مجموعه تعطیلات ۲۰۲۰ لویی ویتون

نیلوفر ترابنده
نوشته شده توسط نیلوفر ترابنده

مدیر خلاقیت لویی ویتون،نیکلاس گوسکوییر همیشه لوکیشن های خاص و ویژه ای را برای نمایش مجموعه هایش  انتخاب کرده است.در سال های اخیر بسیاری از مجموعه های  خانه مد لویی ویتون در موزه های معروفی مثل لوور و دکورهای باشکوه با سبک آینده نگر به روی صحنه رفته است.

 

محلی که برای امضای شخصی او یعنی تلفیق گذشته و آینده بسیار مناسب است.در مورد نمایش های بین فصلی ریزرت یا تعطیلات که از نظر تبلیغاتی برای برند ها بسیار مهم هست، مجموعه های های لویی ویتون در لوکیشن هایی مانند  فرنچ ریویرا،ریو دوژانیرو،کیوتو و پالم اسپرینگ ارائه  شده است.

اگر بخواهیم به چند ویژگی از امضای شخصی این‌طراح اشاره کنیم، علاقه به تاریخ، به ویژه تاریخ مد در ده ها و حتی صده های مختلف،و در مقابل علاقه او به سبک فیوچریستیک یا همان آینده نگر هست.

میتوانیم حدس بزنیم که انتخاب این محل های خاص و تاریخی  از جمله موزه های مختلف برای اجرای مجموعه هاش هم‌ از علاقه ی ویژه ای که‌ به معماری و سبک های مختلفش داره سرچشمه‌میگیرد.

 

برای ریزرت ۲۰۲۰ گوسکوییر این بار نیویورک و محلی بسیار خاص را برای نمایش مجموعه اش در نظر گرفته بود.

فرودگاه جی اف کی و اگه بخواهیم دقیق تر باشیم، محوطه داخل مرکز پرواز twa

ترمینالی به شکل بال که در سال ۱۹۶۲ توسط ایرو سارینن طراحی شده بود و اخیرا بخشی از آن  به شکل هتل باز سازی شده است.

دیوارهایی سرتاسر پوشیده شده از پنجره ،فضایی پر نور و سرسبز پر از گیاهان مختلف  با پلکانی پیچ در پیچ و دکور قرمز رنگ  که به فضا حال و هوایی رترو داده بود، این ترمینال را به فضایی باشکوه برای نمایش مد تبدیل کرده بود.

از انجا که انگار طراح مجموعه میخواست  اشاره ای به شهری که برای اجرای کالکشن ریزرت ۲۰۲۰ انتخاب کرده بود داشته باشد، موتیف های شهر نیویورک  را به اشکال مختلف در لباسهای مجموعه به کار برده بود.

آسمان خراش های نیویورک به صورت خطوط گرافیکی روی ژاکت های اسپرت و رنگارنگ چاپ شده بودند.

موتیف های مثلثی شکل که یادآور برج کرایسلر بود، اینجا و آنجا به چشم میخوردند.

و روی تاپ های متالیک به صورت گلدوزی، روی بلوزهای ابریشمی به شکل چاپی و روی کیف های چرمی حک شده بودند.

گروهی از پیراهن های کوتاه مجموعه با الهام از سیلوئت های دهه ۱۹۶۰ به همراه اکسسوری هایی یادآور کیف های هوایی نمادین TWA به روی صحنه نمایش ظاهر شدند.

آستین های خفاشی و دامن های Bubble یادآور لباسهای دهه ۱۹۸۰ بودند و از طرفی بوتهای لژدار ارتشی با الهام از ترندهای محبوب دهه ۱۹۹۰ طراحی شده بودند.

کلاه ها به سبک کلاه های خلبانی با فضای نمایش هماهنگ شده بودند.

درباره نویسنده

نیلوفر ترابنده

نیلوفر ترابنده

دیدگاهتان را بنویسید

Registration

رمز خود را فراموش کرده اید؟

تهران مدا