طراح لباس عروس

طراحی لباس عروس
نیلوفر ترابنده
نوشته شده توسط نیلوفر ترابنده

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که دلیل زیبایی خیره کننده ی لباس عروس چیست؟
دلیل جذابیت لباسهای عروس، دست دوزی های ظریف و تیم متخصص و ماهری است که درساخت این لباس ها نقش دارند.

در این مطلب از مجله تهران مدا با حرفه طراحی لباس عروس بیشتر آشنا شوید.

برای خلق همین لباسهای عروسی که شما در ویترین فروشگاه ها میبیند سالها و گاهی ده ها سال زمان صرف شده است.

دلایلی وجود دارد که چرا افراد دوست دارند طراح لباس عروس شوند اما یکی از مهمترین آنها این است که این اشخاص درتحویل یک لباس فوق العاده در یک روز مهم ، تاثیر گذارهستند.

چگونه طراح لباس عروس شویم؟

تحصیل در رشته های فشن، هنر و یا نساجی با ارائه ی دروسی در این زمینه به شما کمک خواهد کرد.

اما در واقع این آموزشهای رسمی به تنهایی در فراگیری مهارتهایی برای کسب و کار به برای شما سودمند نیست.

کسانی که می خواهند طراح لباس عروس شوند باید به خاطر داشته باشند که این کار نیاز به ساعتهای طولانی شامل کارهای آخر هفته و دانستن نحوه ی برخورد با انواع مشتری ها و درخواستهای فوری است.

برای مطالعه بیشتر :  Hayley Paige طراح لباس عروس

آشنایی با دوخت

حرفه ی طراحی لباس عروس نیازمند مهارتهای خاص مانند کاربا نرم افزار های الگوسازی کامپیوتری، ماشین های بافندگی و دوره های کسب و کار است.

طراح لباس عروس باید بتواند برای ساخت زیرسازیهای لباس عروس، طراحی های پیچیده انجام دهد و بر تکنیک های دوخت اوت کوتور مسلط باشد.

علاوه براین باید مهارت انتخاب پارچه و تور و نحوه ی استفاده از آنها را به خوبی بدانند.

پورتفلیو

اگر می خواهید برای طراحی لباس عروس پورتفیلو تهیه کنید نمونه کار شما باید شامل پنج پروژه ی کامل و چندین اسکیچ از مجموعه باشد.

با تاکید بیشتر بر طراحی دیجیتال این روزها ، شما باید بتوانید در کنار پورتفیلوی سنتی یک پورتفیلوی دیجیتال نیز داشته باشید و مطمئن شوید که هردو پورتفیلو شامل بهترین و متنوع ترین کارهایتان باشد.

شما باید تمرین های عملی در زمینه طراحی لباس عروس و تزئینات داشته باشید و برای این کار می توانید در کنار یک طراح لباس عروس دوره های کارآموزی را بگذرانید.

ارتباط طراح لباس عروس با مشتری :

در تمام مراحل کار از طراحی و دوخت گرفته تا امور مالی ، بازاریابی، عکاسی و نمایش در فشن شوها در کنار طراح باشید و به او کمک کنید تا کار را به خوبی یاد بگیرید و علاوه بر آن بتوانید با شبکه های متخصصان دنیای مد در ارتباط باشید.

طراحی لباس عروس شغلی است که در آن شما باید یک جفت گوش برای شنیدن و همدردی با مشتریان داشته باشید.

بسیاری از عروس ها وقتی برای بازدید می آیند نیاز به حمایت عاطفی شما دارند ، آنها به شما اعتماد می کنند و شما نیز باید بتوانید به عنوان طراح لباس عروس در موقعیت های مختلف عکس العمل های مناسب نشان دهید.

بعد ازگذراندن دوره کارآموزی و به دست آوردن مهارت های ذکر شده، میتوانید برای شروع و راه اندازی مجموعه خود اقدام کنید. به خاطر داشته باشید که اداره یک مزون لباس عروس فقط شامل طراحی لباس با پارچه های زیبا و پر زرق و برق و خاطرات خوش نیست.

در پایان باید به این نکته اشاره شود که، شما مدیر کسب و کار خود هستید و می بایست با برنامه ریزی درست در موقعیت های مختلف و همینطور مدیریت بحران آشنا بوده و با پشتکار و تبلیغات مناسب بتوانید روز به روز در حرفه خود پیشرفت کنید.

در ادامه می توانید مقاله کاربردی چگونه طراح لباس شویم ؟ را مطالعه نمایید.

درباره نویسنده

نیلوفر ترابنده

نیلوفر ترابنده

دیدگاهتان را بنویسید

Registration

رمز خود را فراموش کرده اید؟

تهران مدا