چگونه مدیر خلاقیت بشویم

kassandra2550
نوشته شده توسط

مدیر خلاقیت در تمام حوزه های هنری نقش بسیار مهمی بازی میکند. این شخص در کنار مهارت و خلاقیت نقش نظم دهنده و هدایت کننده یه پروژه را در تمام بخش ها در یک مجموعه بر عهده دارد. مدیران خلاقیت در صنعت مد نیز مسئولیت های بسیاری را بر عهده دارند.

تحصیلات

اگر آینده خود  را در این حرفه می‌بینید پس برای شروع بهتر است در یک‌رشته تحصیلی مرتبط با مد تحصیل کنید. البته مدیران خلاقیت توانایی  در صنعت مد در حال فعالیت هستند که  رشته تحصیلی‌یشان لزوما مرتبط با مد و لباس نبوده است. بعد از فارق التحصیلی برنامه‌ریزی کنید تا حداقل چند سالی را در چند زمینه مرتبط مثل طراحی لباس، مدنویسی، مارکتینگ، عکاسی و فیلمبرداری مد، برگزاری ایونت‌ها و رویدادهای مرتبط به صورت حرفه‌ای تجربه کسب کنید و بتوانید  یک رزومه حرفه ای درست کنید.

مدیریت

شما به عنوان یک مدیر خلاقیت باید تیم‌ها و قسمت‌های مختلف یک مجموعه را همزمان مدیریت کنید، بنابراین نیاز دارید تا در‌زمینه مدیریت پروژه و بحران و همینطور موقعیت‌های مختلف دیگر تواناییهاتون را بالا ببرید. به احتمال زیاد مجموعه‌ها زمان بررسی رزومه شما به این نکته توجه می‌کنند که تجربه رهبری و کمک به پیشرفت و تحول یک مجموعه مد را در کارنامه حرفه ایتان داشته باشید. بد نیست برای ادامه تحصیل در مدارج بالاتر یک‌رشته مدیریتی را انتخاب کنید تا به صورت آکادمیک و حرفه‌ای در این زمینه توانمند بشوید.

نقش مدیر خلاقیت در شبکه های اجتماعی

در دنیای امروز و در عصر رسانه نمی‌توانیم نقش پرسونال برند در شبکه‌های اجتماعی را نادیده بگیریم. شما به عنوان شخصیتی که قصد دارید در حوزه مد و لباس مطرح باشید، لازم است که روی پرسونال برند و جایگاهتان در فضای مجازی هم کارکرده و تاثیرگذار باشید و همینطور در مورد مارکتینگ و برند در فضای مجازی دانش کافی داشته باشید. بعضی از مدیران خلاقیت افرادی را به صورت جداگانه برای مدیریت امور صفحات شخصییشان در شبکه‌های اجتماعی استخدام می‌کنند.

ارتباطات

ارتباطات خوب و قوی یکی از بالهای اصلی برای شما به عنوان مدیر خلاقیت یک مجموعه مد به حساب می‌آید. هرچقدر افراد بیشتری را در این حوزه بشناسید و با آنها در ارتباط باشید. تجربه بیشتری کسب می‌کنید و می‌توانید در زمینه‌های مختلف از افراد حرفه‌ای این صنعت کمک بگیرید و با آنها همکاری داشته باشید.
از زمانی که راهتان را شروع می‌کنید و قدم به قدم پیش می‌روید بایدتا می‌توانید در شاخه‌های مختلف مربوط به این صنعت دوره ببینید و تجربه کسب کنید. سختی‌های مختلف این راه را با تلاش و پشتکارتان پشت سر بگذارید و اطرافتان را با آدمهای متخصص و موفق در صنعت مد پر کنید تا در‌نهایت بتوانید به یک مدیر خلاقیت موفق و باتجربه تبدیل بشوید.

 

درباره نویسنده

kassandra2550

دیدگاهتان را بنویسید

Registration

رمز خود را فراموش کرده اید؟

تهران مدا