبع الهام او فرهنگ سامورایی ژاپن بود و سعی در تلفیق آن با رنگ مشکی داشت.

بابک وثوقی در کل علاقه ی زیادی به فرهنگ ژاپن دارد .

UNITI یک برند مردانه است اما وثوقی به این اشاره کرد که این لباس ها را خانم ها هم میتوانند بپوشند و در کل لباس ها را میتوان با هم به اشتراک گذاشت.

او  میگوید که لباس های هر کالکشن بر اساس فصل طراحی نمی شوند.

برای مثال روی یک سویشرت نوشته است « بدون فصل» و تقریبا تمام لباس ها را می توان در همه ی فصل ها پوشید، مثلا اگر هوا سرد بود میتوان ۵ تیشرت و یک سویشرت را روی هم لایه ای پوشید و یا اگر هوا گرم بود تنها یک تیشرت پوشید.

درباره نویسنده

امینه محمدی

امینه محمدی

دیدگاهتان را بنویسید

Registration

رمز خود را فراموش کرده اید؟

تهران مدا