مجموعه پاییز زمستان مردانه Balmain بازتابی از ریشه های فرهنگی آفریقا

kassandra2550
نوشته شده توسط

مجموعه مردانه پاییز زمستان ۲۰۲۰ بالمان در هفته مد پاریس برگزار شد. اولیویر روستینگ، مدیر خلاقیت این خانه مد، در این کالکشن، ریشه‌های فرهنگی محل تولدش را به نمایش گذاشت.
سالن بزرگ ویلته به شکل منظره‌ای سرتاسر پوشیده با تپه‌های ماسه‌ای درآمده بود و مدل‌ها با لباسهای دراپه با اکسنت‌های طلایی در رنگهای هماهنگ با فضای نمایش به روی صحنه می‌آمدند.


سال پیش مستندی با عنوان wonder boy ساخته شد که در آن روستینگ به دنبال محل تولد و پدر و مادر واقعیش می‌گشت. در طی این جستجو برای کشف ریشه‌های هویتش متوجه شد اصالتش به اتیوپی و سومالی برمی گردد.

روستینگ می‌گوید: حالا که فهمیدم ریشه م از کجا است، احساس می‌کنم دید بازتری پیدا کردم. من به اصالتم و شخصیتی که امروز دارم افتخار می‌کنم و این موفقیت را مدیون پدر و مادر فرانسویم هستم.


این طراح لباس در کودکی به فرزند‌خواندگی پدر و مادری فرانسوی درآمد و در شهر بندری بوردو واقع در شمال فرانسه بزرگ شد.
هدف روستینگ خلق مجموعه‌ای بود که بازتابی از خودش باشد. بازتابی از فردی از طبقه بورژوا و فرانسوی که به تازگی به هویت چندگانه اش که به شمال آفریقا برمی گردد پی برده.
این مجموعه تلفیقی از فرم‌های کلاسیک و فرم‌های سنتی خاورمیانه و هند بود.


کت و ژاکت‌هایی در رنگ‌های شتری، آبی و رنگهای شاد دهه ۱۹۸۰ میلادی با شلوار‌های دتی، تاپ‌های دراپه و تونیک‌های بلند دوخته‌شده از پارچه‌های جیر سبک، کرپ و ساتن در این مجموعه به چشم می‌خورد.


انگار طراح در این مجموعه بُعد دیگری از خلاقیتش را ابراز کرده بود. نگاهی که به به وسیله سیلوئت و پالت رنگی نسبتا ملایم‌تری به نمایش گذاشته‌شده بود. البته هر چه باشد روستینگ نمی‌تواند هیچ‌وقت از زرق‌و‌برق دست بکشد و اینبار هم این امضای شخصی را در ژاکت‌هایی با گلدوزی‌های طلایی به سبک تزیینات افریقایی و نقوش زودیاک و همینطور ملزومات متالیک استفاده‌شده در اکسسوری‌ها نشان داده بود.


نمایش با به روی صحنه اومدن گروهی رقصنده که شلوارهای دراپه به تن داشتن و اجرای رقصی مدرن به پایان رسید.

درباره نویسنده

kassandra2550

دیدگاهتان را بنویسید

Registration

رمز خود را فراموش کرده اید؟

تهران مدا