مجموعه بهارDries Van Noten 2020 بازی با پارچه و بافت

kassandra2550
نوشته شده توسط

مجموعه بهار ۲۰۲۰ دریز ون نوتن در هفته مد پاریس به نمایش درآمد. طراح بلژیکی این مجموعه را با همکاری طراح کوتور باسابقه، کریستین لاکوا طراحی کرده بود. بازی با پارچه و بافت و ترکیب لباس‌های سبک اسپرت و مینیمال دریز ون نوت هستند. سبک مکسیمال و فانتزی لاکوا این مجموعه را به یکی از قابل توجه‌ترین مجموعه‌های هفته مد پاریس تبدیل کرد.

پارچه‌های گلدار درشت با اکسنت‌های طلایی لاکوا در ترکیب با طراحی‌های مدرن و برش‌های راسته و مشخص ون نوتن به تعادل رسیده بود. لباس‌هایی که نشان می‌دادند وقتی سادگی غیر مینیمال و افراط و تفریط با هم ترکیب بشوند چه اتفاقی پیش می‌آید.

ون نوتن در مورد این مجموعه می‌گوید: می‌خواستم این مجموعه را برای لذت لباس پوشیدن، برای زیبایی کوتور برای بی پروایی و برای حس لذت طراحی کنم. فقط یک نفر به ذهنم رسید که میتوانست به زیبایی این افکار را با هم به تصویر بکشد. برای‌همین تلفن را برداشتم و به لاکوا زنگ زدم.
از عناصر مورد توجه در طراحی مجموعه بهارفرم‌ها، نقوش پارچه‌ها و جزییات لباس‌ها در دهه‌های ۱۹۸۰ و ۹۰ میلادی بود.
نوار و کمربندهای بلند مشکی که از امضاهای شخصی لاکوا محسوب می‌شود در طراحی کروهی از لباسها به چشم می‌خورد.


تاپهای ساده سبک دریز ون نوتن با دامن‌های چین‌دار چند‌لایه با نقوش سیاه و سفید ترکیبی متعادل را به وجود آورده بودند.
نقوش انیمال پرینت در ترکیب رنگ‌های بولد و مشخص در سرتاسر مجموعه دیده می‌شد که از پارچه‌های ترندی و مورد توجه دهه ۸۰ بود.


زیبایی‌شناسی ون نوتن در انتخاب پارچه‌های ژاکارد با نقوش و ترکیب رنگهای زیبا مشخص بود.
ترکیب پارچه‌هایی با نقوش مختلف در لباس‌ها، ترکیب سیاه و سفید، انیمال پرینت، ، پارچه‌های خالدار درشت، پارچه‌های متالیک و استفاده از چین‌های چند‌لایه در یک‌طرف لباس از ترندهایی بودند که در مجموعه بهار دریز ون نوتن دیده می‌شد.


یکی از ویژگی‌های ون نوتن این است که حتی با تزیینات پرزرق و برق، فرم‌ها و نقوش پیچیده هم می‌تواند کلیتی خلق کند که ساده و چشم‌نواز باشد درحالیکه لاکوا مخالف هر نوع سادگی در خلق آثارش است. تمام عناصر مورد علاقه این طراح از چین چین‌های چند‌لایه، خال خال‌های درشت گرفته تا گلدوزیهای پرزرق‌و‌برق و گل سینه‌های سبک باروک و رو کوکو در سرتاسر مجموعه بهار ۲۰۲۰ دیده می‌شد که هرکدام در ترکیب با جوهره آثار ون نوتن روی صحنه می‌آمدند.

درباره نویسنده

kassandra2550

دیدگاهتان را بنویسید

Registration

رمز خود را فراموش کرده اید؟

تهران مدا