یک مدیر خلاقیت در دنیای مد نقشی اساس بر عهده دارد.یکی از سوالات پر تکرار در صنعت مد این است که  مهارتهای لازم برای به دست آوردن سمت مدیر خلاق شامل چه چیزهایی می شود.

در این مطلب برای پاسخ به این سوال، همراه مجله تهران مُدا باشید.

نقشی که مدیر خلاقیت در یک مجموعه مد دارد فراتر از فقط مدیریت تیم طراحی است. می‌توانیم بگوییم این افراد هستند که تقریبا تمام قسمت‌های یک خانه مد را با هم مرتبط و هماهنگ می‌کنند.

آن‌ها پروژه‌ها را از مراحل اولیه مدیریت می‌کنند و دیدگاه، مفاهیم و فلسفه طراحی کالکشن‌ها را در هماهنگی و جهت درست با هم قرار می‌دهند. در‌حقیقت مدیر خلاقیت همیشه تصویر بزرگ را می‌بیند و مغز متفکر مجموعه محسوب می‌شود.

 

 مسئولیت‌های یک مدیر خلاقیت


این افراد در جلسات ایده پردازی حضور دارند و ایده‌هایی که با مفاهیم پایه‌ای پروژه در هماهنگی قرار دارد را بررسی و طبقه‌بندی می‌کنند و به ایشان جهت درست می‌دهند.

امور تیم طراحی را مدیریت می‌کنند و ممکن است حتی هزینه‌ها را تا‌حدودی برآورد و به قسمتهای مرتبط ارجاع بدهند.

در واقعاین افراد باید برنامه‌های آینده را مدیریت کرده و ویژگی‌های محصولات را با‌سلیقه و خصوصیات مشتریهای هدف برند مطابقت بدهند.

پس نتیجه می‌گیریم که یکی از مسئولیتهای بزرگ مدیر خلاقیت، متمرکز کردن و هماهنگی ایده‌های خلاقانه و طراحی محصولات در جهت جامعه هدف و مشتریهای خانه مد است.

 

مدیران خلاقیت پروژه‌های طراحی را از ابتدا تا انتها مدیریت  و برنامه‌ریزی می‌کنند تا همه‌چیز مرتب و طبق زمانبندی پیش برود.

اینکه تصویر برند حفظ بشود، برای نمایش محصولات در ایونت‌ها چطور برنامه‌ریزی شود، نحوه نمایش و پرزنت محصولات به چه صورت باشد و در‌نهایت اینکه محصولات در تطابق کامل با پیام برند و همینطور انتظار مشتری‌ها باشند همگی از مسئولیتهای مدیر خلاقیت محسوب می‌شوند.

ممکن است مدیر خلاقیت در جلسات عکاسی محصولات برای مجلات، تبلیغات و وبسایت هم حضور پیدا کرده و روند کار را در این بخش نیز مدیریت کند.

Sandra Choi – Creative Director, Jimmy Choo

زمانیکه تک تک قسمت‌های پروژه تعریف شد، مدیر خلاقیت مسئولیت اعضای تیم را مشخص کرده و تیم‌های مجموعه شروع به‌کار می‌کنند.

پس همانطور که گفتیم با توجه به وسعت یک برند، ممکن است مدیر خلاقیت درون بعضی از قسمتها مستقیما دست داشته  و نظراتش را اعمال کند و  در عین حال شاید فقط در نقش مدیر، پروژه را رهبری کرده و در صورت نیاز تغییراتی را در پروسه پیشرفت پروژه اعمال کند.

 

 

درباره نویسنده

kassandra2550

دیدگاهتان را بنویسید

Registration

رمز خود را فراموش کرده اید؟

تهران مدا