مجموعه بهار تابستان ۲۰۱۹ زهیر مراد، رویایی با پریان دریایی در قعر اقیانوس

kassandra2550
نوشته شده توسط

در دنیای زهیر مراد، اصلا عجیب نیست اگر اقیانوسها را به‌مانند یک دنیای رویایی و فانتزی تصور کرده باشد، هرچند که در واقعیت حاضر آبهای زمین بیشتر شبیه زمینهای بایر و آلوده و پر از زباله‌های پلاستیکی هستند. خلاصه که اینطور به نظر نمی‌رسد که در آینده ای نزدیک، مبحث حفاظت از محیط‌ زیست و آلودگی پا به ساحل دنیای طراحی زهیر مراد بگذارد.
موجودات دریایی منبع الهام مجموعه دراماتیک بهاری زهیر مراد بودند. ترکیبی از تمول و لوکس گرایی با شمایلی مدرن و الهام‌گرفته شده از سبک دهه هشتاد.

پیراهن‌های شب فاخر با لایه‌های متعدد از پارچه‌های شفاف و بدن‌نما و سنگ دوزیهایی مرجانی که با نهایت دقت و ظرافت اجرا‌شده بودند و در‌مجموع حسی دوست‌داشتنی را به مخاطب منتقل می‌کردند.

با وجود اینکه زهیر مراد معمولا علاقه شدیدی به دیده شدن و طراحی‌های پرزرق‌و‌برق دارد اما در این مجموعه حس و حالی جوان، با طراوت و امروزی را به سبک همیشگیش ترجیح داده بود.
این نگاه به خصوص در لباس‌های شب با فرم‌های کشیده و اسلیم که بدن‌ها را بلندتر نشان می‌دادند و طراحی‌های پف‌دار و لایه دار و همینطور دنباله‌های لباس‌ها احساس می‌شد و همینطور می‌شود اینطور گفت که دنباله‌های لباس‌ها یکی از عناصر ثابت در طراحی کل مجموعه هم بودند.

دنباله‌های لباس‌ها از جنس تور و ابریشم دیده می‌شدند که در جایی در قسمت پشت دامن و با گلدوزی‌های متراکم و در جایی دیگر با یک کت هماهنگ‌شده و ظاهری مدرن به وجود آورده بود.

پالت رنگی این مجموعه بسیار زیبا بود که از رنگ‌های مشکی و آبی تیره تا هر رنگ دریایی قابل تصوری مثل طیف‌های مختلف فیروزه‌ای و آکوا و صورتی و مرجانی و همینطور خاکستری و طیف‌های روشن درخشان و نقره‌ای تشکیل‌شده بود.

درباره نویسنده

kassandra2550

دیدگاهتان را بنویسید

Registration

رمز خود را فراموش کرده اید؟

تهران مدا