مجموعه بهار ۲۰۲۰ Elie Saab سفری به آفریقا

kassandra2550
نوشته شده توسط

امسال بسیاری از برندها برای کالکشن بهار ۲۰۲۰ روی پوشش سنتی و صنایع‌دستی کشورهای مختلف تمرکز کرده بودند. ایلی صعب طراح لباس لبنانی این بار از مناظر و دشت‌های آفریقا، نوع پوشش و زیورآلات سنتی مردم این قاره وسیع برای طراحی کالکشن بهار الهام‌گرفته بود.
چیزی که ثابت‌شده این هست که این طراح همیشه در طراحی لباس‌های شب با‌شکوه که مناسب مراسم فرش قرمز هستن موفق بوده و لباسهای مجموعه بهار هم از این قاعده مثتثنی نبودند.

Courtesy of © ELIE SAAB


مدل‌ها با پیراهن‌هایی، الهام‌گرفته شده از لباس‌های سبک سافاری روی صحنه آمدند. پیراهن‌هایی با فرم‌های آزاد، یقه مردانه با دامن‌هایی بلند و چین‌دار در رنگ‌های خنثی که با نقوشی الهام‌گرفته شده از زیورآلات سنتی افریقایی تزیین‌شده بودند. روی بعضی از پیراهن‌ها سرتاسر با حلقه‌های ریز فلزی تزیین‌شده بود و بند‌های بلندی از قسمت آستین و دامن آویزون شده بود.


سربند بعضی از مدل‌ها که کاملا مثل سربندهای سنتی آفریقایی طراحی‌شده بود یادآور منبع الهام صعب و تیمش برای مجموعه بهار بود.
گروهی از لباسها انگار برای خانم‌هایی طراحی‌شده بود که می‌خواهند تجربه یک سفر رمانتیک و لوکس را در صحراهای عربستان داشته باشند. پیراهن‌های آزاد، بلند و پر از چینی که در عین سادگی حسی زنانه، رمانتیک و اغواگرانه را منتقل می‌کردند.
مشتری‌های همیشگی صائب احتمالا از ده پانزده مدل آخر مجموعه بیشتر خوششان می‌آید. لباس‌های شب با سیلوئت‌هایی که امضای شخصی طراح را داشتن و سرتاسرشان با سنگ دوزی‌های زیبا به شکل خطوط مواج چشم‌نواز پوشیده شده بود. بعضی از پیراهن‌ها شنل بلندی داشتند که به دنبال مدل‌ها در هوا پیچ‌وتاب می‌خورد و زیبایی و شکوه لباس‌ها را چند برابر کرده بود.


دیزاینر لبنانی با به‌کار بردن تن‌های رنگی آبی، سرخ، گلبهی، زرد سبز و قهوه‌ای و خنثی در این لباسها، آسمان آبی، گیاهان متنوع و دشت‌های وسیع آفریقا را برای ما به تصویر کشیده بود.

درباره نویسنده

kassandra2550

دیدگاهتان را بنویسید

Registration

رمز خود را فراموش کرده اید؟

تهران مدا