مجموعه تعطیلات ۲۰۲۰ Fendi

نیلوفر ترابنده
نوشته شده توسط نیلوفر ترابنده


کالکشن ریزرت یا تعطیلات ۲۰۲۰ اولین مجموعه فندی بود که بدون حضور طراح لباس معروف، کارل لاگرفلد طراحی شد. هوش سرشار سیلویا ونتورینی که مدت‌زمان زیادی در‌کنار لاگرفلد فعالیت داشته، باعث شده تا این دوره‌گذار در این خانه مد راحت‌تر طی شود. هوش سرشار او در تزریق خلاقیت در مجموعه ریزرت و دعوت او از تیم طراحی برای تماشای فیلم ماجرایی- جنایی گلوریا به کارگردانی جان کاساوته ساخته‌شده در دهه ۸۰ و به هنرپیشگی همسرش در آن زمان جنوا رولندز، کاملا مشهود است.

آنچه در این مجموعه مد دیده می‌شد، بازگشت به ظاهر بورژوازی اما با نگاهی امروزی بود که به وسیله خطوط خشن و منظم و ترکیب آن با نرمی و لطافت اوت کوتور، جانی تازه گرفته بود. این نگاه را می‌شد در طراحی کت و دامن‌هایی با برش‌های ملایم، در‌کنار کتهای شق‌ و‌ رق که با دامن‌های میدی ست شده و همینطور چاک‌های بلند دامن‌ها در‌کنار که قسمت عریان پاها را نمایان می‌کرد و چکمه‌های پاشنه‌بلند چرمی جذاب دید.


به‌کار بردن چرم قرمز آتشی که خطی از جسارت بر‌ روی یک بارانی کلاسیک انداخته بود و با وجود یک نوار پهن مشکی جذاب بر‌روی یک پیراهن میدی با یک پاپیون زنانه روی قسمت پشت کمر همگی نشانه‌هایی از فیلم گلوریا و حال‌و‌هوای آن دهه بودند. همینطور به‌کار بردن چرم برای شلوارهای دمپا گشاد وفاق بلندی که با بلوزهای ابریشمی شیک هماهنگ‌شده بودند و یا با پیراهن‌های اسپرت که داخل شلوار قرار می‌گرفتند پوشیده شده بود همگی ما را یاد فضای دهه ۸۰ می‌انداخت.

ازلوگو با‌ظرافت زیاد اما به وفور استفاده‌شده بود. تم کالیگرافی معروف همراه با دبل اف و راه راه‌های سیاه و قهوه‌ای به صورت خیلی ظریف بر‌روی کت و شلوارهای پیژامه‌ای و یا در‌کنار درز چاک دامن‌ها چاپ‌شده بود.

درباره نویسنده

نیلوفر ترابنده

نیلوفر ترابنده

دیدگاهتان را بنویسید

Registration

رمز خود را فراموش کرده اید؟

تهران مدا